Kalendář akcí

Zápis z třídních schůzek

Zápis z třídní schůzky 13. 9. 2018:

  1. Paní Kydlíčková přednesla informace ohledně prostoru zahradní třídy – zahrada pronajata do 31. 8. 2019, tento školní rok tedy setrváme v současných prostorech. Vzhledem k velmi vysoké ceně pozemku není reálné jeho zakoupení. Z toho důvodu již hledáme prostory v Radotíně a jeho bezprostředním okolí pro venkovní třídu, na kterých bude postavena jurta.  
  2. Děkujeme všem rodičům za důvěru, podporu i pomoc, které si velmi vážíme! Prosíme o pomoc s hledáním prostoru, sponzora pro podporu činnosti zahradní třídy, resp. průvodců, se zakoupením jurty. Jakékoli podněty, informace apod. velmi vítáme.
  3. Téma, které nás bude školním rokem provázet, je „Potkávání živlů“.
  4. Organizace dne zahradní třídy Broučci, koloběh týdne i rozvrh průvodců zůstává stejný (po a pá slouží Larysa s Davidem, út, st - Markéta s Evou, ke kterým se ve čtvrtek přidá David) – viz. Koloběh týdne u Broučků na www.petrklic.net . Prosíme rodiče, aby děti do školky přivedli nejpozději v 8:45, aby byl dostatek času pro rozloučení a ukotvení dítěte. Rovněž prosíme rodiče, aby děti vstupovaly do ranního kruhu již samy, bez přítomnosti rodičů, vyjma pátku, který je komunitním dnem. Jedná se o ohled vůči novým dětem, které prochází adaptačním obdobím i dětem starším, tak, aby měly prostor pro přeladění se na dění třídy. Odůvodněné výjimky jsou samozřejmě po vzájemné domluvě možné.
  5. Změněn dodavatel obědů i organizace svačinek – viz. mail zaslaný rodičům dne 2. 9. 2018, ve kterém jsou rovněž uvedeny informace ohledně omluv dětí a náhrad neodchozených dnů.
  6. Do zahradní třídy bychom rádi zakoupili 20 relaxačních podložek z ovčí kůže – prosíme o pomoc – pokud narazíte na možnost jejich zakoupení za nižší cenu než-li je komerční, i po jednotlivých kusech např. z bazárků, od známých apod., budeme rádi za informaci.
  7. Prosíme také o pomoc se sháněním srdce ze švestkového dřeva jako komunitní předmět. Narazíte-li na něj např. na trzích, případně víte o někom šikovném, kdo by nám ho vyrobil, prosíme o informaci :-)
  8. Plánované akce: 13. - 14. 10. Havelské posvícení, 18. 10. Zahradní slavnost, 18. 10. Den otevřených dveří
  9. Odborné přednášky: 26. 9. Výchova kluků – Vlaďka Bartáková, 20. 11. Výchova holek – Vlaďka Bartáková
  10. Kroužky nabízené MŠ Petrklíč – viz. internetové stránky MŠ Petrklíč, přihlašování přes kancelář.