Kalendář akcí

Tým MŠ

Školní rok 2020/2021

 

 

Larysa Vursta

ředitelka Soukromé MŠ a ZŠ Petrklíč
pedagog zahradní třídy BROUČCI
tel.: 774 740 626

V Petrklíči pracuji už 15 let. Poznávat, objevovat, naslouchat, radovat se a při tom všem si hrát, to se tu společně s dětmi učím po celou dobu. Co mě v práci naplňuje? Dávat dětem lásku, pocit bezpečí, respektu a společně s nimi si užívat spoustu krásných okamžiků. Mám dva dospělé syny, ráda si čtu, chodím na procházky, starám se o naší zahrádku, kde si pěstujeme spoustu domácího jídla. Mimo Petrklíč organizuji komunitní společenské aktivity a pomáhám dětem s přípravou na přijímací zkoušky z matematiky. V tomto školním roce si moc přeji, aby Petrklíč i nadále zůstal školou, kde proudí reálný život, děti a dospělí se učí od sebe navzájem a základem naších vztahů je otevřenost a důvěra. 

Lary

 

Bohuslava Zemanová

zástupkyně ředitelky
vedoucí pedagog SLUNÍČKA
 tel.: 732 520 049

V Petrklíči jsem 9 let a moje pozice je učitelka a zástupkyně ředitelky. Přivedly mě sem moje děti, které tehdy docházely do Petrklíče na odpolední kroužky a já si to tu zamilovala. Co se týče mé práce, občas mě vyčerpává velké množství papírování a různé dokumentace. Nabíjí mě přítomnost dětí a jejich fantazie. Cítím se moc dobře i v našem týmu, který je inspirující a máme se prostě rádi!:) A kdo jsem? Jsem především žena, matka a partnerka. Můj život naplňuje rodina, ochotnické divadlo, tanec, příroda, zdravé jídlo a vše okolo toho. Petrklíči přeji v tomto školním roce hlavně jistotu, pohodu a nalezení řešení pro jakoukoli situaci.

Bohunka 

 

Zdeňka Šípková 

 office manažer
tel.: 739 592 586 

Do Petrklíče mě přivedla potřeba dělat práci, která má smysl. Jsem tu rok a moje pozice je vedoucí kanceláře, kde koordinuji veškerou administrativu a komunikaci celé organizace. Kancelářskou práci mám moc ráda a baví mě to spojení s mateřskou a základní školou, s prostředím plným dětí. Občas je náročná birokracie a velké množství často zbytečného papírování. No a kdo jsem? Prostě normální ženská.:D Mimo Petrklíč naplňuje můj život moje rodina, děti, malé životní drobnosti, které mi dělají radost. V tomto školním roce si přeji, abychom si všichni zvládli udržet zdravý rozum a postupně efektivně řešily podstatné věci.

Zdenka

 

Šárka Peerová

vedoucí pedagog PŘÍPRAVNÁ TŘÍDA NA ŠKOLU
tel.: 737 137 106 

V Petrklíči jsem 7 let a přivedla mě sem náhoda. Líbí se mi, že tu za sebou může člověk vidět svou odvedenou práci. Děti dávají nejlepší a upřímnou zpětnou vazbu. Vystihla bych se jako spolehlivá, kamarádská, většinou spontánní a občas trochu náladová. Žiji pro svou rodinu a kamarády, naplňuje mě sport a práce s dětmi. V novém roce si přeji vidět ve školce jen samé spokojené děti, které se za námi budou vracet... A v životě být prostě a jednodušše šťastná.:)

Šárka 

 

David Glynn

rodilý mluvčí, anglický jazyk 
tel.: 732 132 944 

I've been working in Petrklic for about 8 years now and I came to Czech Republic because of my loving partner, I was looking for a job and had just worked with children for a month in Nepal which I really enjoyed so when the position became available I was really happy to start a new chapter in my life. My position in Petrklic is to teach English to children of all ages but mostly from 3-10 year olds. I most like working with children and hearing positive feedback from parents. It can be stressful working with children on a daily basis but the positives are much more rewarding than the stress. I am a proud Irish father with a beautiful family and what fills my life outside of school would again be family, friends, sport and music. After the way last year has gone for the world with current pandemic expectations aren't very high because anything can change in a minute. I would like to experience the same joy that I get from work every day because working with children is a pleasure especially as you see them growing up everyday and every year so I would like to experience a full year in school with no complications.

