Kalendář akcí

Týdny u Předškoláků

3. - 7. 12. 2018

Ještě začátkem týdne u nás ve školce byli filmaři, kteří natáčeli studenstký film s paní Freimanovou v hlavní roli. Někteří z nás měli možnost se ve filmu také mihnout, tak se v něm možná na chvilku objevíme. V týdnu jsme měli hodně na pilno, na zahradě u Broučků jsme si zapálili první adventní svíčku, pekli jsme vánoční perníčky a také štrůdl, na kterém si ve čtvrtek pochutnali naši prarodiče. Těm jsme ukázali naší třídu předškoláků a kdo chtěl, provedl je celou školkou. Společně s prarodiči jsme si potom u stromu přání zazpívali několik koled a pověsili na strom vyrobené ozdoby. Odpoledne jsme se sešli opět na zahradě, abychom rodičům i nejbližším příbuzným zahráli stínové divadlo. Všechno se nakonec podařilo, v pátek jsme si zasportovali ve školce a mohli jsme se těšit na víkend.

V úterý 11. 12. 2018 jedeme do Prahy na TV jinak (místo pátečního sportu). Odchod ze školky v 8:55 hodin, s sebou batoh s pitím, sportovní oblečení.

 

26. - 30. 11. 2018

Listopad skončil a pomalu se začal blížit čas vánoční. Pořád jsme si povídali o střední Americe, zaměřili jsme se na sluchové vnímání a rozvoj řeči - různé typy poslechu, breptadel, popis obrázků....Už ale začínáme myslet také na Vánoce, průběžně se připravujeme na naše vystoupení stínového divadla, kterého se zúčastní celá školka, a také jsme začali připravovat vánoční dárečky pro naše rodiče.

Těšíme se na čtvrtek 6. 12. kdy se nejprve v 9 hodin ráno setkáme ve školce s prarodiči našich předškoláků, a potom si společně zazpíváme koledy u Broučků. Od 15 hodin se začneme u Broučků scházet také s Vámi rodiči a v 16:30 se můžete těšit na vánoční stínové divadlo.

 

19. 11. - 23. 11. 2018

Pondělí - Týden jsme odstartovali dalším dobrodruužstvím s knihou. Tentokrát to byla cestovaltelská kniha s názvem Rekomando. Poté jsme vyrazili na zahradu k Broučkům, kde jsme začali s přípravami stínového divadla.

Úterý - V úterý ráno měl pro nás Dave připravených pár ranních úkolů v angličtině. V kroužku jsme společně napsali dopis do USA. Konkrétně do města Seattle ve státě Washington. Tak doufáme, že brzy dostaneme odpověď. 

Středa - Jelikož je středa přišla za námi Lenka s jejím muzikoterapeutickým kroužkem. Společně jsme si zazpívali a zatancovali. Také jsme pokračovali v přípravách na naše stínové divadlo. Na procházce jsme objevili poštovní schránku a tak každý poslal svou pozvánku na Vánoční besídku pro naše prarodiče. 

Čtvrtek - Ráno jsme si dodělávali své obrázky mexičanů. Vodovými barvami jsme jim domalovali jejich tradiční oděv. Poté přiletěla Ráďa s dráčkem Fráčkem, který se protentokrát stal básníkem. 

Pátek - Pátek bývá ve znamení sportů, ale tetntokrát jsme se vydali na Sokolovnu z niného důvodu. Kvůli výstavě modelových vláčků. 

 

12. - 16. 11. 2018

Pondělí - Ráďa nám tentorát chyběla, ale i tak jsme toho v plánu měli tolik, že jsme to tak tak všechno stihli. Hlavním tématem tohoto týdne byla ekologie a environmentální výchova. V pondělí jsme se věnovali hlavně třídění odpadu.

Úterý - Blíží se nám prosinec a s ním také čas koled a vystoupení. Na jedno takové zpívání bychom rádi pozvali prarodiče, proto jim Předškoláci sami napsali pozvánku, kterou brzy odešleme poštou. Zpívání u stromu u Broučků se bude konat 6. 12. 2018 v dopoledních hodinách a v 16:30 hodin ve stejný den pro Vás všechny bude připraveno dětské stínové divadlo.

Středa - Už brzy ráno jsme vyjeli do Prahy do divadla v Korunní na představení Kocour Modroočko. Zpívalo se, hrálo se a dětem se představení moc líbilo.

