Kalendář akcí

Týdny v Petrklíčku

ŠKOLNÍ ROK 2020/2021

(více fotek v galerii)

 

leden 2021

V lednu jsme v Petrklíčku oslavili báječně narozeniny Ondry a užívali jsme si zasněženou zahradu. Vyrazili jsme i na zimní procházky. Ve školce nás čekalo zimní tvoření z kamínků, společný sněhulák z papíru a malování. Uklidili jsme vánoční výzdobu a odzdobili stromeček. Moc jsme si užili i hudební část měsíce, kdy jsme zkoušeli zvuky zvonkohry.

Pěkný zimní čas!:))

     

prosinec 2020

V prosinci jsme si užívali společný adventní čas i s ostatními třídami. Setkali jsme se vždy u zapálení adventních svíček, zahráli jsme si divadlo, zacvičili si a společně prošli cestou do Betléma. Poslední adventní týden jsme dorazili až k Ježíškovi. 

Přejeme všem hezké Vánoce!:)

  

listopad 2020

Přelom října a listopadu patří Halloweenu, dýním a karnevalu masek. Vyprávíme si příběhy a tradice spojené s tímto obdobím, hrajeme si v maskách a užíváme si s nimi spoustu legrace. Společně také tvoříme svůj podzimní "strom třídy". 

Mějte se krásně!:))

  

říjen 2020

V druhé polovině října si opět užíváme podzimní tematiku. Tvoříme zvířátka z keramiky a z přírodních materiálů. Pustili jsme se také do pečení jednoduchých dobrůtek z listového těsta, na kterých jsme si pak společně pěkně smlsli!:) Užili jsme si i oslavu narozenin a zazpívali si písničky. Nechyběly ani radovánky venku, na zahrádce a v okolí školy. Vyrážíme často k potoku i na okraj blízkého lesa. Milujeme i naše molitanové stavebnice, ze kterých stavíme bunkry. 

Krásné podzimní dny všem!:)

  

Na začátku nového měsíce stále vyrážíme ven a užíváme si podzimnu všude kolem nás. Ve školce jsme si nejvíc oblíbili velké puzzle s Patem a Matem, které můžete vidět na mnoha fotkách!:)) Tvoříme z kamínků a kaštanů.

Zdravíme všechny rodiče!:)

  

září 2020

V Petrklíčku se pomalu seznamujeme s novým potředím školky, s kamarády a taky s Ivou, Markétou a Péťou. Užíváme si poslední teplé dny na zahrádce, kde stavíme z písku a jezdíme na motorkách. Ještě to chce trochu čas, ale věříme, že za chvíli budou naše dny jedna velká pohoda. Všichni jsme moc stateční a užíváme si společné dny, i když někteří třeba poprvé bez maminek.

Mějte se hezky!:))

  

Posíláme také pozdravy z prvního cvičení v sokolovně! Byli jsme moc stateční, všechno jsme skvěle zvládli. Chodíme ven na procházky, užíváme si už lehce podzimního počasí. Ve školce jsme se na sebe naladili, už se nám ani tolik nestýská a společné dny si moc užíváme!:))

Krásný den všem!:)