Kalendář akcí

Týdny u Předškoláků

20. týden (20. - 24. 1. 2020)

Začátek týdne jsme začali lehkým protažením a sdělováním radostných zážitků. S Lenkou jsme si řekli několik říkanek spojených s pohybem a také jsme si zazpívali písničky podle zpěvníku. Když jsme se vrátili z muzikoterapie, prohlédli jsme si s Ráďou ještě několik knih a vyrazili jsmeven na procházku.

V ostatních dnech už jsme se zaměřili na nové téma týkající se sportu a sportovců. Připravili jsme si několik otázek, které budume dávat sportovci, který za námi v příštím týdnu přijde na návštěvu. Povídali jsme si také o zimních sportech, které jsme si hned také vyzkoušeli. Ani jsme k tomu nepotřebovali sníh...Jeli jsme společně v bobu a zkoušeli si náklony vlevo a vpravo. Bruslili jsme také na bruslích či se svezli na snowboardu. Nakonec jsme si společně zahráli curling.

Týden jsme ukončili opravdovým bruslením na zimním stadionu v Praze. Příští týden bruslení není, zůstaneme ve školce.

 

19. týden (13. - 17. 1. 2020)

viz pobyt na horách

18. týden (6. - 10. 1.2020)

Po Vánocích a dlouhých prázdninách jsme se opět přivítali ve školce. Povídali jsme si, jak si kdo volna užíval a ukázali jsme si také spoustu dárečků, které jsme od Ježíška dostali, a které jsme si první den do školky přinesli. 6. ledna byl svátek Tří králů, proto jsme poslouchali pohádku Tři králové, abychom se dozvěděli, o čem příběh vlastně je. Teď už všichni víme, kam mudrcové šli, proč tam šli a co Ježíškovi darovali.

V úterý jsme zvládli různá dechová cvičení s Helenkou a řekli si s ní několik básniček a pak už jsme začali s pískáním na flétnu. V kroužku jsme si potom řekli a zároveň i vysvětlili několik pranostik, které se vážou ke Třem králům, jako například "Na Tři krále mrzne stále" nebo "Na Tři krále o krok dále". Zazpívali jsme si také píseň My Tři králové jdeme k Vám.

Ve středu proběhla muzikoterapie s Lenkou. Nejprve jsme se na to pořádně protáhli a rozcvičili, zahráli jsme si několik rytmických her a zahráli jsme si na několik hudebních nástrojů. Ve třídě jsme si vyrobili hudební nástroj pomocí kelímku, provázku a korálků. Bylo hezké počasí, proto jsme brzy vyrazili na procházku, abychom mohli u řeky nakrmit zvířata chlebem, který jsme nasušili.

 

VŠEM PŘEJEME KRÁSNÉ VÁNOCE A ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK!!!

 

13. týden (2. - 6. 12. 2019)

Nový měsíc, nové téma. Když jsme se v pondělí všichni sešli v našem kroužku, čekal nás plný košík různých věcí, které ale nebyly vidět. Teprve po hmatu jsme předměty začali postupně poznávat. Poznali jsme vařečku, chňapku, vykrajovátko, knihu plnou receptů...A podle toho jsme se dozvěděli, že tento měsíc budeme především kuchaři, pekaři, či cukráři. S Ráďou jsme otevřeli další knihu, tentokrát o Láďovi, který rád jedl. Přinesla nám ale také spoustu jiných zajímavých knih, které mají co dočinění s jídlem, a které nás natolik zaujali, že jsme si je prohlíželi celý týden. Jsou totiž plné nápadů, tvoření a také hmatových kousíčků, které jsou jak stvořené pro náš rozvoj. Když jsme kroužek ukončili, přesunuli jsme se k Broučkům, stejně jako ostatní třídy a společně si zapálili první svíčku na adventním věnci. Svíčku NADĚJE. Každý den až do Vánoc si teď také budeme otevírat jednu obálku z našeho adventního kalendáře.

Už úterní ranní úkol začínal přebíráním těstovin od koření. Pro někoho jednoduchá věc, ale někdo se s tím dokázal lehce potrápit. :) Proto jsme pak ještě trénovali přebírání také ve třídě. V kroužku jsme měli připraveno několik potravin na obrázcích. Protože byl s námi od rána Dave, všechny jsme si pojmenovali anglicky a rozdělovali jsme je do dvou skupin. Do skupiny se špatnými a nezdravými cukry a do skupiny se zdravými cukry. Nakonec jsme si ještě zahráli hru s dárečkem - Santa, put the present down.

