Kalendář akcí

Týdny v 2. třídě

K nově otevřené škole

 
Dobrý den, milí rodiče,
 
jen pár vět k nově otevřené škole. Je vážně skvělé být s Vašimi dětmi opět zpět! Děti jsou rády, že jsou opět spolu. Všichni se těšíme ještě na Mária v pondělí. 
 
Co se týče učení, opakujeme látku z on-line údobí. Na web jsem přidala spoustu nových fotek, kde je docela pěkně vidět, co jsme od středy do pátku dělali. Hlavně bych chtěla ještě jednou poděkovat mamince Samíka, Tereze, že pro děti v pátek zorganizovala místo tělocviku bojovku v lese. Děti moc bavila. :-)
 
Stále nesmíme zpívat, ale chystám pro děti alespoň různou hudební nauku. Tento týden jsem jim například pouštěla různé části Karnevalu zvířat od francouzského skladatele Camille Saint-Saens. Děti tak zjišťovaly, co všechno lze hudbou vyjádřit. 
 
Krásný víkend Vám přeje Lea R. 

 

K 11. týdnu školy

Dobrý den, milí rodiče,

tak nám příští týden opět začíná škola ve škole! V pondělí bude ještě on-line výuka, v úterý je státní svátek a ve středu už se děti opět uvidí ve škole. Děti si můžete vyzvednout zase až ve 14:00.Bohužel nesmí ještě začít družina. Také stále nesmíme zpívat a cvičit v tělocvičně. Můžeme alespoň cvičit venku.Jsou povinné roušky. Prosím, abyste děti vybavili na každý den cca čtyřmi rouškami, ať je mohou v průběhu školy měnit.Na zahradě děti uvidí změny.

Staví se zahradní domek, pracuje se na dřevěných palisádách na zábavu o přestávkách a už se i sází rostliny. Tento týden 11. 11. v 11:11 byla například zasazena jabloň. V češtině jsme tento týden procvičovali tvrdé souhlásky a načali jsme souhlásky měkké. Příležitostně jsme procvičovali další znalosti. Opakujeme postupně všechna psací písmena. Pomáhala jsem dětem, seč mi v programu Malování síly stačily. Sčítáme a odčítáme do 30. Jsem ráda, že i online jsme si celkem poradili s Hejného metodou. Děti hezky spolupracovaly. Bez problému proběhly i angličtiny s Davem a společná hodina s Hajah.

Děti si tento týden zopakovaly písmena abecedy, s Hajah opakovaly barvy a učily se různé vzory a já jsem s nimi opět přidávala nová slovíčka do jejich slovní zásoby. Opakovali jsme také „Can you see…? a nakousli spojení „There is a…“.V prvouce jsme pokračovali v tématu „rodina“, v čem jsme si podobní? Povídali jsme si také o svatém Martinovi a v pátek jsme otevřeli téma „laskavost“.

Byl totiž Světový den laskavosti. Posílám ještě pro zájemce nepovinný domácí úkol na pracovní činnosti – recept na Svatomartinské rohlíčky. Vzpomenou si děti, proč mají mít tvar jako na fotce?V hudební výchově jsme rozdělili hudební nástroje na dechové, strunné a bicí. Zkusili jsme si také zahrát online na Dirigenta. Možná si tuhle hru ještě ze školy pamatujete. Šlo to i online. Jedno dítě jsem vždy chvíli odpojila, zvolila dirigenta a ostatní děti pak podle něj dělaly pohyby rukama. Znovu připojené dítě pak hádalo, kdo je dirigent. Děkuji za veškeré fotky domácího výtvarného tvoření.

Všechny Vás zdravím a přeji krásný víkend.

Lea R.

 

K 10. týdnu školy 

Dobrý den, milí rodiče,

posílám pár slov k uplynulému týdnu a hlavně níže hlásím jednu změnu v on-line výuce. Především bych chtěla Vaše děti pochválit. Všechny. Na to, jak náročné pro ně on-line škola musí být, pracují pěkně. Postupujeme sice pomaleji, ale hlavně že plníme, co máme. Ranní kruh a první dvě hodiny, češtinu a matiku, práce pěkně šla, pak už pozornost klesala. Kromě čtvrtka, kdy děti dostaly třetí hodinu samostatnou práci. Je vidět, že tolik hodin on-line v kuse je moc. Tedy. Aby děti netrávily tolik času v kuse on-line, třetí hodinu (v 11:00) se povinně do 12:00 odpojí a dostanou samostatnou práci.