Dave:)

 

Justýna Zmeková 

vedoucí pedagog PŘEDŠKOLÁCI
tel.: 731 491 017

 O Petrklíči mi řekl můj známý, který tu v minulosti pracoval. No a už to bude 7 let, co tu začala i má cesta. Upřímně jsem se ihned zamilovala. Do práce s dětmi, místa, celkové atmosféry. Vážím si toho a cítím k této práci velký respekt a pokoru. Jak často říkám: „Našla jsem malé radotínské nebe.” :) Jedinou nevýhodou je pro mne dlouhé dojíždění, které bývá často unavující. Načerpání nové energie hledám v přírodě a v malování.  Je to taková moje forma terapie a sebereflexe. V tomto roce je pro mě určitě výzva vedení předškoláků, z čehož mám velkou radost a těším se na všechno, co společně prožijeme:)

Justýnka

 

Eva Sedláková

 asistent pedagoga PŘEDŠKOLÁCI
 tel.: 723 809 895

V Petrklíči jsem už 9 let, aktuálně dělám asistentku ve třídě Předškoláků. Na mé práci mám ráda, že se mohu každý den od dětí učit něco nového. Náročná byla určitě asistence u hadicapovaného chlapečka, když jsem v Petrklíči začínala. O sobě bych řekla, že jsem velice tolerantní človek.:) Nejraději trávím čas v přírodě. Mám ráda kulturu, chození do divadla a do kina, muziku... V tomto školním roce si přeji, aby i nadále byla v Petkrlíči ta naše příjemná atmosféra, které si tu moc vážím.

Eva

 

Zuzana Kaplanová

asistent pedagoga SLUNÍČKA

V Petrklíči působím od září 2020. Práci ve školce jsem si vysnila od malička, ale až život s mojí dcerou mě přivedl k myšlence, že práce s dětmi mě velmi baví a naplňuje. Proto jsem začala hledat možnosti pro mé uplatnění a krásná náhoda mě přivedla právě do Petrklíče. Má pozice je asistent pedagoga, ale snažím se dětem být hlavně oporou, někým kdo je bude podporovat v sebepoznávání a poznávání okolního světa, chci aby tu cestu předškoláka měly co nejpříjemnější, nejpřirozenější a měly na ní ty nejkrásnější vzpomínky. Troufám si říct, že jsem skvělá máma. Můj život naplňuje hlavně má rodina, rodinná pohoda a společné chvíle s rodinou, kdekoliv. Miluju dobré jídlo. Mým přáním je mít pohodovou třídu, kde jsou děti spokojené a kam se děti rády vrací. Chci být pro děti motivací a tím nejlepším průvodcem a ne jen ,,paní učitelkou''. Od začátku školního roku už zažívám krásné chvíle, když vidím, že jsou děti nadšené a spokojené. A nadále chci být oporou mé kolegyni, přítelkyni a spřízněné duši Bohunce. 

Zuzka

 

Iva Kosáčková

vedoucí pedagog PETRKLÍČEK
tel.: 605 273 473  

V Petrklíči jsem od začátku tohoto školního roku a pracuji jako vedoucí pedagog s našimi nejmenšími, Petrklíčky a Beruškami. Oslovila jsem vedení Petrklíče přes známou, a tak se protly naše cesty.:) Na své práci považuji za náročné vypnout hlavu, když jsem mimo zaměstnání, a komunikaci v tak velkém týmu. Nejvíc mne baví radost dětí a když funguje vzájemná důvěra (s dětmi, rodiči i zaměstnanci). Dále společné objevování, učíme se od sebe navzájem, děti mají úžasný pohled na svět. O sobě bych řekla, že jsem kreativní, empatická a těší mne, když mohu s dětmi navázat důvěrný vztah a vést je k samostatnosti. Vidím, v čem jsou dobré, a podporuji je v tom. Mimo práci se věnuji osobnímu rozvoji, ráda si přečtu zajímavou knihu, zajdu do divadla nebo na koncert. Obecně se těším na rovnováhu ve společnosti, v Petrklíči na sladění nového týmu a ve třídě si přeji hlavně pohodovou atmosféru. 

Ivča

 

 

Markéta Rádrová

pedagog PETRKLÍČEK
tel.: 724 375 651

V Petrklíči jsem zatím krátce. Na dráhu učitelství mě přivedli moji dva synové. Při rodičovské dovolené jsem začala studovat obor Předškolní a mimoškolní pedagogika. Pracuji na pozici pedagog ve třídě Petrklíčků a Berušek. Na mé práci mě baví její rozmanitost a to, že s dětmi není nikdy nuda. Co shledávám na mé práci náročné, je někdy ukonejšit plačící děti. Ani po skončení pracovní doby pro mě práce s dětmi nekončí. Doma na mě čekají synové 4 a 8 let a také manžel:-D. Z Prahy ráda utíkám na chalupu v Českém středohoří. Mým přáním je, aby se dětem u nás líbilo a chtěly s námi zůstat i další roky.

