Kalendář akcí

Týdny u Sluníček

školní rok 2020/2021

(více foto v galerii)

 

prosinec 2020

Začátek adventu jsme otevřeli společně s ostatními třídami. Zapálili jsme první adventní svíčku, povídali si o tradicích a vyrazili v rámci divadelní scénky do Betléma. Moc jsme si společný čas po dlouhé době užili! Už se také těšíte na Vánoce?

Hezký adventní měsíc všem!:) 

    

listopad 2020

Druhá část našeho podzimního měsíce. Když se kluci sejdou na "stavbě", holky mají zákaz vstoupit za vyznačené místo... samozřejmě kvůli bezpečnosti!:D Vyrážíme také do lesa a provázelo nás měsíční téma "Vyletěl si pyšný drak...". V duchu podzimu nás provázelo také tvoření a muzicírování s Lenkou.

Krásný vstup do adventního času všem!:)

  

Začátkem listopadu se nám ve školce objevila zamknutá brána. Přemýšleli jsme, co za ní může asi být. Nakonec jsme si vyrobili vlastní brány a nakreslili do nich naše představy. V dalších dnech jsme zjistili, že za bránou je velikánské město. A tak jsme mu postavili hradby. Ve městě žil jeden voják, který se jmenoval Martin. Jednou, když se vracel z těžké bitvy, potkal před bránou chudáka, kterému byla zima a měl hlad. A tak se Martin s chudákem rozdělil o svůj plášť. Další den jsme se pustili do výroby rohlíčků, no a nakonec k nám do třídy přijel na návštěvu samotný Martin na koni!:) Řekl nám, že už ho nebaví jezdit po bitvách a chce raději pomáhat potřebným. Tak odložil svůj meč a přilbici. My jsme se s ním rozdělili o právě napečené rohlíčky a rozloučili se s ním.

Krásné svatomartinské dny všem!:))

   

říjen 2020

V druhé polovině října jsme si s naší skvělou babičkou a paní učitelkou Helenkou zahráli pohádku O velké řepě. Řepa nás úplně očarovala. Museli jsme ji hned prozkoumat a zjistit, jak úžasně barví. Řádili jsme venku a užívali si posledních teplejších dnů. Když zaprší, dokážeme vymyslet skvělou zábavu i ve třídě nebo třeba na chodbě!:-D 

Jaký byl Váš měsíc říjen?:)

   

Na začátku nového měsíce vyrážíme opět do sokolovny, tentokrát s naší skvělou rodilou mluvší Hahaj. V bazénu už jsme jako doma, dokonce jsme ho zvládli poprvé několikrát přeplavat!:)) Společně vyrábíme poličky na naše ovocné kompoty, které už nám zdobí nástěnku u vchodu. Učíme se s písničkou a užíváme si venku posledního sluníčka.

Hezký začátek podzimu!:)

   

září 2020

Máme za sebou prvních 14 dní ve třídě Sluníček. Pár slziček ukáplo a není se čemu divit, někdo vstoupil do školky poprvé, někdo po dlouhé pauze a také si zvykáme na nové prostředí. Ve třídě jsme se již perfektně zorientovali a zvykáme si i na nová pravidla. Navazujeme nová přátelství a to je teď pro nás nejdůležitější! Poznat všechny kamarády, přijmout jejich potřeby, názory a zvyklosti, ale zároveň si prosadit i ty své vlastní - což je těžké i pro dospěláka a my se to teprve učíme. Poprvé jsme se vypravili do bazénu a byli jsme tam všichni moc stateční! Nejvíc nás to baví na zahrádce, kde si užíváme posledních letních dnů!:))

Posíláme pozdravy!

    

Zdravíme z druhé poloviny září! Uhádnete co jsme hráli za pohádku? Už jsme se příjemně zaběhli ve školce, máme za sebou angličtinu s novým asistentem Alexem a užíváme si společné dny. S naší babičkou Helenkou hrajeme divadlo a posíláme také pozdravy z muzikoterapie!

Krásné dny!:))