Ve 12:00 se opět já s děti sejdeme na Skypu, zkontrolujeme si porozumění, doplníme, co bude třeba. :-) V úterý zůstává Hajah.  Doufám, že všichni souhlasíte. Snažím se najít nejschůdnější cestu pro děti i pro Vás.  V češtině jsme tento týden zopakovali samohlásky, probrali souhlásky obecně a zaměřili se na souhlásky tvrdé. Příští týden začneme s měkkými. Opakujeme synonyma, antonyma, druhy vět, slova nadřazená a podřazená. V písankách jsme se pustili do postupného opakování všeho, co se děti naučily. Tím se jim znalost upevní. Prosím, aby děti nadále trénovaly čtení mimo školu.

Měla jsem radost, když mi někteří on-line ukazovali, co čtou za knížky. :-) V matematice děti na začátku hodiny trénuji klasické počítání, v učebnicích takto on-line můžeme leckdy přicházet na řešení opět společně, což jsem moc ráda. Operujeme s čísly do 30.  Proběhly angličtiny s Davem, který si, musím říct, hodiny s Vašimi dětmi jednotlivě pochvaluje a říká, že se děti i dost naučí. U některých hodin jsem byla přítomna a vždy se děti velmi snažily. Pro Hajah byla úterní angličtina první on-line hodinou, kterou kdy učila. Říká, že příště už bude lépe vědět, co a jak. :-) Já s dětmi alespoň přidávám naše slovíčko denně a poctivě je opakujeme.

Dají se využít i pro trénink nějaké fráze, třeba Can you see a ....? Yes, I can. No, I can´t.  Nikdy nezapomenu na hudební výchovu tento týden. Děti přišly se spoustou hudebních nástrojů, které mají doma. Spolužákům je ukázaly a zahrály, co dovedou. K mému úžasu přišli ještě straší sourozenci Davídka a moc krásně třídě zahráli na různé hudební nástroje. Bylo to tak hezké, až jsem zamáčkla slzu. Ještě jednou děkuji! V prvouce jsme probrali rozdíl mezi Dušičkami a Halloweenem. 28. říjen už byl moc, ten jsem mohla letos vynechat. :-)

Jinak jsme se tak po různu dotkli různých znalostí z environmentální výchovy, což mi připomíná, že děti mají do příštího týdne další tvořivý úkol, tentokrát z listí. V příloze posílám inspiraci, kterou jsem ukazovala i dětem. Děkuji za všechno tvoření, které jste mi už poslali. :-) Tělocvik děti doufám strávily co nejvíc venku. Je fajn, že některé děti potkávám jezdit venku na kole. Moc dobře si pamatují, že mají slíbený výlet na kolech nebo koloběžkách do Černošic, až zase bude škola. :-)

Přeji Vám krásný, pohodový víkend a držím palce do příštího týdne!

Lea R.

 

K 8. týdnu školy

Dobrý den, milí rodiče,

posílám pár slov k uplynulému týdnu. Hodně na Vás a na děti myslím, držím Vám palce a doufám, že Vám náš online způsob výuky za uplynulý týden a kus vyhovoval. Já jsem ráda, že děti přes Skype vídám a že zdárně probíhaly i angličtiny s Davem. Včera jsem zkoušela, co si děti zhruba pamatují z poslední gramatiky v češtině a zdá se mi, že víceméně zvládají. Veškerou látku s nimi samozřejmě ještě zopakuji ve škole. Stále neztrácím naději, že v listopadu se už budeme učit normálně.

Pokud nebudeme moci, plánuji pokračovat jako dosud s tím, že nadále budu točit videa ke stránkám v matematice a výkladová videa k veškeré další gramatice češtiny. Během online hodin s dětmi proberu jejich otázky k úkolům a procvičím, co by měly umět. Volím zejména taková cvičení, aby děti i se mnou během online učení četly. Valnou hromadu v pátek jsem zatím ponechala, jak byly děti zvyklé z první třídy. Pokud by se však online učení mělo protáhnout, plánuji ji posunout na odpoledne a dopoledne vést učení jako v předchozích dnech v týdnu.

