Kalendář akcí

Týdny u Sluníček

školní rok 2020/2021

(více foto v galerii)

 

březen 2021

Začátek března a konec února, kdy jsme byli společně ještě ve školce, jsme prožili s pohádkou "O Otesánkovi". Díky ní jsme se naučili spoustu nového o zdravém stravování. Tvořili jsme potrevinovou pyramidu a povídali si o jídle a lidském těle. Než nám začala on-line školka, stihli jsme ve školce ještě vyrábět květníky z keramiky a držáky na pastelky s naší Dádou.

Už se také těšíte na jaro?:))

   

únor 2021

Únorový MASOPUST jsme prožili společně s celou školkou na zahradě u Broučků. Byl to báječný den na sněhu, plný legrace a tradic. Jsme moc rádi, že se konečně něco děje a můžeme být spolu. 

Slavíte také MASOPUST?:))

  

Ke Sluníčkům přijela na začátku února tetička z Číny a přivezla kufříček špíny!:D Hráli jsme hru na paměť, co vše v kufru bylo, přibylo, ubylo? Prezentovali jsme také své básničkové tvoření "Sněhulák na lyžích".

Stavíte taky sněhuláky? Krásné zimní dny všem!:))

    

leden 2021

V lednovém měsíci nám dál přeje krásné zimní sněhové počasí. Vyrážíme na zahradu k Broučkům bobovat a stavět sněhuláky. Přichází k nám také téma o ptáčcích. V lese jim připravujeme zobání a krmítka. Na šišku jsme připevnili provázek a obalili ji ve směsi sádla a zrníček. Na vlastní oči jsme hned pozorovali, jak si ptáčci naše krmítka zamilovali. Užíváme si krásnou zasněženou přírodu a jsme moc rádi, že můžeme být opět spolu. Mějte se hezky!:))

   

Se začátkem ledna nám kromě sněhových vloček dorazilo také nové téma. Hráli jsme pohádku o 12 měsíčkách, povídali jsme si ročních obdobích a počasí. Tvoření se neslo v zimní tematice a vyráželi jsme na procházky, které měli se sněhem a sluníčkem opravdu krásnou atmosféru. Když napadlo sněhu dostatek na bobvání, s nadšením jsme se vydali do Slavičího údolí. Skvěle si užíváme i tradiční muzikoterapii s naší Lenkou. Krásné zimní dny!:))

   

prosinec 2020

V prosinci jsme společně chystali adventní výzdobu třídy. Na chodbě jsme objevili veliké stopy a pak zjistili, že to byl snad sám Mikuláš!:) Anděl nám rozsvítil stromeček, od Mikuláše jsme našli schované dobroty a od čertíka trochu uhlí. Pustili jsme se i do pečení cukroví a vánoček, které jsme zvdáli skoro úplně sami. Návštívila nás ve třídě i krátká vánoční pohádka. Před začátkem prázdnin jsme se za znění koled a vůně cukroví rozloučili a vyzkoušeli si i několik tradic. Ježíšek nám pod stromečkem nechal malé dárečky!:))

Krásné Vánoce!

  

Začátek adventu jsme otevřeli společně s ostatními třídami. Zapálili jsme první adventní svíčku, povídali si o tradicích a vyrazili v rámci divadelní scénky do Betléma. Moc jsme si společný čas po dlouhé době užili! Už se také těšíte na Vánoce?

Hezký adventní měsíc všem!:) 

    

listopad 2020

Druhá část našeho podzimního měsíce. Když se kluci sejdou na "stavbě", holky mají zákaz vstoupit za vyznačené místo... samozřejmě kvůli bezpečnosti!:D Vyrážíme také do lesa a provázelo nás měsíční téma "Vyletěl si pyšný drak...". V duchu podzimu nás provázelo také tvoření a muzicírování s Lenkou.

Krásný vstup do adventního času všem!:)

  

Začátkem listopadu se nám ve školce objevila zamknutá brána. Přemýšleli jsme, co za ní může asi být. Nakonec jsme si vyrobili vlastní brány a nakreslili do nich naše představy. V dalších dnech jsme zjistili, že za bránou je velikánské město. A tak jsme mu postavili hradby. Ve městě žil jeden voják, který se jmenoval Martin. Jednou, když se vracel z těžké bitvy, potkal před bránou chudáka, kterému byla zima a měl hlad. A tak se Martin s chudákem rozdělil o svůj plášť. Další den jsme se pustili do výroby rohlíčků, no a nakonec k nám do třídy přijel na návštěvu samotný Martin na koni!:) Řekl nám, že už ho nebaví jezdit po bitvách a chce raději pomáhat potřebným. Tak odložil svůj meč a přilbici. My jsme se s ním rozdělili o právě napečené rohlíčky a rozloučili se s ním.

Krásné svatomartinské dny všem!:))

   

říjen 2020

V druhé polovině října jsme si s naší skvělou babičkou a paní učitelkou Helenkou zahráli pohádku O velké řepě. Řepa nás úplně očarovala. Museli jsme ji hned prozkoumat a zjistit, jak úžasně barví. Řádili jsme venku a užívali si posledních teplejších dnů. Když zaprší, dokážeme vymyslet skvělou zábavu i ve třídě nebo třeba na chodbě!:-D 

Jaký byl Váš měsíc říjen?:)

   

Na začátku nového měsíce vyrážíme opět do sokolovny, tentokrát s naší skvělou rodilou mluvší Hahaj. V bazénu už jsme jako doma, dokonce jsme ho zvládli poprvé několikrát přeplavat!:)) Společně vyrábíme poličky na naše ovocné kompoty, které už nám zdobí nástěnku u vchodu. Učíme se s písničkou a užíváme si venku posledního sluníčka.

Hezký začátek podzimu!:)

   

září 2020

Máme za sebou prvních 14 dní ve třídě Sluníček. Pár slziček ukáplo a není se čemu divit, někdo vstoupil do školky poprvé, někdo po dlouhé pauze a také si zvykáme na nové prostředí. Ve třídě jsme se již perfektně zorientovali a zvykáme si i na nová pravidla. Navazujeme nová přátelství a to je teď pro nás nejdůležitější! Poznat všechny kamarády, přijmout jejich potřeby, názory a zvyklosti, ale zároveň si prosadit i ty své vlastní - což je těžké i pro dospěláka a my se to teprve učíme. Poprvé jsme se vypravili do bazénu a byli jsme tam všichni moc stateční! Nejvíc nás to baví na zahrádce, kde si užíváme posledních letních dnů!:))

Posíláme pozdravy!

    

Zdravíme z druhé poloviny září! Uhádnete co jsme hráli za pohádku? Už jsme se příjemně zaběhli ve školce, máme za sebou angličtinu s novým asistentem Alexem a užíváme si společné dny. S naší babičkou Helenkou hrajeme divadlo a posíláme také pozdravy z muzikoterapie!

Krásné dny!:))