Markéta

 

Petra Šlápotová

asistent pedagoga PETRKLÍČEK
tel.: 727 910 805  

V Petrklíči pracuji 10 let a přivedl mě sem zájem o práci s dětmi. Pracuji na pozici chůva/asistent pedagoga. Péče o ty nejmenší je občas náročná, ale vyvažuje to smích dětí, který mám na své práci nejraději. Jsem klidné povahy a práce u dětí mě moc naplňuje. V novém školním roce si přeji naučit děti samostatnosti a tvořivosti, aby si rok s námi užily a zůstaly jim krásné vzpomínky. 

Péťa

 

Jiřina Kočí

 vedoucí pedagog ZAHRADNÍ TŘÍDA BROUČCI
tel.: 728 463 172

V Petrklíči jsem od září 2020. Na jaře roku 2019 jsem začala zvažovat, že bych se vrátila ke své původně vystudované profesi, ale nechtěla jsem do klasické školky. A přesně ve stejnou dobu se v Petrklíči objevila možnost pracovat u Broučků. Přihlásila jsem se a jsem tu. Pracuji na pozici vedoucí třídy. Broučci jsou naprosto fantastická skupina různých dětí, které se nebojí zmoknout, umazat se, nebo skákat z výšky. A to mám nejraději - tu možnost být venku a bez omezení dělat co nás zrovna napadne. Náročné je nemít strach, protože možností, co vše by se mohlo stát, je hodně. Musím vybalancovat, aby se mohly svobodně vyjádřit a zároveň stanovit hranici, která je udrží v bezpečí.
Jsem pořád v pohybu - jsem zvyklá stále na sobě pracovat, přijímat nové výzvy a překonávat překážky. Mimo Petrklíč se kromě své rodiny, věnuji i dalším, pro mě důležitým občanským aktivitám. Hodně času nám jako rodině také zabírají naše sportovní aktivity a aktivity našich dětí. Přála bych si, abychom se mohli s rodiči dětí víc propojit ve společném tvoření a sdílení - v tom nám teď dost brání současná pandemická situace. Věřím, že v roce 2021 ještě zažiju plný a neomezený život Petrklíče se všemi slavnostmi a radostí. A moc se těším jak budu pozorovat proměny naší Broučkové zahrady, protože u nás se pořád něco děje...

Jiřka

 

David Beitl

průvodce ZAHRADNÍ TŘÍDA BROUČCI
tel.: 604 300 089

V Petrklíči pracuji od roku 2016 a jsem průvodcem v Zahradní třídě Broučci. O možnosti stát se součástí tohoto týmu jsem se dozvěděl díky přátelům, kteří tehdy dávali děti právě k Broučkům. Na mé práci mne nejvíc naplňuje bezprostřednost a otevřenost všech dětí. Že mohu společně s nimi poznávat spoustu nového v souladu s přírodou. Mimo Petrklíč miluju vizuální kulturu. Má druhá práce spočívá v provádění lidí Národní galerií a představování sbírky starého evropského umění, obrazů a soch. Jsem také vášnivý sportovec, hlavně cyklista. Rád vyrážím na dlouhé cesty na kole i napříč Evropou. Především z tohoto důvodu je mým aktuálně největším přáním vyjet na kole i mimo okres Praha.:DD

David

 

Eva Bíchová 

průvodce ZAHRADNÍ TŘÍDA BROUČCI
tel.: 728 463 172

Do Petrklíče jsem se dostala přes Ilonku Kydlíčkovou a jsem tu už 5 let. Na mojí práci není nic, co by mi lezlo na nervy. Miluji to, že můžeme být neustále v přírodě, na zahradě a především, že to samé milují i děti. Mimo Petrklíč si stejně jako v něm užívám pobyt v lese nebo práci na zahradě. Jezdím na kole, plavu, hodně čtu a ráda vyrážím na naší loď. Aktuálně si dělám kurz asistenta pedagoga, takže si přeji, abych ho zvládla v tomto školním roce úspěšně dokončit. Mám taky jedno velké předsevzetí, otužování!:-D

Eva

 