Co se týče hodnocení za říjen, napsala bych každému vzhledem k situaci krátké, neoficiální hodnocení mailem. Do žákovských knížek vytvořím později shrnující hodnocení, až budou děti opět chodit do školy. Poprosím Vás o fotky práce dětí v sešitech, ať mám podklad. Od některých z Vás už je mám.Tady dětem posílám ještě jedno malé legrační opakování z prvouky. Listnaté stromy nám hrají všemi barvami, tak ať si o nich něco zopakují, než je dopadnou příšerky.  : https://wordwall.net/play/5737/593/649?fbclid=IwAR1Q9T1sxmdowQu-iysp1SBYknUaaybnv3C98FEWjuFOSsWfJ9YJWUOli7QNa web ještě nashromáždím fotky z online učení. Koukněte se pak.

Přeji Vám krásný víkend a dětem prázdniny.

Lea

 

K 7. týdnu školy

Dobrý den, milí rodiče,

doufám, že jste všichni zdraví a že jde dětem domácí učení dobře. Od pondělí pokračujeme dál v konzultacích, posíláním denní práce a Dave je připraven též učit angličtinu. Pokud budou jakékoli změny ohledně zahradního učení, dám obratem vědět. Na web jsem přidala ještě alespoň fotky z pondělí a úterý, kdy jsem ještě byla s dětmi ve třídě.

Držím Vám palce a myslím na Vás.

Lea R.

 

K 6. týdnu školy

Dobrý den, milí rodiče,

posílám pár slov k uplynulému týdnu. Nejdřív bych ráda jménem Petrklíče poděkovala všem, kteří pomáhali minulý víkend brigádně na zahradě. Je znát opravdu velký kus práce!Zhruba do konce měsíce nemůžeme kvůli koroně chodit cvičit do Sokolovny. Tedy budeme venku a pro příští pátek prosím, abyste dětem s sebou dali kolo nebo koloběžku a helmu, abychom mohli vyrazit (my, prvňáci a přípravná třída) podél řeky do Černošic a zpět.Nezpívat jsme s Tomem v ranním kruhu vydrželi jen dva dny a už chodíme zpívat ven.

Jsem ale spokojená, že se můžeme učit jinak normálně dál.V češtině jsme tento týden opakovali antonyma, slova nadřazená a podřazená a přidali synonyma. Děti látku pěkně chápou. Čtení teď trénujeme i tak, že dětem promítám různá slova a jeden po druhém je čtou – bez hláskování a chyb. Včera měly tendenci slova i rovnou zkoušet překládat do angličtiny, což mě překvapilo. Jsou zkrátka šikovní.  Jak jsem dětem vysvětlila, čtení je teď část učení, na kterou se budeme více soustředit, abychom brzy všichni četli plynuleji. Na matiku se, myslím, všichni už těšíme. Na začátku hodiny se vždy snažím nějakou hrou opakovat klasické počítání a pak už trénujeme logické myšlení s Hejným. Tento týden jsme přidali nové prostředí – cyklotrasy. Děti je pochopily stejně dobře jako naposledy dědu Lesoně.

I s Davem děti obstojně zvládají sčítat a odčítat v angličtině. Stále ale prosím příležitostně procvičujte sčítání a odčítání i doma. Některé děti to potřebují – mají své počítací dny a dny, kdy jim jde počítání trochu pomaleji.Hajah s dětmi opakovala vyjadřování pocitů a ptala se například dětí, jestli dvě slova začínají na stejné písmeno. „Do they start with a B?“ Děti odpovídaly „Yes, they do.“ nebo „No, they don´t.“Já jsem dětem předčítala různá slova v ranním kruhu v češtině, tak jak se česky čtou. A děti je opravdu velmi dobře dokázaly říct v angličtině a přeložit.Dave s dětmi opakoval čísla, dny, měsíce, otázky a odpovědi na to, co jim padlo v kolotoči, který přinesl, a hlavně s ním opět komunikovaly celou středu. Přečetl jim příběh The Greatest Treasure.V prvouce jsme se dále věnovali tématu „město dříve a nyní“.

V ranním kruhu jsme dělali pokusy s psaním tajných zpráv mlékem a citronem a pěkně se ujal i zvyk s nošením různých zajímavých přírodnin v úterý. Zkoušeli jsme kreslit olejovým pastelem a ve čtvrtek tvořili skřítky z ponožek. V hudební výchově jsme se věnovali poznávání hudebních nástrojů, které jsme i předváděli. Dětem se moc líbilo, když jsem jim pustila krátké video, jak se hraje na varhany. Posílám tu krásu i vám, Johanna Sebastiana Bacha, Tocatta Fuga D moll: https://www.youtube.com/watch?v=48l9zev_Cm4Podívejte se na fotky na webu.