Při středečním ránu jsme hned začali vyrábět kornoutky, aby nám měl kam Mikuláš nadělit nadílku. Sice jsme nevěděli, jestli vůbec přijde, ale pevně jsme v to věřili. Někdo používal tempery, někdo pastelky, někdo třpytivé lepenky...Prostě jak kdo chtěl :) U piána jsme si zazpívali koledy, které máme rádi, ale také ty, které budeme zpívat v kostele. Potom za námi přišla Lenka na muzikoterapii a krásně nás zrelaxovala. Před obědem nás ještě čekalo vánoční představení v aule ZŠ Radotín. Představení vyprávělo o zrození Ježíška a zaznělo v něm spostu známých koled, tak jsme se mohli do zpívání také zapojit. Odpoledne jsme také vytvořili PF 2020 plné sněhuláků, které jsme umístili na nástěnku před šatnou.

Ve čtvrtek jsme začali péct perníčky. Vůně perníčků byla cítit po celé školce, a tak jsme na ně dostali takovou chuť, že většinu napečených perníčků jsme hned snědli. Zbyněk nám také přinesl vánoční stromeček. Všichni přiložili ruku k dílu a každý si nějakou tu ozdobičku na stromeček pověsil. Povedl se nám krásně a máme z něj velikou radost. Dočkali jsme se také té Mikulášské nadílky. Když jsme se vrátili z venku, čekali nás už ve třídě naplněné kornoutky. Asi tam ten Mikuláš přece jen přišel. :) A přišel také dráček Fráček, který se tentokrát proměnil ve vykrajovátko. Že bude vykrajovátkem jsme se dozvěděli formou hádanky. Potom už jsme opravovali chyby v popletené pohádce, dle posloupnosti jsme skládali příběh O perníkové chaloupce, tvořili jsme si svoje vlastní perníčky a rozloučili jsme se několika breptadly.

Hrací pátek jsme si moc užili. To i pro to, že Kristýnka slavila narozeniny a my si všichni mohli pochutnat na výborném dortu. Zazpívali jsme si koledy, v tomto týdnu otevřeli poslední adventní obálku a vyrazili jsme s míčem na Sokolku, kde jsme si na hřišti zahráli několik her.

 

12. týden (25. - 29. 11. 2019)

V minulém týdnu jsme to nestihli, a tak jsme poděkování v podobě velkého společného obrázku odnesli na Střední odborné učiliště až toto pondělí. Byli jsme prostředím tak unešeni (především kluci), že jsme se opět chtěli projet v traktoru nebo v náklaďáku, bohužel už ale plně probíhala plně výuka. Vrátili jsme se tedy do školky a otevřeli jsme si s Ráďou další knihu. Tentokrát O zmateném semaforu. Knížka byla malá a krátká, ale za to velmi vtipná.

V úterý za námi přišla Helenka, abychom si s ní zazpívali známé písničky a říkanky a také jsme si zapískali na flétnu. Společnými silami jsme vylouskali pár oříšků, abychom do jejich skořápek mohli schovat naše tajná přání, která jsme nakreslili na papír. Oříšky jsme oznobili barevnou stužkou a dali je stranou na další den. Měli jsme je totiž připravené na strom splněných přání, který se rozsvítil ve středu.

Ve středu ráno, jsme začali s přípravou občerstvení pro naše milé prarodiče. Připravili jsme si naše složky a šanony a když dorazili, začali jsme je seznamovat se vším, co je pro nás důležité nebo s tím, co máme nejraději nebo jednoduše s tím, jak naše školka vypadá. Když jsme se zahřáli čajem a kávou, vyrazili jsme i s ostatními třídami na zahradu k Broučkům, kde jsme zazpívali několik koled a na strom si pověsili naše oříšky. Snad se alespoň některá přání vyplní.

Ve čtvrtek jsme už od rána zpívali za doprovodu piána vánoční písně, které už trénujeme na společné setkání do kostela. S písněmi už jsme se seznámili, a tak když se rozezní klavír, všichni se začnou hezky zapojovat. Samozřejmě k nám přiletěl také dráček Fráček. V tomto týdnu nás bylo celkem málo, proto jsme si užili všechna stanoviště do syta.