Čtvrtek - Přiletěl za námi Drak Frak, který se stal popelářem. Tím jsme si vše o odpadu krásně shrnuli a věnovali jsme se sopkám a zemětřesení. Velkou část dopoledne jsme také pracovali s keramickou hlínou, kterou už má Dáda připravenou k vypálení.

Pátek - Už ranním úkolem jsme se pěkně zahřáli a byli jsme tak připraveni na sportování s Davem. Příští týden si vyzkoušíme badminton v Radotínské hale.

 

 

5. 11. -  9. 11.  2018

Pondělí - Po pohodovém víkendu jsme se sešli téměř v plném počtu. Vyprávěli jsme si o našich víkendových zážitcích a jelikož bylo pondělí byla s námi ve třídě i Ráďa. A tudíž jsem v kroužku otevřeli další knížku, tentokrt byl hlavním hrdinou Erik. Po přečtení příběhu jsme popisovali obrázky s Erikem a povídali jsme si o tom co si asi myslí, co by rád dělal a copo čem touží. Vyrobili jsme také každý vlajku jednoho ze středoamerických států. Na procházku jsme vyrazili k Berounce.

Úterý - Ráno nás Dave naučil různé druhy pozdravů a kdy je vhodné jaký pozdrav použít. Před svačinou jsme si zacvičili v tělocvičně a u zadního stolečku jsme vyráběli koláž zaoceánské lodě. V kroužku jsme si ukázali tradiční Mexický oděv- sombréro a pončo. Každý jsme si vyzkoušeli jaké to je obléci se jak Mexičan a také jsme potrénovali naší matematickou představivost pomocí nové metodické pomůcky. Venku jsme si řádně zasportovali. 

Středa - Dnes jsme měli za úkol natrénovat kresbu postavy, což je velmi důležité při zápisu do školy. Kreslili jsme Mexičana za pomocí tuše a špejle. Výtvory se nám velmi povedli. Po deváté hodině, jsme se všichni sešli venku a společně s ostatními třídami i se školkou Modřínek jsme se vydali do Radotínského kina na projekci seriálu o Kocourovi Jazzovi. Pak jsme si udělali procházku po Radotínských výhledech a už byl čas na obídek. 

Čtvrtek - V kroužku jsme si opakovali anglické pozdravy, Také jsme si každý vylosovali obrázek a zkoušeli jsme si je popsat, všechno co nás jen napadlo. V deset hodin přiletěl drak Frak, který se dnes stal vědcem a tak jsme si zkoušeli i různé pokusy. Díky procházce po Radotíně nám hezky vytrávilo a tak jsme se těšili na výtečný obídek. 

Pátek - Týden rychle uběhl a je tu zas pátek. To znamená, že nás čeká další sportem nabité dopoledne. Tentokrát v radotínské Sokolovně. Tam jsme si zahráli spoustu míčových her a také potrénvali házení a chytání míče. Týden se nám hezky vyvedl a my už se těšíme co nám přinese další týden. 

 

29. - 2. 11. 2018

Pondělí - Týden nám začal velmi tiše, protože ve třídě u Předškoláků se nás tentokrát nic nestalo. Udělali jsme si grafomotorické cvičení a s knihou jsme procestovali tentokrát New York. Odpoledne jsme si vydlabali dýni, vyřezali jsme jí obličej a když se setmělo, tak nám krásně ve třídě svítila.

Úterý - Čekal nás jako vždy ranní úkol v angličtině. Abychom byli připraveni na středeční Halloween, napekli jsme si společně ještě pár muffinů ve tvaru srdíček a hvězdiček. Helenka si nás na flétnu vzala všechny dohromady...Bylo nás jen malinko, tak jsme to hravě zvládli. Po flétně jsme si zazpívali anglickou písničku a zopakovali jsme si básničku Indián.

Středa - Už od rána jsme se začali všichni scházet v převlecích. Většina převleků byla tématická a strašidelná, někdo ale zvolil masku pěkně veselou :) Po muzikoterapii jsme si udělali malou přehlídku kostýmů a dali jsme si do nosu pár připravených dobrůtek. Velkým překvapením pro nás také byla návštěva Niny maminky, která nám přinesla ukázat jejich domácího mazlíčka - hada Žluťáska.

Čtvrtek - Tímto dnem jsme nakousli nové téma. V kroužku jsme si otevřeli náš společný kufr a díky indíciím jsme se dozvěděli, že během listopadu budeme cestovat po střední Americe. Než jsme vyběhli ven, popřáli jsme ještě Adámkovi k narozeninám a předali jsme mu malé dárečky.