 Lenka Carbochová

psychoterapeut
muzikoterapie, výchovně-vzdělávací poradenství
tel.: 732 584 662 

V Petrklíči jsem 13 let. Impulsem pro spolupráci bylo setkání s Ilonou Kydlíčkovou při realizaci projektu Muzikoterapie pro děti s psychiatrickými potížemi. Povídaly jsme si a protože mě zaujala filosofie, nastavení a otevřenost Petrklíče, domluvily jsme se na spolupráci a to mě těší. V Petrklíči pracuji jako muzikoterapeutka a psychoterapeutka. Práce je to sice občas náročná, ale je krásná, dobrodružná, smysluplná, kreativní. Je to způsob možnosti nahlížet na psychiku dětí i dospělých z různých úhlů pohledu, všechno je v pohybu, něco se vynořuje, něco se schovává a vyvstává otevřené pole pro možnou změnu nahlížení na tu kterou situaci a způsob prožívání. Je to jako kouzlo, někdy radostné, někdy smutné, ale jeví se jako hluboké a jedinečné. Mám ráda život ve všech jeho podobách. Budu ráda, pokud se mi v tomto roce podaří podpořit Vás v odvaze podívat se světu i sám sobě  přímo do očí a zvládnout to.

Lenka 
 

Alena Sebastianidesová

zřizovatel MŠ a ZŠ Petrklíč, místopředseda Petrklíč (k duši klíč), spolek
vedoucí ŠKOLNÍ KLUB A DRUŽINA
tel.: 605 859 043

V Petrklíči jsem od jeho úplného začátku, zakládala jsem ho společně s Ilonkou. Přivedla mne k tomu především nová výzva, dělat věci po svém v prostředí neziskového soukromého sektoru a být jednoduše sama za sebe. Naplňuje mne práce s dětmi, volnost, pohoda.. To, že si mohu svou práci na plno užívat a hlavně, že si společně strávený čas užívají děti. S láskou je učím obyčejné věci, prožívání tradic, tvoření a vše praktické, co se jim hodí do života. Náročné je pro mě papírování, kterého je k té naplňující přímé práci občas nad hlavu. Mimo Petrklíč miluji pobyt na naší chatě na Sázavě, svou rodinu, kamarády, oheň, kytary a můj milý Radotín. Velice si vážím svého spokojeného života, zdraví a pohody celé své rodiny. V letošním školním roce si přeji, aby vše dobře fungovalo, plynule opět zapadlo do běžných kolejí a vydržel pospolu náš úžásný tým.

Ála

 
naše babička 

Helena Sebastianidesová

 lektor flétničky, dramaturgie dětských představení
tel.: 605 954 749

Od založení Petrklíče jsem jedna z iniciátorů. Bylo to jedno velké dobrodružství - myslím, že ani jedna z nás nevěděla, jak to nakonec dopadne. Pískám s dětmi na flétnu, občas zahraji divadélko a pomohu, kde je zrovna potřeba. Ráda peču, pletu, šiju, maluju, cvičím, jezdím na kole a zpívám ve sboru. Moc si přeji, aby se v novém roce vše vrátilo do svých kolejí. Abychom měli v Petrklíči i nadále jen bezva učitele, rodiče i děti. No a aby se nám podařilo uskutečnit všechny plány s novými prostory, přestavbou a novou zahradou. 

Helena

 

 
naše babička

Irena Baráková

pomoc při doprovodu dětí 
 

Ivana Vincourová

pedagog
tel.: 605 412 488 

 

Dagmar Patejdlová

výtvarnice, lektor keramiky
tel.: 775 180 798

 

Nikol Kadlčíková

koordinátorka RODINNÉHO KLUBU PETRKLÍČ
tel.: 777 135 813 

V Petrklíči pracuji od roku 2019 a přivedla mě sem možnost provozovat Rodinný klub s mojí dobrou kamarádkou. Pracuji jako koordinátorka Rodinného klubu pro děti v předškolkovém věku, zatím v rámic dobrovolné činnosti. Brzy se ovšem chystám zapojit do dalších nových projektů spolku Petrklíč. Na své práci mám nejraději poznávání nových členů a komunikaci s dětmi. Naopak náročné shledávám motivovat děti v přítomnosti jejich rodičů.:D Jsem zábavná, alespoň to říkají malé děti :), také dokáži být kreativní a energická. Můj život naplňuje výchova mého dítěte, také mě fascinuje dětské chování a jeho příčiny. Moc ráda cestuji a poznávám nové kultury. Od nového roku očekávám hlavně snad možný rozvoj našeho Rodinného klubu a v osobním životě bych si přála podniknout cestu do zahraničí se svojí rodinou.