 

Moc krásný víkend Vám přeje Lea R. 

K 5. týdnu školy

Dobrý den, milí rodiče,

posílám pár slov k uplynulému týdnu školy. Září je za námi. Notýsky mám u sebe, abych do nich mohla napsat hodnocení.Celý týden stále ještě myslím na školu v přírodě, která se podle mě moc povedla. Každopádně jsme se všichni učitelé vynasnažili, aby děti byly spokojené. Na web jsme i každý den vkládali krátký popis jednotlivých dní a dračí hry, kterou jsme pro děti připravili. Brzy budu potřebovat vědět, jaký je váš zájem o zimní lyžování. Jelo by se na stejné místo.Havelské posvícení je zrušeno, ale jsem moc ráda, že základní školy nejsou kvůli covidu zavřeny, a můžu Vaše děti vídat dál. Tento týden jsme navíc byli všichni, nikdo nebyl nemocný, a to jsem nejspokojenější. Předem také jménem Petrklíče děkuji všem, kteří se zúčastní zítřejší brigády.V češtině jsme tento týden opakovali druhy vět a věnovali se slovům nadřazeným a podřazeným.

Pověděli jsme si o ostrově na moři, kde nežila zvířata a lidé, ale jen slova. Slova se množila a začala se hádat. Některá slova (nadřazená) se pak rozhodla najít si vlastní ostrov a být na něm králem nebo královnou se svou vlastní skupinou poddaných (slova podřazená).  Ještě jsme naťukli antonyma. Těm se budeme podrobněji věnovat příští týden. Pokračujte prosím v každodenním čtení.V matematice vesele řešíme další z Hejného úloh, přicházíme na různá řešení a občas narazíme na úlohu, která podle nás řešení nemá.  Miluji chvíle, kdy se děti do problému společně „ponoří“.Spočetla jsem, že v angličtině jsme prošli během září 30 slovíček a spolu s první třídou zopakovali asi 40 již známých. Tím, že je každé ráno opakujeme, si je děti skutečně pamatují. Procvičujeme je příležitostně i třeba když jdeme cvičit do Sokolovny. Děti cestou říkají, co už anglicky umí, a je toho hodně. Mám z toho radost.  Hlavně je skvělé, že se anglicky promluvit vůbec nebojí, snaží se komunikovat s Davem i Hajah. Ta se s dětmi tento týden zaměřila hlavně na město, budovy, pohyb vpravo, vlevo…

Prvouka patřila době minulé a současnosti. Srovnávali jsme minulost zhruba před 100 lety s dneškem – rozdíly v životě, bydlení, oblékání, hraní si, dopravě a podobně.Hudební výchovu jsem tento týden tematicky pojmenovala „Nápad a píle“. Povídali jsme si o tom, jakou práci dá vytvořit umělecké dílo, ukázali si, jak vypadá notový zápis složitějšího díla a opět si zahráli na diváky v divadle. Tentokrát jsem děti seznámila s Bedřichem Smetanou a pustila jim předehru k Prodané nevěstě. Hodně s dětmi také zkouším pracovat s Orffovými nástroji. A samozřejmě každý den zpíváme alespoň jednu písničku. Tvořili jsme s keramikou – snažili do již hotových výrobků vtírat určitým způsobem barvu, aby po následném vypálení vznikl pěkný efekt. Tak uvidíme. V Sokolovně jsme si zahráli spoustu pohybových her a udělali pár průpravných cvičení na zlepšení manipulace s míčem.Na webu jsou opět fotky.

Krásný víkend Vám přeje Lea R.

K 3. týdnu školy

Dobrý den, milí rodiče,

posílám pár slov k třetímu týdnu školy. V pondělí s většinou dětí odjíždíme na školu v přírodě! Kromě informací, které jsem již posílala, prosím ještě, aby děti měly s sebou přibaleny 2 roušky a mně prosím předejte vyplněné pohlednice, které mohu Vašim dětem každý den dát jako psaní od Vás. Pro děti, které nejedou, zajistil Petrklíč samostatnou výuku. Povede ji paní ředitelka Larysa. V pondělí a v pátek bude vyučování probíhat u Broučků, začátek v 8:00 tam. V úterý, ve středu a ve čtvrtek začne vyučování v 8:00 ve škole.Zkontrolujte ještě prosím, aby děti, které ve škole dosud někdy chyběly, měly v notýscích omluveny všechny zameškané hodiny.Během týdne se mě někteří rodiče ptali, jak by Petrklíč postupoval v případě opětovného uzavření škol kvůli covidu anebo pokud by například některé z dětí mělo prokázanou nákazu.