Pátek - Sportovali jsme u nás v tělocvičně, kde jsme si vyzkoušeli základy gymnastiky a těšíme se na příští týden na Sokolku, kde nás budou čekat míčové hry s profesionální paní trenérkou.

 

22. - 26. 10. 2018

Pondělí - Začátkem týdne jsme si tak jako každý týden nejprve vyprávěli, co jsme zažili během celého víkendu. Když jsme se pozdravili, přesně podle glóbusu a mapy jsme si nabarvili naší slepou mapu USA. Víme, kde jsou hory a kde nížiny a jakou barvou se vše značí. A snad už téměř dokonale známe vybraná zvířata, která můžeme v této oblasti vidět.

Úterý - Ráno jsme se rozdělili na dvě skupiny a hned jsme mohli začít se svačinou a se zdravým pískáním na flétnu. Protože v pondělí jsme si začali povídat o tom, jak poznáme slabiky a jak je můžeme spočítat, v úterý už jsme byli o něco chytřejší a vše jsme vyzkoušeli v angličtině. Začali jsme se s Davem učit také novou písničku.

Středa - Přišla za námi Lenka s muzikoterapií. Zkoušeli jsme si nejrůznější indiánské pokřiky, bubnovali jsme na velký buben a zazpívali jsme si písničku Ho, ho Watanay.

Čtvrtek - Na čtvrtek byl v plánu výlet do Líbeznice na představení S kouzly kolem světa. Cesta byla krkolomná, ale zvládli jsme to. V sále jsme se usadili a sledovali jsme hodinovou show. Po představení jsme se nasvačili a vstoupili do zrdcadlového labyrintu - ten nás opravdu uchvátil.

Pátek - Tentokrát byl na řadě sport - lezení. Přijela paní instruktorka lezení - Marcela a seznámila nás se základy tohoto sportu. Za nás zatím nejpovedenější lekce tohoto roku.

 

15. - 19. 10. 2018

Pondělí - Pondělní den začal otázkou: ,,Co Vás otravuje a co Vás dělá šťastnými?" O tom jsme si společně s tím, co jsme prožili o víkendu, povídali v kroužku. Na naše povídání také navázala Ráďa s knihou Ti neposední králíci.

Úterý - Sundali jsme si z piána glóbus, rozsvítili jsme si ho a povídali jsme si o všem, co nás k němu napadlo. Víme kde je jižní a kde severní polokoule, víme, kde přesně se nachází USA a také jak zhruba vypadá. Na obrázcích jsme si ukázali pár zvířat a rostlin, které jsou svým výskytem typické pro Spojené státy americké. Podle obrázků je už poznáme a také o nich něco málo dokážeme povědět. Prostřídali jsme se také u Helenky na zdravém pískání.

Středa - Přišel se za námi povívat Míša Sekera a z jeho návštěvy jsme měli velikou radost. Ptali jsme se ho, jaké to ve škole je a co se mu tam nejvíce líbí...Na naše americké kruhy jsme si vyrobili indiány a přilepili peříčka a už je můžete vidět na chodbě na zdech.

Čtvrtek - Přiletěl za námi drak Frak. Tentokrát se zněj stal horolezec. Ještě předtím jsme si v kroužku zopakovali, jestli si pamatujeme všechny zvířátka a rostliny, o kterých jsme si povídali v úterý. Zkoušeli jsme to formou hádanek, ale také zvuků.

Pátek - Vydali jsme se tentokrát do Sokolovny na lacross. Nejprve jsme se pořádně rozběhali, zahráli si několik her a potom už jsme nedali lacrossky z ruky.

KAŽDÝ PÁTEK: V BATOHU MÍT - PITÍ A BOTY NA PŘEZUTÍ DO TĚLOCVIČNY

                            NA SOBĚ MÍT - SPORTOVNÍ OBLEČENÍ

 

 

 

8. - 12. 10. 2018

Pondělí - Na pondělní cestování s knihou si pro nás Ráďa připravila knihu, která nese název O klíči. Téma bylo připraveno především na rozvoj naší fantazie, a tak jsme měli volnou ruku k tomu, abychom vymysleli, co náš klíč odemyká. Vyrobili jsme si také mrakodrap, tentokrát ale ve 3D provedení. :)

Úterý -  Tentokrát Helenka chyběla, my ale i přesto měli spoustu práce. Polovina dětí si s Davem zpívala písníčku I'm a believer, druhá polovina dětí si protáhla tělo v tělocvičně lehkým sportem. Po chvíli se skupinky vystřídaly...Než jsme šli ven, sešli jsme se ještě se Sluníčkama, abychom si vyzkoušeli písničky, které budeme zpívat na Havelském posvícení. Všechny písničky a básničky umíme a Vám se snad bude vystoupení líbit.

