Kalendář akcí

Tým ZŠ

 

Školní rok 2020/2021

Naše největší hodnota.. je náš tým!:))

 

 

 

 

LARYSA VURSTA

ředitelka MŠ a ZŠ Petrklíč
tel.: 774 740 626

V Petrklíči pracuji už 15 let. Poznávat, objevovat, naslouchat, radovat se a při tom všem si hrát, to se tu společně s dětmi učím po celou dobu. Co mě v práci naplňuje? Dávat dětem lásku, pocit bezpečí, respektu a společně s nimi si užívat spoustu krásných okamžiků. Mám dva dospělé syny, ráda si čtu, chodím na procházky, starám se o naší zahrádku, kde si pěstujeme spoustu domácího jídla. Mimo Petrklíč organizuji komunitní společenské aktivity a pomáhám dětem s přípravou na přijímací zkoušky z matematiky. V tomto školním roce si moc přeji, aby Petrklíč i nadále zůstal školou, kde proudí reálný život, děti a dospělí se učí od sebe navzájem a základem naších vztahů je otevřenost a důvěra. 

Lary

 

         

LEONA RYDVALOVÁ

třídní učitelka 2.TŘÍDA ZŠ
tel.: 603 462 157

V Petrklíči jsem druhým školním rokem. Přivedlo mě sem více okolností. Touha opět pracovat ve školství po ukončení rodičovské, přání být blízko mého syna, který Petrklíč také navštěvuje, příjemné prostředí s milými lidmi a zájem o práci v menším kolektivu, kde bych mohla s dětmi individuálněji pracovat. V současnosti učím druhou třídu. Nejraději mám okamžiky pracovního „flow“, kdy dětem práce pěkně jde, a vidím zájem v jejich očích. Miluji sledovat jejich pokroky. Těší mě, že s menším počtem dětí mohu opravdu dát dětem větší prostor se vyjádřit.Ráda spolupracuji se svými kolegy a s rodiči mých žáků. Mám opravdu štěstí. A co je náročné? Práce s dětmi je intenzivní, vyžaduje zvládat dynamiku a jedinečnost kolektivu. Je to dobrodružství. Mimo Petrklíč naplňuje můj život rodina a můj koníček, malování. Těším se, jak v letošním roce zvládneme s dětmi nové učení, nejbližším cílem je celkově trochu vylepšit čtení. Doufám, že děti budou jednou na Petrklíč rády vzpomínat.  

Lea

 

 

TOMÁŠ PLICHTA

třídní učitel 1.TŘÍDA ZŠ
tel.: 723 929 903

V Petrlíči jsem 7 let. K práci s dětmi mne mimo jiné přivedl skaut, ve kterém působím prakticky od narození. Jinak to byla jednoduše štastná shoda náhod.:) A možná také moje nekončící "dětinství" v duši.:D Na Petrklíči si moc vážím možnosti vést děti podle sebe. Učit je přirozeně a na základě svých pocitů, vnímání a zkušeností. Náročná je určitá míra zodpovědnosti a občas i stresu, aby vše probíhalo tak jak má. Unavující je i administrativa, které je kolem někdy moc. Na mé práci mne nejvíc naplňuje pozitivní zpětná vazba od dětí a rodičů. Když mohu reálně pozorovat, jak se děti do školky a školy těší, a pak na to období rády vzpomínají. Baví mě rozvíjet jejich potenciál a pracovat na jejich přednostech. Já v jedné větě? No, asi "punkáč" v duši skauta!:) Mimo Petrklíč se poslední dobou věnuji Petrklíči.:D Jinak můj život naplňuje cestování a Skauting. Největší přání pro tento školní rok je návrat do běžné výuky, abychom se mohli scházet a být zase v klidu a spolu.

