Kalendář

květen
2024
< >
po út st čt so ne
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   

Tým MŠ

Školní rok 2022/2023

Náš tým je naše největší hodnota...

Larysa.jpeg  

Larysa Vursta

ředitelka MŠ a ZŠ Petrklíč
pedagog Zahradní třída BROUČCI
tel.: 774 740 626

V Petrklíči pracuji už 18 let. Poznávat, objevovat, naslouchat, radovat se a při tom všem si hrát, to se tu společně s dětmi učím po celou dobu. Co mě v práci naplňuje? Dávat dětem lásku, pocit bezpečí, respektu a společně s nimi si užívat spoustu krásných okamžiků. Mám dva dospělé syny, ráda si čtu, chodím na procházky, starám se o naší zahrádku, kde si pěstujeme spoustu domácího jídla. Mimo Petrklíč organizuji komunitní společenské aktivity a pomáhám dětem s přípravou na přijímací zkoušky z matematiky. Petrklíči přeji, aby i nadále zůstal školou, kde proudí reálný život, děti a dospělí se učí od sebe navzájem a základem naších vztahů je otevřenost a důvěra. 

Larysa

IMG_0169  

Iva Houserová

zástupce ředitele MŠ Petrklíč
vedoucí pedagog PŘÍPRAVNÁ TŘÍDA
tel.: 775233117

Spolupráce s Petrklíčem pro mě začala již před několika lety v rámci společného vzdělávacího projektu v Radotíně. Součástí týmu jsem od konce školního roku 2021/2023 a za tuto příležitost vděčím především Laryse, se kterou nás pojí jak profesní cesta tak pro mě velice cenné přátelství. Být učitelkou předškolních dětí pro mě znamená prožívat každý den naplno. Mám možnost pohybovat se na vlnách kreativity, fantazie, hry a díky upřímnosti a otevřenosti dětí pak mohu každý den sledovat výsledky svého působení, což mě obrovsky naplňuje. Umět dětskou duši podpořit a rozvíjet v její přirozenosti je pro mě výzva a zároveň poslání. Baví mě hledání cest, jak dětem zvýšit touhu po vědění, jak podporovat jejich vnitřní stabilitu a sebevědomí. Každé dítě je osobnost, neustále se mi otevírají nové pohledy a možnosti a to je jednoduše úžasné. :) Jsem maminkou dvou úžasných holčiček a tak většinu svého volného času věnuji jim a rodině. Miluji přechody hor, jógu a nejlépe si odpočinu u výtvarných činností nebo dobré knihy. Tento školní rok pro mě znamená především zabydlování se mezi partou skvělých lidí. Těším se na společné projekty, práci v nově vybudované dílně, badatelskou výchovu s našimi novými pomůckami - celkově na práci v prostředí, které podporuje nápady a inovace. 

Iva

Zdenka  

Zdeňka Šípková

office manažer
tel.: 739 592 586

Do Petrklíče mě přivedla potřeba dělat práci, která má smysl. Jsem tu třetím rokem a moje pozice je vedoucí kanceláře, kde koordinuji veškerou administrativu a komunikaci celé organizace. Kancelářskou práci mám moc ráda a baví mě to spojení s mateřskou a základní školou, s prostředím plným dětí. Občas je náročná birokracie a velké množství často zbytečného papírování. No a kdo jsem? Prostě normální ženská.:D Mimo Petrklíč naplňuje můj život moje rodina, děti, malé životní drobnosti, které mi dělají radost. V tomto školním roce si přeji, abychom si všichni zvládli udržet zdravý rozum a postupně efektivně řešily podstatné věci.

Zdenka

Eva Sehnalová  

Eva Sehnalová

vedoucí pedagog DRUŽINA
tel.: 777 668 101

...

Eva

Eva S.  

Eva Sedláková

výpomoc, asistence MŠ
tel.: 723 809 895

V Petrklíči jsem od roku 2011 a aktuálně vypomáhám u nejmladších dětí ve školce. Na mé práci mám ráda, že se mohu každý den od dětí učit něco nového. O sobě bych řekla, že jsem velice tolerantní člověk.:) Nejraději trávím čas v přírodě. Mám ráda kulturu, chození do divadla a do kina, muziku... V tomto školním roce si přeji, aby i nadále byla v Petkrlíči ta naše příjemná atmosféra, které si tu moc vážím.

Eva

Markéta  

Markéta Rádrová

pedagog PŘEDŠKOLÁCI
tel.: 724 375 651

V Petrklíči jsem třetím rokem. Na dráhu učitelství mě přivedli moji dva synové. Při rodičovské dovolené jsem začala studovat obor Předškolní a mimoškolní pedagogika. Pracuji na pozici vedoucí pedagog ve třídě Sluníček. Na mé práci mě baví její rozmanitost a to, že s dětmi není nikdy nuda. Co shledávám na mé práci náročné, je někdy ukonejšit plačící děti. Ani po skončení pracovní doby pro mě práce s dětmi nekončí. Doma na mě čekají synové 5 a 9 let a také manžel:-D. Z Prahy ráda utíkám na chalupu v Českém středohoří. Mým přáním je, aby se dětem u nás líbilo a chtěly s námi zůstat i další roky.