Středa - Ráno jsme začali zadělávat těsto na koláčky, které jsme měli ve čtvrtek roznášet na některá místa v Radotíně. Když nám těsto vykynulo, naplnili jsme koláčky různými náplněmi a dali je do trouby. Mezi tím jsme také průběžně vyráběli růže z papíru a papírové veselé duchy, které také budete moci vidět ve stánku na Havelském posvícení. Samozřejmě nechyběla také muzikoterapie s Lenkou.

Čtvrtek - Čtvrtek byl pro nás organizačně náročnější, ale všechno jsme krásně zvládli. Ještě před svačinou jsme se oblékli a šli jsme na zahradu k Broučkům, kde nám pan Novohradský udělal moc hezké fotky. Po focení jsme se vrátili zpět na sváču. Zadělali jsme společnými silami těsto na americké sušenky a hned jsme zase vyběhli ven, abychom mohli rozdat koláčky, které jsme napekli předchozí den. Jedny koláčky jsme dali panu starostovi, jedny domovní správě, jedny školákům ZŠ Radotín, jedny do knihovny a jedny do kavárny Pelíšek.

Pátek - Do školky nám přišel balík. Společně jsme ho otevřeli a sláva - konečně nám přišly kufříky pro děti. Každý dostal jeden a něco jsme si už do nich také schovali...To bylo radosti :) Dave si vzal půlku dětí do tělocvičny, abychom si trochu zasportovali a stihli jsme také vyrobit začátek "amerických kruhů". Teď už se všichni těšíme na víkend.

 

V sobotu Vás srděčně zveme na Havelské posvícení v Radotíně, kde se v 10:30 hodin uskuteční vystoupení dětí. Těšíme se na Vás!

 

 

 

1. - 5. 10. 2018

Pondělí - Když jsme přišli v pondělí do školky, Dáda z keramiky nám přinesla keramickou hlínu a my mohli začít tvořit. Tvořili jsme malé lžičky, které si budete moct zakoupit v našem stánku na Havelském posvícení. Tohle dopoledne ale pro nás bylo důležité v tom, že začal nový měsíc, a proto byl ten správný čas otevřít náš nalezený kufr (tak jak to budeme dělat každý první den v měsíci) a podívat se, co se v něm skrývá. Sedli jsme si do kroužku a čekali jsme, co to bude...Byla v něm skrytá americká vlajka, hamburger a obrázek sochy Svobody. Většina z nás poznala, že se jedná o Ameriku a po malé nápovědě jsme se společně propracovli k tomu, že tento měsíc si budeme povídat o USA. Celou dobu s námi byla také Ráďa, která s námi procestovala další knížku, tentokrát o paní z Irska, která svým letadlem doletěla až do Ameriky.

Úterý - Úterní ráno začalo jako vždy úkolem v angličtině. Na ten jsme hned navázali breptadlem A fat cat with a hat. Po svačině jsme se oblékli a vyrazili jsme do knihovny. Většina z nás už jí zná, někdo tam s námi byl ale poprvé, tak jsme se pořádně podívali, jak to v knihovně vypadá, poslechli jsme si pohádku O pejskovi a kočičce a nakonec si ještě každý mohl vybrat jakoukoliv knížku na prohlížení. Když jsme se vrátili do školky, povídali jsme si o Kryštofovi Kolumbusovi, vyrobili jsme si loďky z papíru a zkusili si malou dramatizaci o tom, jak se Kolumbus doplavil až do Ameriky.

Středa - Paní Novohradská byla tak hodná, že nás vzala na výlet s prohlídkou zvanou Za strašidly Starého města. Byli jsme jako malí turisté, kteří poznávají naše hlavní město, a přitom jsme si ještě mohli poslechnout zajímavé historky a legendy, které jsou se starou Prahou spojeny. Dostali jsme ale také úkol - podle obrázků na papíře najít skutečné památky. Komu se to povedlo, dostal na konci malou odměnu.