Páteční ráno jsme měli lehce tvořivé. Vyráběli jsme z papíru a tvořili jsme z nejrůznějších materiálů. Přerušila nám to až svačina, po které jsme se vydali na poslední lekci plavání. Snad nám všem plavání hodně dalo, hodně jsme se naučili...A budeme se těšit na jaro, kdy nás pár lekcí ještě čeká.

 

11. týden (18. - 22. 11. 2019)

Tento týden byl plný změn, protože jsme byli na dvou výletech a jeden den s námi strávila naše oblíbená Laryska. V pondělí po svačince jsme se vydali na místní učiliště, kde jsme mohli viděl kluky, kteří se učí na automechaniky. Ukázali nám, jak se mění kola z letních na zimní, mohli jsme si vylézt do obrovského tahače a také jsme se projeli traktorem a náklaďákem. Při odchodu jsme dostali několik drobností na památku a také hlavolam, který už někdo z nás umí vyřešit.

Úterní dopoledne jsme potom strávili v muzeu smyslů, které se nachází v Jindřišské ulici. Nejprve nám pan průvodce ukázal, kde co najdeme a jak co používat a pak už jsme si jednotlivá stanoviště mohli procházet sami. Prošli jsme si zrdcadlové bludiště, viděli jsme několik zrakových klamů a také jsme mohli přivonět k různým věcem.

Ve středu s námi byla Laryska a třída přípravky. Sešlo se nás hodně, ale vše jsme krásně zvládli, zopakovali jsme si zajímavosti o dopravních prostředcích a prohlíželi jsme si autové knihy, které nám tu nnechala Ráďa. Před obědem jsme vyrazili na Sokolku, kde si kluci zahráli fotbálek mezi tím, co si holky hrály na hřišti.

Ve čtvrtek za námi přiletěl dráček Fráček, s kterým jsme si prošli několik stanovišť a v kroužku jsme si zopakovali některá anglická slovíčka. Mluvili jsme opět o dopravě, barvách, dopravních situacích a když jsme měli vše hotovo, zašli jsme na poštu poslat pozvánky pro naše prarodiče na rozsvícení stromu, které se koná dne 27. 11. 2019.

V pátek jsme si pohráli s hračkami, které jsme si přinesli z domova a po svačině jsme se vydali na předposlední lekci plavání.

(10. týden (11. - 15. 11.)

Přípravy na svátek sv. Martina vyvrcholily právě v pondělí. Od rána jsme si připravovali těsto na svatomartinské rohlíčky, které jsme pak naplili lahodným tvarohem, mákem a povidly. Zamotané rohlíčky jsme šoupli do trouby, a když se do zlata opekli, mohli jsme si na nich společně pochutnat. U toho jsme si za doprovodu klavíru zpívali písničku o sv. Martinovi, a potom už jsme se těšili na otázky z naší Knižnice.

V úterý jsme otevřeli nové téma o dopravě. Nejprve jsme si povídali, co slovo doprava vlastně znamená. Ukázali jsme si několik dopravních značek, které už umíme pojmenovat a víme, co znamenají a rovnou jsme je využili v pohybové hře v tělocvičně. Měli jsme tam připravené silnice, přechody pro chodce, semafory, dopravní značky, no a z nás se stala auta nejrůznějších druhů. Samozřejmě jsme se snažili všechna pravidal provozu dodržovat a docela se nám to i dařilo.

Když jsme přišli do školky ve středu, z látky jsme si vytvořili balóny, které létají na obloze, tuší jsme k nim přikreslili koš a samozřejmě každý také sám sebe jako pasažéra. Do kroužku jsme potom měli připravené autíčka různých barev a velikostí a s jejich pomocí, jsme si trénovali před, za, vpravo, vlevo, uprostřed, ale také jsme porovnávali množství a velikosti.

Ve čtvrtek jsme si upekli pro změnu štrůdl. Váleli jsme těsto, krájeli jsme jablíčka, přimíchávali rozinky...Dráček Fráček nám onemocněl, ale poslal dopis, podle kterého jsme si vytvořili svého dračího kamaráda. Fráček sice nepřišel, ale přišla za námi Lenka s muzikoterapií a zazpívala si s námi několik písniček, zahrála na některé hudební nástroje a nakonec jsme si také zatancovali.

V pátek jsme slupli svačinu, v kroužku jsme si shrnuli celý uplynulý týden a hurá na plavání.

 

 

9. týden (4. - 8. 11.)

