Kalendář akcí

Týdny v 1. třídě

Týdny v 1. třídě

K 19. týdnu školy

Dobrý den, milí rodiče,

tak jsme se s dětmi opět sešli po Vánocích a vrhli se do práce. :-) V češtině jsme k Písmenkovu postoupili o písmena Z, Ž a F. Posílám čtecí karty, které jsem dětem dala tento týden.

Na příští týden ve středu budou mít děti za úkol přinést si jejich oblíbenou knížku. Poslední hodinu si uděláme čtenářskou dílnu, kde děti spolužákům svou knížku ukážou a budou-li chtít, mohou z ní i druhým kousek přečíst.

Středeční hudební výchova s muzikoterapií bude přesunuta z poslední hodiny ve středu na pátek po příjezdu z bruslení. Poslední hodinu ve středu bych tímto dětem chtěla ozvláštnit něčím příjemným a novým a tímto bych Vás rodiče ráda poprosila, abyste se zamysleli, jestli byste někteří neměli čas a chuť jít dětem předčítat kus nějaké bezva knížky pro děti. Děti by byly určitě nadšené. Kdyby měl někdo zájem, určitě se ozvěte. I v jiný den a dobu než poslední hodinu ve středu bych Vám dala prostor. :-)

Počítáme do deseti a posilujeme logické myšlení i počítáním s šipkami, sčítacími trojúhelníky, přeskupováním sirek, každodenní hádankou.

V angličtině jsme se věnovali především předložkám in, on, next to, under. Opakujeme stará slovíčka a učíme se nová. Přečetli jsme knížku It´s Not Easy Being Big.

Prvouka patřila pokusům. Například jsme modelovali sopku a uvedli ji v činnost, pozorovali krystaly tvořící se na provázku namočeném do nasyceného roztoku, zkoumali reakci soli a ledu, namáčeli prsty do studené a horké vody a sledovali svůj vjem, vložíme-li je následně do vody vlažné.

Tvořili jsme myšlenkou mapu v rámci projektu k naší zahrádce a kreslili, co bychom si v ní přáli. Podívejte se na fotografie na webu. :-)

Bruslení bylo fajn. Všechny děti se snažily. Byla radost se na ně dívat.

Krásný víkend Vám přeje Lea R.

 K 16. týdnu školy

Dobrý den, milí rodiče,

ještě jednou bych Vám moc ráda poděkovala za skvělé dárky! Těším se, až si v lednu na zahradě zahrajeme pořádný fotbal, až prozkoumáme nějaký list nebo pišišvora s mikroskopem a nebude taková mlha, abychom se mohli podívat někam dál dalekohledem.  Také moc děkuji za dárek pro mě. V tomhle jste se nemohli netrefit. Moc si dárku vážím. A omlouvám se za zmatky dnes ráno, vše moje chyba. Na druhou stranu jsem ráda, že jsem vás zase viděla skoro všechny takhle pohromadě.  :-) Na webu jsou alespoň nějaké fotky.

Notýsky mám u sebe. Po prázdninách si v nich s dětmi můžete přečíst hodnocení za uplynulé období. Na konci ledna pak už dostanou svá první vysvědčení.V češtině jsme pokročili přes písmeno CH, společně čteme krátké texty v učebnici, píšeme krátké věty, a ještě pokračujeme v tvarových prvcích psacího písma. Posílám čtecí karty. Prosím, abyste s dětmi pokračovali v pravidelném čtení i o prázdninách. Kdybyste někdo potřeboval další materiál ke čtení, napište a pošlu další čtecí listy. Můžete i dětmi zkoušet číst vlastní materiál s velkým tiskacím písmem. Někdo už zkouší číst slova bez rovnou bez hláskování, jiný hláskuje. Oboje je v pořádku, každý má své tempo. Někdo si ještě plete některá probraná písmena, takže doporučuji i hry jako Dobble s velkými tiskacími písmeny, Písmenko, nezlob mě! (na internetu lze jsou k sehnání pdf verze) a hlavně nepřestat číst.  Pokročilejší čtenáře by třeba zaujal komiks, třeba Čtyřlístek.

Příležitostně prosím také s dětmi procvičujte sčítání a odčítání do 10. Klidně ať používají prsty, pokud chtějí. I tak prohlubují svou početní zkušenost a získávají v základních počtech jistotu. Někomu také pomáhá číselná osa.

Angličtina s Davem byla také Vánočně laděná, učili jsme se některá zimní slova, opakovali výrazy hit a, touch a, přidali jsme turn a také jsme četli knížku It´s Christmas, David.Prvouka patřila hrám, tvořili jsme další Vánoční výzdobu třídy a tělocvik jsme tento týden obsáhli v prodloužených přestávkách na zahradě. 

Ráda bych Vám ještě jednou popřála krásné Vánoce a celý příští rok naplněný pohodou. Lea R.

K 15. týdnu školy

Dobrý den, milí rodiče,

15. týden školy je za námi, ve třídě panuje příjemná atmosféra těšení se na Vánoce. Předem moc děkuji za dárek pro děti, na který jste se složili. Vánoce si s dětmi oslavíme v pátek, takže ideálně bych jej do třídy převzala ve čtvrtek po druhé hodině, kdy už ve třídách děti nejsou. Ráno v pátek pak ho uvidí pod stromečkem při příchodu do školy.

Středeční vystoupení dětí v kostele začne v 16:00. Vaši prvňáčci jako nejstarší děti ve škole budou vítat přicházející rodiče. Prosím, abyste jim ve středu (až na to vystoupení) oblékli něco, v čem by vypadali jako andělé nebo pastýři. V češtině jsme tento týden pokračovali písmenem Š a pokročili dále na písmena C a Č. Přečetli jsme si příběh o žábě Cecilce, která se učila zpívat. Trénujeme další prvky psacího písma. V příloze posílám čtecí listy. Od pondělí mají děti také domácí učebnice, v kterých si mohou opakovat a samy vybírat cvičení, která je lákají.

Počítáme do 10, rozdělujeme, tvoříme sčítací trojúhelníky, stavíme podle plánu stavby a počítáme podlaží. Příležitostně s dětmi můžete trénovat sčítání a odčítání do 10. Klidně ať používají prsty.

Dave tento týden chyběl, ale každé ráno jsme něco z angličtiny opakovali a učili se nové výrazy jako touch a, hit a… Dočetli jsme knížku I´ll Teach My Got a Lot of Words. Také jsme zkoušeli zpívat Jingle Bells.

V rámci prvouky jsme vytvářeli nákupní seznam, podle kterého děti nakoupily, a ve čtvrtek si povídali o dětských právech. S malou nápovědou toho děti hodně samy daly dohromady.Vytvářeli jsme další ozdoby na stromeček a pracovali s glazurou, kterou děti dozdobily keramický výrobek z minulého týdne.

Trénujeme písničky na vystoupení v kostele, učíme se další písničky s pohybem, vyjadřujeme hudbou pocity.Tělocvik jsme tento týden pojali jako zimní procházku s hravými úkoly. 

Krásný víkend Vám přeje Lea R. 

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.

Mauris scelerisque et est non faucibus. Mauris dolor erat, maximus eget ante vel, ullamcorper molestie justo. Nulla luctus maximus magna ut varius. Maecenas eros velit

Celá zpráva

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.

Mauris scelerisque et est non faucibus. Mauris dolor erat, maximus eget ante vel, ullamcorper molestie justo. Nulla luctus maximus magna ut varius. Maecenas eros velit

Celá zpráva