Čtvrtek - Ve čtvrtek jsme se zaměřili na New York. V kroužku jsme si povídali, co je to vlastně mrakodrap, jak vypadá a kde můžeme najít město plné mrakodrapů. Ukazovali jsme si obrázky, na kterých jsme mohli vidět sochu Svobody, Manhattan nebo Central park. Víme už také, že je to nejlidnatější město v USA. Potom jsme si takový menší model NY postavili ve třídě. Nejprve z Kaply a z Lega, potom jsme se posadili ke stolům a vytvořili jsme si ještě New York z novin jako obrázek. Když jsme byli hotoví, přiletěl drak Frak, který se tentokrát stal architektem.

Pátek - Brzy ráno jsme se vydali k atletickému stadionu - čakala nás totiž atletika. Počasí nám přálo, krásně svítilo sluníčko a my čekali na pana trenéra. Když přišel, vydali jsme se na velké fotbalové hřiště, kde jsme se pořádně rozběhali, protáhli, zahráli si krátkou hru s ocásky. Potom jsme se naučili základy běžecké abecedy a pár obratnostních a koordinačních cvičení. Atletiku jsme usoudili za velmi povedenou a už se těšíme, co nás bude čekat příště.

 

VE ČTVRTEK 11. 10. 2018 V DOPOLEDNÍCH HODINÁCH PROBĚHNE VE ŠKOLCE FOCENÍ DĚTÍ!

 

 

 

24. - 28. 9. 2018

Pondělí - Tentokrát si pro nás Ráďa na Cestování s knihou připravila knížku s názvem O trpaslíkových cestách. Vyzkoušeli jsme si dokreslování obrázků - Rozstříhli jsme obrázek a druhou půlku jsme dokreslili. V kroužku jsme si povídali, co všechno jsme zažili o víkendu, a také jsme všechny děti, které s námi nebyli na škole v přírodě seznámili s naším Syčákem.

Úterý - Ráno před svačinou jsme si procvičili náš dech s Helenkou. Pískali jsme na flétnu a naučili jsme se krátkou básničku. Tužkou jsme nakrelslili svou rodinu - chtěli jsme si vyzkoušet, jak jsme na tom s kreslením postav. Budeme na tom muset ještě zapracovat, některé obrázky byly ale povedené. Po svačině jsme si rozprostřeli obrovské čtvrtky v tělocvičně a pomocí rukou a prstů každý namaloval podzimní strom. Fantazii se meze nekladly, takže každý obrázek byl originál.

Středa - Ve středu za námi ráno přišla Lenka a měli jsme s ní hodinku muzikoterapie. Blíží se nám Havelské posvícení, tak jsme se začali učit několik písniček, abychom byli připraveni na vystoupení. Než jsme vyšli ven na procházku, upletli jsme několik náramků z gumiček. Nebylo to vůbec jednoduché, ale alespoň jsme si trochu procvičili naše prstíky a jemnou motoriku.

Čtvrtek - Ve čtvrtek odjel drak Frak bohužel na dovolenou, ale nezapomněl na nás a poslal nám dopis. V kroužku jsme si ho přečetli, a potom jsme se vydali do tělocvičny splnit drakem Frakem zadané úkoly - Co všechno by si měl na dovolenou zabalit, jak se můžeme na hory dopravit, zahráli jsme si hru NAOPAK a také jsme nakreslili mapu ze školky do Krušných hor.

V pátek byl státní svátek a my jsme si mohli užít delší víkend :)

3.10. STŘEDA výlet - Za strašidly Starého města, odchod ze školky v 8:15 hodin, s sebou batoh s pitím.

5.10. PÁTEK atletika - odchod ze školky cca v 8:30 hodin, s sebou batoh s pitím, sportovní oblečení na ven (v případě deště se pokusíme zajistit Sokolovnu)

 

 

 

 

 

17. - 21. 9. 2018

viz. Penzion Alešův Dvůr

 

10. - 14. 9. 2018

Pondělí - Poprvé s námi pondělní dopoledne Cestujeme s knihou strávila naše oblíbená Ráďa. Prošli jsme si knížku Kostík, která všechny zaujala a všichni pečlivě spolupracovali. Byli jsme rozděleni na dvě skupiny, aby se nám lépe pracovalo a abychom se stihli všichni prostřídat.