Tomáš

 

 

PAVLA EŠNEROVÁ

asistentka pedag. 1.TŘÍDA
tel.: 739 060 340

V Petrklíči pracuji od října 2020 a přivedla mě sem kamarádka Ilonka. Filozofie a fungování Petrklíče mě nadchly. Jsem asistent pedagoga v 1. i 2. třídě. Těch 8 dnů, co jsem měla možnost být přítomna při výuce (před uzavřením škol), bylo pro mě takové seznamování. To, jakým způsobem učí Tomáš i Lea, je velmi inspirativní a jsem za spolupráci s nimi velice ráda. Náročné je pro mne rozpoznat, kdy už je úkol (či délka jeho provádění) za hranicí možností daného žáka, nebo se mu prostě jen nechce a v tu chvíli ho k činnosti ještě nějakým způsobem přimět. No a když se toto daří, tak to mám na své práci nejraději. Vidět pokrok a úspěchy dětí. Mám 2 dospělé dcery, miluju náš společně strávený čas. Ráda chodím do přírody, tančím, medituji, cvičím jogu a užívám si dobré jídlo. Doufám, že se děti v letošním roce co nejdříve vrátí zpět do škol a celková atmosféra ve společnosti se pročistí a zklidní.

Pavla

 
 

DAVID GLYNN 

rodilý mluvčí, anglický jazyk
tel.: 732 132 944

I've been working in Petrklic for about 8 years now and I came to Czech Republic because of my loving partner, I was looking for a job and had just worked with children for a month in Nepal which I really enjoyed so when the position became available I was really happy to start a new chapter in my life. My position in Petrklic is to teach English to children of all ages but mostly from 3-10 year olds. I most like working with children and hearing positive feedback from parents. It can be stressful working with children on a daily basis but the positives are much more rewarding than the stress. I am a proud Irish father with a beautiful family and what fills my life outside of school would again be family, friends, sport and music. After the way last year has gone for the world with current pandemic expectations aren't very high because anything can change in a minute. I would like to experience the same joy that I get from work every day because working with children is a pleasure especially as you see them growing up everyday and every year so I would like to experience a full year in school with no complications.

Dave:)

 

HAJAH

rodilá mluvčí, anglický jazyk
tel.: 608 637 957

This is my first year in Petrklíč. I teach English in Předškoláci and 2. class of primary school. I came to company thanks to Blanka, who connected me with management. In the past I was a nanny for many years. I love young children, their openess and sincerity. There is a challenging language barrier in my work and sometimes thats really funny!:D Lately I like little trips around the Czech Republic. Im fascinated by history here. I like to spend my free time with friends. And who am I? Im just Hajah, big kid who loves to travel!:D This year I would like to learn a lot, improve in Czech language, participate to class managemet and meet new friends on the team. I expect to contribute hopefully and learn and learn more.:) 

Hajah

 

 

ALENA SEBASTIANIDESOVÁ

zřizovatel MŠ a ZŠ Petrklíč, místopředseda Petrklíč (k duši klíč), spolek
vedoucí ŠKOLNÍ KLUB A DRUŽINA
tel.: 605 859 043  

V Petrklíči jsem od jeho úplného začátku, zakládala jsem ho společně s Ilonkou. Přivedla mne k tomu především nová výzva, dělat věci po svém v prostředí neziskového soukromého sektoru a být jednoduše sama za sebe. Naplňuje mne práce s dětmi, volnost, pohoda.. To, že si mohu svou práci na plno užívat a hlavně, že si společně strávený čas užívají děti. S láskou je učím obyčejné věci, prožívání tradic, tvoření a vše praktické, co se jim hodí do života. Náročné je pro mě papírování, kterého je k té naplňující přímé práci občas nad hlavu. Mimo Petrklíč miluji pobyt na naší chatě na Sázavě, svou rodinu, kamarády, oheň, kytary a můj milý Radotín. Velice si vážím svého spokojeného života, zdraví a pohody celé své rodiny. V letošním školním roce si přeji, aby vše dobře fungovalo, plynule opět zapadlo do běžných kolejí a vydržel pospolu náš úžásný tým.