V příloze ještě přikládám dodatek školního řádu Petrklíče ohledně případných mimořádných opatření.(Kdyby se někdo nakazil, volali bychom na hygienu a optali se raději znovu, jak postupovat. Kdyby byly opětovně zavřené školy, nabídl by Petrklíč opět nějakou kombinaci online a zahradní výuky).V písankách jsme tento týden došli k D na straně 14, objevovali jsme druhy vět a věnujeme se stále hlavně čtení s porozuměním. (V pracovním sešitě ČJ jsme došli na stranu 10, v čítankovém sešitě na stranu 11).V matematice děti krásně pochopily nové prostředí Hejného metody, dědu Lesoně. A vysvětloval ji Dave – zrovna když jsem zastupovala Tomáše u prvňáčků.

V učebnicích jsme dokončili stranu 14.Angličtiny měly děti tento týden opravdu hodně. Pracovaly s Davem, opět jim četl knížku, učily se další nová slovíčka každé ráno, snažily se domluvit s Hajah. Hajah se zaměřila hlavně na téma „rodina“.V prvouce jsme se nadále věnovali mapám a Radotínu, dopravním značkám. Příští týden už si začneme povídat o tom, jak se žilo dříve.Vytvářeli jsme z keramiky výrobky na posvícení a hráli si na dekoratéry, kteří zdobili jablíčka na Písmenkový strom ve třídě prvňáčků.Hudební výchova patřila tématu „Co to zvoní, co to cinká“ a zpívali jsme stejnojmennou písničku od Pavla Jurkoviče. Také jsme zkoušeli zaznamenávat píseň pomocí obrázkových symbolů a učili se tak zaznamenat například naši hymnu. Zpívali jsme i jiné písně a snažili se hrát na Orfovy nástroje na různé doby v taktu.

Sokolovnu jsme si opět skvěle užili. Tentokrát jsme hlavně hráli různé pohybové hry. Nejoblíbenější byla asi „Mrkvičky“ a „Piráti“. Ukázaly Vám děti z našich ranních pokusů, jak například otočit šipku, aby ukazovala opačným směrem, aniž byste se jí dotkli?

Krásný víkend přeje všem Lea R.

K 2. týdnu školy

Dobrý den, milí rodiče,

posílám pár slov k druhému týdnu školy. O víkendu ještě dostanu podrobnější informace ke škole v přírodě, které Vám následně přepošlu.Ještě jednou děkuji za venkovní posezení. Je bezva. Hned v pondělí jsme ho využili na čtení.V češtině jsme upevňovali znalost, že vlastní jména píšeme s velkým písmenem, četli básně a recitovali.  V písance jsme pokročili do strany 10. V pondělí ještě budeme písmena  P, B, R, Ř pořádně procvičovat.Na začátek matematiky jsme hodně chodili ven. Děti bavilo pracovat s SPZ čísly aut.  V knížkách jsme dokončili stranu 9. Postupně jsme opakovali různá prostředí Hejného matematiky. Příští týden ještě zopakujeme parkety. Ti, kteří jsou s knížkou doma, mají na straně 68 „tahák pro rodiče“. Hezky je tam vysvětleno například jak na modrý a červený autobus. Angličtina s Hajah byla parádní. Je milá, zábavná a umí s dětmi pracovat tak, že porozumí všemu, co si pro ně připravila. S Davem se procvičovala hlavně čísla a abeceda. Já s Tomem pokračujeme v tradici nové slovíčko denně.