Úterý - V úterý za námi po svačině přišla Helenka a my jsme měli letos poprvé pískání na flétnu. Protože bylo krásné počasí, udělali jsme si kroužek venku u řeky a zopakovali jsme si naše domácí zvířata a zahráli jsme si krátkou hru s rozstříhanými kartičkami. Snažili jsme se také poznat zvířata podle zvuku. Byli jsme celkem úspěšní, za to názvy mláďat od jednotlivých zvířat budeme muset ještě procvičovat :)

Středa - Čekal nás dlouhý výlet do zoo. Jeli jsme vlakem, metrem a autobusem a všechno jsme skvěle zvládli. Prošli jsme skoro celou zoo, viděli jsme spoustu zvířat a každému se líbilo jiné. Po řízkách, které jsme měli k obědu, jsme se mohli vykoupat v malém brouzdališti, které pro nás bylo v tomto horkém počasí jako za odměnu.

Čtvrtek - Den jsme začali výrobou autobusu z papíru. Stříhali jsme, lepili a nakonec jsme do okýnek nakreslili, s kým bychm chtěli jet na výlet. V kroužku jsme hráli hru "Kdo se skrývá za dekou". Ta se všem líbila natolik, že jsme si jí museli zahrát několikrát dokola. Před vycházkou za námi přiletěl drak Frak a prošel s námi kruhový trénink.

Pátek - Čekala nás lekce tenisu. Rozehřáli jsme se krátkým fotbálkem, potom jsme se učili správně držet raketu a odpalovat míčky a nakonec jsme si dali pár soutěží v podobě štafet.

PENZION ALEŠŮV DVŮR - sraz v pondělí v 8:30 před školkou. U autobusu odevzdáte: kopii kartičky pojištěnce, podepsané prohlášení rodičů, léky, pohledy, sladkosti.

 

 

3. - 7. 9. 2018

Pondělí - První školní den jsme zahájili ve skoro plném počtu. Hned po ránu jsme si rozebrali značky, skříňky, věšáky a mohli jsme se jít seznamovat do třídy. Nejprve jsme se v kroužku seznamovali navzájem. Chodí k nám pár nových dětí, několik jich přišlo ze Sluníček, a tak jsme se postupně představili. Někdo také přinesl pár obrázků z prázdnin a vyprávěl nám, odkud fotky jsou. Každý měl prostor k tomu, sdělit nám své zážitky z prázdnin. Když jsme kroužek dokončili, prošli jsme si celou školku - všechny místnosti, abychom věděli, kde co máme a co se kde smí.

Úterý - Každé ráno začínáme ve třídě grafomotorickým cvičením a ani v úterý tomu nebylo jinak. Když jsme se nasvačili, řekli jsme si v kroužku pár pravidel, které budeme ve třídě dodržovat. Abychom pořád ale jen nemluvili, zskusili jsme si pravidla předvést pomocí pantomimy. Byl to tedy trochu oříšek, máme ještě co trénovat, nakonec jsme to ale zvládli. :)

Středa - Ve středu jsme jeli do Lochkova na výlet za ovečkami. Hnali jsme je z Lochkova až do Slavičího údolí. Je to docela náročná cesta, ale my už jsme velcí Předškoláci, a tak jsme to zvládli levou zadní. Když jsme přišli do Slavičího údolí, našli jsme tam spát pastýřku. Díky tomu, že jsme jí přivedli ovečky, jsme ji ale probudili ze spánku, který trval 300 let. Museli jsme jí pak vysvětlovat, co všechno se za tu dlouhou dobu změnilo a co je u nás na tom světě nového. Nakonec jsme ovečky nakrmili a na památku každý dostal trochu ovčí vlny.

Čtvrtek - Hned jak jsme začali ráno přicházet, tak nás po grafomotorice čekala lehká výtvarka. Malovali jsme pomocí temper a vodovek obličej našeho kamaráda nebo člověka, kterého máme nejraději. Obličej jsme po zaschnutí rozstříhali na proužky a nalepili jako koláž. V kruhu jsme si zahráli metodickou hru se značkami. Hledali jsme schované značky, když jsme je našli, celými větami jsme řekli, co na obrázku vidíme, komu značka patří, a potom to celé jsme řekli s Davovou dopomocí anglicky.

Pátek - Už ranní úkol začal sportovně. Chvíli jsme si pohráli ve třídě, pak si nás už Dave rozdělil na 2 skupiny a my jsme se prostřídali v tělocvičně. Hráli jsme fotbal, procvičili jsme si atletiku a nakonec jsme zkusili pár soutěží. Příští týden už nás čeká tenis s trenérem Alešem.

 

TŘÍDNÍ SCHŮZKY - V ÚTERÝ 11. 9. 2018 OD 16 HODIN.

 

 

 

VÍTEJTE V NOVÉM ŠKOLNÍM ROCE

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                      

 

 

.