Kalendář akcí

Týdny u Předškoláků

ŠKOLNÍ ROK 2020/2021

(více fotek v galerii)

 

leden 2021

Na konci ledového měsíce jsme oslavili den paní Zimy. Máme velkou radost, že můžeme být spolu, no tak prostě slavíme!:) Od Justýnky jsme dostali pět zimních úkolů, tvořili jsme si vločkové koruny, kuchtili sníh na pusinky, zacvičili si sněžnou jógu a hráli spoustu skvělých her. Nakonec jsme si za odměnu dali pusinky a dostali jsme medaile.

Krásný zímní čas všem!:)

  

Na záčátku ledna vyrážíme do lesa nakrmit zvířátka. Zazpívali jsme písničku ptáčkům a donesli jim krmítko, které jsme sami vyrobili. Pustii jsme se i do zimního tvoření. Nádherné velké obrazy vznikly z látek a ty menší zase díky použití soli nebo bublinkové fólie.

    

prosinec 2020

Před Vánoci jsme společně s dalšími školkáčky zapálili poslední adventní svíčku. Zakončili jsme cestu do Betléma a naladili jsme se na přicházející svátky klidu a tradic. Krásné Vánoce!:))

  

Advent jsme zahájili společně s ostatními třídami naší školky. Užili jsme si zapálení první adventní svíčky a naladili se na vánoční atmosféru, povídali jsme si o tradicích předvánočního období. S Bohunkou a ostatními jsme prožili i cestu do Betléma. 

Krásný advent všem!:)

   

listopad 2020

V listopadu jsme se věnovali počasí, meteorologii a přírodním zákonům. Vyrobili jsme si vlastní foťáky, abychom mohli pozorovat krásnou podzimní přírodu! Zahráli si na meteorology a trénovali u toho postřeh. Pomocí fénu jsme zkoumali, jakou sílu má vítr, vánek i vichřice. Vytvořili jsme si i přeháňkové koruny a vlastní okýnka, se kterými jsme cvičili svou fantazii a představivost.
 
Posíláme Vám trochu barev a radosti do těchto pochmurných podzimních dnů!:))
 
   
 

říjen 2020 

Poslední říjnové dny si užíváme atmosféru krásného podzimu. Každé úterý poznáváme lesní svět v okolí školky. Hledáme semínka, pak je ochutnáváme, zkoumáme a chystáme pro ptáčky na zimu. Každý čtvrtek jsme společně pekli a nechybělo ani dlabání dýní, tvoření z brambor a ranní cvičení jógy.
 
Pro nás byl říjen úžasný měsíc, jak jste ho prožili Vy?:)
 
  

Říjen nám přináší nové téma - měsíc sklizně!:)) Jeho začátkem jsme hráli pohádku O třech medvědech a učili jsme se emoce. Ondra měl narozeniny, tak jsme je skvěle oslavili na zahradě u Broučků. Zpívali jsme narozeninovou písničku a vymýšleli společná přání. Místo plavání, které bylo bohužel zrušeno, jsme štrůdlovali a bylo to super! Ochutnali jsme čajík ze šípků, které jsme sami natrhali, to byla paráda!:))

Krásný začátek podzimu všem!

    

září 2020

Druhou polovinu září si užíváme především venku. Je totiž pořád nádherně, takže prakticky každý den vyrážíme ven!:)) Hrajeme hry, učíme se, poznáváme a kroužky si vychutnáváme v trávě u řeky. Povídali jsme si o tématech domov, rodina, přátelství, soudržnost... Těšíme se na další společný měsíc!

Mějte se hezky!:) 

  

Na začátku školního roku se pomalu poznáváme, seznamujeme a ladíme na stejnou vlnu!:)) Už víme, kdo je Péťa Klíček, náš nový kamarád skřítek. Stmelujeme partu a vymýšlíme myšlenkovou mapu s pravidly. Tvoříme, malujeme a hrajeme si. Užíváme si radosti při společných aktivitách a vyrážíme na první společné plavání. 

Krásné pozdní léto všem!:))