Prvňáci se naučí jedno naše staré (tím si ho druháci zopakují) a druháci mají svoje nové (pro prvňáky dobrovolné). Prvouku jsme tento týden strávili venku. V pondělí jsme se šli k Radotínské lávce pořádně rozhlédnout na světové strany, ve středu Dave hrál, že je turista, a děti mu musely ukazovat cestu na různá místa v Radotíně. Malovali jsme „rainbow tree“. Obrázky teď hezky zdobí třídu.Hudební výchova tentokrát patřila tématu „hudba do kroku“. Předvedli jsme si 2/4 takt, zpívali „Okolo Frýdku cestička“ a ukázali si například umění mažoretek. Jinak pokračujeme v tradici písničky každé ráno v ranním kruhu. Dnes jsme zpívali krátkou anglickou „Row, row, row your boat“.Sokolovna je skvělá. Je tam úplně všechno. Dnes jsme si ji s dětmi myslím moc pěkně užili. Hráli jsme například fotbal třída proti mně , přetahovali se s lanem, udělali pár průpravných cvičení s míčem, vytvořili vlastní opičí dráhu, pracovali s obručemi a další.V ranním kruhu jsme pokračovali v pokusech, vkládáme prvky environmentální a dopravní výchovy.Na webu je spousta fotek!

Krásný víkend Vám přeje Lea R. 

K 1. týdnu školy

Dobrý den, milí rodiče,

první týden druhé třídy je za námi. Vaši druháci krásně přivítali prvňáky. Vídáme se společně každý školní den v ranním kroužku. Příští týden se snad už ve třídě uvidíme všichni.Jsem ráda, že se děti hned v úterý seznámily s Hajah, která je bude jednou týdně učit angličtinu. (Jinak s námi bude dál Dave celou středu).V příloze posílám rozvrh. Jak jsem vysvětlila na třídních schůzkách, odpolední vyučování bude do 14:00 dvakrát týdně – v pondělí a ve čtvrtek. V pátek budou děti chodit do Sokolovny, takže jim prosím připravte převlečení, které si s sebou na cvičení budou brát. Dnes ještě bylo tak krásně, že jsme si šli nakonec zacvičit ven.Na obědy budeme s dětmi chodit až ve 12:50, abych mohla zachovat alespoň půlhodinový ranní kruh.Na schůzce jsme se dále domluvili na bruslení, ať proběhne alespoň jeden kurz v průběhu školního roku.Bližší informace ohledně školy v přírodě (21. – 25. září) pošlu co nejdříve.Po společné domluvě vybírám třídní fond 1500,- Kč, z kterého letos pokryji výtvarné potřeby, kulturní akce, sešity a pracovní sešity. Učebnice hradí Petrklíč.Na web jsem přidala nové fotky. Jen během tělocviku jsem nestihla udělat jediný snímek.  V češtině jsme opakovali tiskací i psací písmena, pokročili i v písankách. Jsem ráda, že děti vše nezapomněly.  Určitě ale zůstává každodenní domácí úkol – čtení.

Prosím, aby si všechny děti přinesly svou knížku na čtení své úrovně, kterou budou mít v lavici a pokračovat v ní ve čtení například ve chvílích, kdy mají hotovou písanku a ostatní ještě píšou.Příležitostně s dětmi můžete doma i počítat – zatím stále do 20. Místy už dětem zkouším dát i náročnější příklady. V Hejného matematice jsme tento týden opakovali hlavně pavučiny a krokovací rovnice. Tento týden jsme tvořili v přírodě. Podívejte se na fotky, jak Vaše děti ozdobily lípy a kaštany u Radotínského potoka z přírodnin a keramické hlíny. V prvouce jsme se věnovali mapám a plánu, hledali a našli Radotín , zapisovali budovy do plánku v pracovním sešitě. Také jsme si ukázali, jak funguje kompas.Každé ráno se stále snažíme stihnout zazpívat si jednu písničku a jinak jsem tento týden věnovala hudební výchovu tématu počasí. Na známé písničce Kočka leze dírou jsme si ukázali 4/4 takt a zkoušeli dirigovat jako dirigent, kterého děti viděly v záznamu z koncertu, který jsem jim pustila. Ludwig van Beethoven: Symfonie č. 6 (4. věta).

Děti se snažily odhadnout, o jaké počasí v ukázce může jít. Záznam posílám i vám a pro děti, které ve čtvrtek na hudební výchově chyběly. Je to moc krásná hudba: https://www.youtube.com/watch?v=xX6YvJi5w-8V ranním kroužku se kromě jiného plánujeme letos hodně věnovat různým vědeckým pokusům. Tento týden jsme už sledovali reakci oleje, vody a soli. V úterý chceme vždy zmínit nějakou zajímavost z přírody. Děti budou moci také přinést něco zajímavého. Pokud tedy máte doma třeba trilobita nebo achát, budu moc ráda, pokud ho na některé úterý dětem půjčíte do školy.

Krásný víkend Vám přeje Lea R.