Ála

   

ZBYNĚK VÁŇA

školník MŠ a ZŠ Petrklíč, lektor dílen pro kutily
zřizovatel MŠ a ZŠ Petrklíč, jednatel Petrklíč (k duši klíč), spolek 
tel.: 739 592 585

V Petrklíči jsem od roku 2007, práci mi tu tehdy nabídla moje sestra Ilona. Baví mě učit děti praktické dovednosti, které se jim hodí do života. Jinak se cítím jako řadový pracovník, zaměstnanec, školník, opravář, údržbář. Občas je náročné zvládnout všechny nápady a vize vedení, ale snažím se prosadit si svou a usměrňovat ženskou energii!:D Práce v Petrklíči je členitá, kreativní, baví mě, že není jednostranná. Jaký jsem, bych nechal na posouzení druhých.:) Můj život se aktuálně točí hlavně kolem rodiny, vnoučat a stavby naší chatičky se zahradou. Novému školnímu roku nechávám volný průběh, přeji si, aby se vše potřebné zvládlo včas a s klidem. 

Zbyněk 

   

ILONA KYDLÍČKOVÁ

zřizovatel MŠ a ZŠ Petrklíč
předseda Petrklíč (k duši klíč), spolek
tel.: 604 919 083 

Ve Spolku Petrklíč jsem od jeho založení. Od 18let jsem měla vizi založení komunity rodin s dětmi, v roce 2002 se mi tento sen začal plnit. Moje pozice je zakladatel-manager-koordinátor. Stále mne baví různorodost Petrklíče (rodiče na rodičovské dovolené, pestrost školky, nově budování základní školy, s prolínajícími se projekty v propojení se životem v Radotíně a to vše směrem k přírodě). Jsem zralá žena, která žije svůj „šťastný“ život na periférii Prahy, v srdci Evropy na nádherné planetě Zemi. Můj život naplňuje práce, rodina, příroda… V tomto školním roce jsem zvědavá na dynamiku týmu s novými kolegy a moc bych si přála na jaře vyrazit s celým týmem Petrklíče do hor.

Ilona

   

ZDEŇKA ŠÍPKOVÁ 

 office manažer
tel.: 739 592 586 

Do Petrklíče mě přivedla potřeba dělat práci, která má smysl. Jsem tu rok a moje pozice je vedoucí kanceláře, kde koordinuji veškerou administrativu a komunikaci celé organizace. Mám ráda kancelářskou práci a baví mě to spojení s mateřskou a základní školou, s prostředím plným dětí. Občas je náročná birokracie a velké množství často zbytečného papírování. No a kdo jsem? Prostě normální ženská.:D Mimo Petrklíč naplňuje můj život moje rodina, děti, malé životní drobnosti, které mi dělají radost. V tomto školním roce si přeji, abychom si všichni zvládli udržet zdravý rozum a postupně efektivně řešily všechny podtstané věci.

Zdenka

   

 

NATÁLIE NINA KYDLÍČKOVÁ

marketing a PR
jednatelka Petrklíč (k duši klíč), spolek
tel.: 605 915 264

V Petrklíči se pohybuji už od jeho založení a v něčem zůstává moje role stále stejná. Taková holka pro všechno (v tom nejlepším slova smyslu)!:D Od roku 2019 jsem se pustila do marketingu, vztahů s veřejností a hloubky realizace našich projektů. No a postupně tak nasávám interní vedení Petrklíče. Občas je náročné pojmout široké spektrum aktivit a povinností, ale tenhle Petrklíčovský “punk” mě strašně baví!:)) Řekla bych, že mě vystihuje povaha mého rozmanitého rohatého znamení, berana:D. Mimo Petrklíč pracuji v další super neziskovce, studuji VŠ, miluji hudbu, umění, zasněžné kopce... V tomto školním roce přeji Petrklíči především nové jistoty pro fungování do budoucna.

Natálie