Markéta

IMG_7846  

Petra Šlápotová

asistent pedagoga SLUNÍČKA
tel.: 727 910 805

V Petrklíči pracuji už 12 let, aktuálně jako asistent pedagoga u Sluníček. Práce ve školce mi byla nabídnuta Álou na radotínském lacrossovém memoriálu, kde jsem byla se svými třemi dcerami. Děti mám moc ráda, a tak jsem neváhala a nabídku jsem s radostí přijala. Samozřejmě je to někdy náročné, ale vynahrazují mi to dny, kdy jsou děti usměvavé, šťastné a spokojené. Jinak se moc ráda starám o svou rodinu a trávím s ní většinu času. Ve zbytku volna si ráda čtu, koukám na filmy nebo se procházím přírodou. V tomto školním roce se těším na další nové dětičky a doufám, že budeme všichni zdraví a budeme se ve školce scházet co nejvíc.

Péťa

Dave  

David Glynn

rodilý mluvčí angličtina
tel.: 732 132 944

I've been working in Petrklic for about 11 years now and I came to Czech Republic because of my loving partner, I was looking for a job and had just worked with children for a month in Nepal which I really enjoyed so when the position became available I was really happy to start a new chapter in my life. My position in Petrklic is to teach English to children of all ages but mostly from 3-10 year olds. I most like working with children and hearing positive feedback from parents. It can be stressful working with children on a daily basis but the positives are much more rewarding than the stress. I am a proud Irish father with a beautiful family and what fills my life outside of school would again be family, friends, sport and music. After the way last year has gone for the world with current pandemic expectations aren't very high because anything can change in a minute. I would like to experience the same joy that I get from work every day because working with children is a pleasure especially as you see them growing up everyday and every year so I would like to experience a full year in school with no complications.

Dave

Jiřinka  

Jiřina Kočí

vedoucí pedagog BROUČCI
tel.: 604 716 257

V Petrklíči jsem od září 2020. Na jaře roku 2019 jsem začala zvažovat, že bych se vrátila ke své původně vystudované profesi, ale nechtěla jsem do klasické školky. A přesně ve stejnou dobu se v Petrklíči objevila možnost pracovat u Broučků. Přihlásila jsem se a jsem tu. Pracuji na pozici vedoucí třídy. Broučci jsou naprosto fantastická skupina různých dětí, které se nebojí zmoknout, umazat se, nebo skákat z výšky. A to mám nejraději - tu možnost být venku a bez omezení dělat co nás zrovna napadne. Náročné je nemít strach, protože možností, co vše by se mohlo stát, je hodně. Musím vybalancovat, aby se mohly svobodně vyjádřit a zároveň stanovit hranici, která je udrží v bezpečí. Jsem pořád v pohybu - jsem zvyklá stále na sobě pracovat, přijímat nové výzvy a překonávat překážky. Mimo Petrklíč se kromě své rodiny, věnuji i dalším, pro mě důležitým občanským aktivitám. Hodně času nám jako rodině také zabírají naše sportovní aktivity a aktivity našich dětí. Přála bych si, abychom se mohli s rodiči dětí víc propojit ve společném tvoření a sdílení - v tom nám teď dost brání současná pandemická situace. Věřím, že v roce 2021 ještě zažiju plný a neomezený život Petrklíče se všemi slavnostmi a radostí. A moc se těším jak budu pozorovat proměny naší Broučkové zahrady, protože u nás se pořád něco děje...

Jiřinka

IMG_7972.jpeg  

Eva Bíchová

průvodce BROUČCI
tel.: 728 463 172

Do Petrklíče jsem se dostala přes Ilonku Kydlíčkovou a jsem tu už 7 let. Na mojí práci není nic, co by mi lezlo na nervy. Miluji to, že můžeme být neustále v přírodě, na zahradě a především, že to samé milují i děti. Mimo Petrklíč si stejně jako v něm užívám pobyt v lese nebo práci na zahradě. Jezdím na kole, plavu, hodně čtu a ráda vyrážím na naší loď. Čerstvě mám za sebou úspěšně dokončený kurz asistenta pedagoga, za což jsem moc ráda.:)