Nikča 

 

Olesya Petechel

pracovnice v kuchyňce

Ve školce pracuji 1 rok, ale prostředí Petrklíče znám už 15 let. Přivedla mě sem moje setřenice, Larysa. Někdy je práce opravdu hodně a mám pocit, že za mnou není výsledek skoro vidět.:D Jinak jsem moc spokojená, vstávám hodně brzy, abych mohla být dřív doma a to je příjemné. Vyhovuje mi, že mi Petrklíč vychází vstříc. Mimo práci moc ráda nakupuji, hlavně módu. Ve volném čase také miluji aranžování a péči o kytičky. Pro tento školní rok si nejvíc přeji, aby už byla za námi Covid krize a mohli jsme se vrátit do běžného režimu.

Olí 

 

David Chalupa

správa objektu, údržba
tel.: 602 348 638

V Petrklíči pracuji od srpna 2019. Jelikož se znám s paní Kydlíčkovou a celou její rodinou, byla mi nabídnuta možnost pracovat v Petrklíči. Pracuji na pozici údržby objektu. Tato pozice je velmi rozmanitá, zahrnuje rekonstrukce vnitřních prostor, realizace zahrad, drobné opravy apod. Od letošního školního roku pracuji s dětmi v dílnách pro malé kutily.
Je to různorodá práce, která mě baví a není stereotypní a to mě naplňuje. Myslím si, že jsem spolehlivý, pracovitý, přátelský a oblíbený v kolektivu. Ale to, jak mě vnímá okolí, musí posoudit moji kolegové!:) Mimo zaměstnání mě naplňuje rodina, sport, práce na zahradě a cestování.  V tomto školním roce bych si přál, abychom si splnili veškeré plány s realizací zahrady a pracovalo se nám dobře, tak jako doposud.

David

 

Zbyněk Váňa

školník MŠ a ZŠ Petrklíč, lektor dílen pro kutily
zřizovatel MŠ a ZŠ Petrklíč, jednatel Petrklíč (k duši klíč), spolek 
tel.: 739 592 585

V Petrklíči jsem od roku 2007, práci mi tu tehdy nabídla moje sestra Ilona. Baví mě učit děti praktické dovednosti, které se jim hodí do života. Jinak se cítím jako řadový pracovník, zaměstnanec, školník, opravář, údržbář. Občas je náročné zvládnout všechny nápady a vize vedení, ale snažím se prosadit si svou a usměrňovat ženskou energii!:D Práce v Petrklíči je členitá, kreativní, baví mě, že není jednostranná. Jaký jsem, bych nechal na posouzení druhých.:) Můj život se aktuálně točí hlavně kolem rodiny, vnoučat a stavby naší chatičky se zahradou. Novému školnímu roku nechávám volný průběh, přeji si, aby se vše potřebné zvládlo včas a s klidem. 

Zbyněk 

 

Natálie Nina Kydlíčková

marketing a PR
jednatelka Petrklíč (k duši klíč), spolek
tel.: 605 915 264

V Petrklíči se pohybuji už od jeho založení a v něčem zůstává moje role stále stejná. Taková holka pro všechno (v tom nejlepším slova smyslu)!:D Od roku 2019 jsem se pustila do marketingu, vztahů s veřejností a hloubky realizace našich projektů. No a postupně tak nasávám interní vedení Petrklíče. Občas je náročné pojmout široké spektrum aktivit a povinností, ale tenhle Petrklíčovský “punk” mě strašně baví!:)) Řekla bych, že mě vystihuje povaha mého rozmanitého rohatého znamení, berana:D. Mimo Petrklíč pracuji v další super neziskovce, studuji VŠ, miluji hudbu, umění, zasněžné kopce... V tomto školním roce přeji Petrklíči především nové jistoty pro fungování do budoucna.

Natálie

 

 Ilona Kydlíčková

zřizovatel MŠ a ZŠ Petrklíč
předseda Petrklíč (k duši klíč), spolek
tel.: 604 919 083 

Ve Spolku Petrklíč jsem od jeho založení. Od 18let jsem měla vizi založení komunity rodin s dětmi, v roce 2002 se mi tento sen začal plnit. Moje pozice je zakladatel-manager-koordinátor. Stále mne baví různorodost Petrklíče (rodiče na rodičovské dovolené, pestrost školky, nově budování základní školy, s prolínajícími se projekty v propojení se životem v Radotíně a to vše směrem k přírodě). Jsem zralá žena, která žije svůj „šťastný“ život na periférii Prahy, v srdci Evropy na nádherné planetě Zemi. Můj život naplňuje práce, rodina, příroda… V tomto školním roce jsem zvědavá na dynamiku týmu s novými kolegy a moc bych si přála na jaře vyrazit s celým týmem Petrklíče do hor.

Ilona