Eva

Lenka Carbochová  

Lenka Carbochová

psychoterapeut
výchovně-vzdělávací poradce
muzikoterapeut
tel.: 732 584 662

V Petrklíči jsem 16 let. Impulsem pro spolupráci bylo setkání s Ilonou Kydlíčkovou při realizaci projektu Muzikoterapie pro děti s psychiatrickými potížemi. Povídaly jsme si, a protože mě zaujala filosofie, nastavení a otevřenost Petrklíče, domluvily jsme se na spolupráci a to mě těší. V Petrklíči pracuji jako muzikoterapeutka a psychoterapeutka. Práce je to sice občas náročná, ale je krásná, dobrodružná, smysluplná, kreativní. Je to způsob možnosti nahlížet na psychiku dětí i dospělých z různých úhlů pohledu, všechno je v pohybu, něco se vynořuje, něco se schovává a vyvstává otevřené pole pro možnou změnu nahlížení na tu kterou situaci a způsob prožívání. Je to jako kouzlo, někdy radostné, někdy smutné, ale jeví se jako hluboké a jedinečné. Mám ráda život ve všech jeho podobách. Budu ráda, pokud se mi v tomto roce podaří podpořit Vás v odvaze podívat se světu i sám sobě  přímo do očí a zvládnout to.

Lenka

IFBK3992  

Natálie Nina Kydlíčková

sociální pedagog
PR a HR
jednatel Petrklíč (k duši klíč), spolek
tel.: 605915264

V Petrklíči pracuji oficiálně čtvrtým rokem, neoficiálně jsem jeho součástí již od jeho založení. Aktuálně přináším do světa Petrklíče své zkušenosti z oblasti poradenství, prevence, koordinace týmů v NO a komunitního vzdělávání. Vedle činnosti sociálního pedagoga a preventisty se věnuji PR a HR. V Petrklíči mne naplňuje naše různorodost a komplexnost péče o děti a celé rodiny. Náročnější chvíle vnímám jako přirozenou součást našeho růstu, která nás motivuje a inspiruje jít dál. Moc se na budoucnost Petrklíče těším, stejně jako si užívám přítomnost. Jsem vděčná všem klientům i kolegům, kteří jdou touto cestou s námi. Mimo Petrklíč ráda objevuji nové země, přírodu (ideálně zasněženou se snowboardem), baví mě hudba, čas věnovaný blízkým lidem, vnitřnímu naplnění a rozvoji.

Natálie

IMG_0191_(1)  

Kristina Vašíčková

arteterapeut a lektor výtvarného kroužku
tel.: 775 864 823

...

Kristina

IMG_8055 (1)  

Mirek Venta

technické zázemí, vedoucí dílen, asistent DRUŽINA
tel.: 605 026 068

V Petrklíči pracuji od září 2021 na pozici školníka, lektora technického kroužku a asistenta pedagoga. Přivedla mne sem náhoda, když se v Radotíně setkaly po dlouhé době rodinné a přátelské vazby po narození mého druhého syna. Nejvíc mě v Petrklíči baví různorodost mojí práce, která s sebou zároveň nese i spoustu výzev. Na příklad být v jeden čas na mnoha místech:D. Moje práce mě jinak moc baví a snažím se přizpůsobovat všem rozmanitým situacím, které každý den přichází. Mimo Petrklíč je mým volným časem Petrklíč:D, ale samozřejmě také rodina a skvělí přátelé. Těším se na jakoukoliv budoucí spolupráci, ať už v nové budově pro školy nebo kdekoliv jinde.

Míra

Olí  

Olesya Petechel

pracovník úklidu

Ve školce pracuji pátým rokem, ale prostředí Petrklíče znám už 15 let. Přivedla mě sem moje sestřenice, Larysa. Někdy je práce opravdu hodně a mám pocit, že za mnou není výsledek skoro vidět.:D Jinak jsem moc spokojená, vstávám hodně brzy, abych mohla být dřív doma a to je příjemné. Vyhovuje mi, že mi Petrklíč vychází vstříc. Mimo práci moc ráda nakupuji, hlavně módu. Ve volném čase také miluji aranžování a péči o kytičky. Pro tento školní rok si nejvíc přeji, aby už byla za námi Covid krize a mohli jsme se vrátit do běžného režimu.

Olí

Ilonka  

Ilona Kydlíčková

předseda Petrklíč (k duši klíč), spolek
zřizovatel Soukromé MŠ a ZŠ Petrklíč
tel.: 604 919 083

Ve Spolku Petrklíč jsem od jeho založení. Od 18let jsem měla vizi vybudování komunity rodin s dětmi, v roce 2002 se mi tento sen začal plnit. Moje pozice je zakladatel-manažer-koordinátor. Stále mne baví různorodost Petrklíče (rodiče na rodičovské dovolené, pestrost školky, nově budování základní školy, s prolínajícími se projekty v propojení se životem v Radotíně a to vše směrem k přírodě). Jsem zralá žena, která žije svůj život na periférii Prahy, v srdci Evropy na nádherné planetě Zemi. Můj život naplňuje práce, rodina, příroda… V tomto školním roce bych si moc přála na jaře vyrazit s celým týmem Petrklíče do hor.

Ilona