Začátkem tohoto týdne jsme se sešli v mnohem větším počtu nežli normálně, protože jsme byli spojení dohromady s přípravkou. Společně s nimi jsme proto pracovali n našich každodenních činnostech. Blíží se nám svátek sv. Martina, a tak jsme tento týden věnovali právě jemu. Podle obrázkového příběhu jsme se dozvěděli, kdo to sv. Martin vlastně byl. Příběh už všichni krásně známe a klidně Vám ho můžeme doma převyprávět.

V úterý, po flétničce s Helenkou, jsme si tento příběh zkusili také sami zahrát. Rozdělili jsme si všechny možné role, od Martina až po husy a zkusili si zahrát krátké divadlo. Ještě předtím jsme si ale vyrobili rekvizity jako je bílý kůň nebo meč.

Velmi důležitou roli v příběhu mají husy. Podle legendy se na sv. Martina obědvá pečená husa. A víte proč? Protože když se Martin nechtěl stát králem, schoval se do chlívku k husám, které ho ale kvůli hlasitému kejhání a syčení prozradily, lidé Martina našli a zvolili ho králem. právě takové husy jsme si vytvořili pomocí prstových barev a chlupatých drátků. Výtvory si můžete prohlédnout na naší nástěnce na chodbě.

Ve čtvrtek jsme si divadlo znovu zopakovali. Ale role jsme si vyměnili, aby si každý vyzkoušel všechno. Dráček Fráček za námi tentokrát nepřiletěl, ale poslal nám dopis, který jsme si v kroužku společně přečetli. Bylo v něm několik breptadel, a také slova, která mají více významů...Zkoušeli jsme vymyslet co nejvíce významů na slova zámek a koruna. Potom už jsme se dostali na řadu s focením. U Petrklíčků byl připraven vánoční stromeček a dárečky, u kterých jsme se všichni postupně vyfotili. Snad se fotky budou líbit.

Po krátké pauze se opět vrátilo plavání. Ráno jsme se ve třídě trochu rozcvičili, zahřáli jsme těla a vydali se do bazénu.

 

8. týden (29. 10. - 1. 11.)

V posledním říjnovém týdnu jsme postupně opakovali vše, co jsme se během října dozvěděli. To znamená, že jsme se v našich tématech opět vrátili k lidskému tělu, jak vypadá, jak funguje...A nezapomněli jsme také na záchranné složky, které jsme si velmi oblíbili, a tak si snad také budeme spoustu věcí pamatovat! :)

Protože se ale přiblížil Halloween, chtěli jsme se na něj alespoň trošku připravit. Upekli jsme si muffiny, které měli tvar strašidelných halloweenských dýní, jako výzdobu jsme si připravili malé pavoučky z papíru a chlupatých drátků a nezapomněli jsme zajít také do obchodu pro opravdové dýně na vydlabání. To se povedlo a my máme ve třídě tři malé dýňové lucerničky.

Zvládli jsme také práci s keramickou hlínou. Vytvořili jsme malé mističky i velké mísy, které nám Dáda v peci vypálí.

Příští týden nás čeká povídání o sv. Martinovi a v pondělí EKO program, na který vybíráme 100,- Kč. Těšíme se na Vás v pondělí! :)

 

7. týden (21. - 25. 10.)

Všichni jsme se opět sešli při pondělním kroužku u nás na koberci a společně jsme se přivítali. Pověděli jsme si, co všechno nás v tomto týdnu čeká. A týden to byl opět naplněný různými činnostmi. V pondělí pro nás Ráďa připravila novou kouzelnou krabičku s názvem "Otázková knižnice". Když jsme ji otevřeli, zjistili jsme, že je plná různých otázek. Otázek, které se týkají knih, které jsme přečetli nebo které teprve číst budeme, hlavních i vedlejších hrdinů, obsahu příběhu.... S těmito otázkami budeme pracovat celý rok. Některé jsou složité, proto je budeme teprve postupně přidávat. V pondělí jsme si začali povídat o kostře. Názorně jsme si jí sestavili pomocí Kaply a následně jsme jí také kreslili na papír.

V úterý vedl anglický kroužek Dave. Měl na obrázcích připravené části našeho těla a my jsme si je anglicky pojmenovali. Abychom si vše lépe zapamatovali, zahráli jsme si také několik hez, kde se na pokyn různé části těla spojují. Nechyběla ani Helenka, se kterou jsme si řekli několik básniček, protáhli svá těla a zapískali jsme si s ní na flétnu.

O našem srdíčku jsme si povídali ve středu. Zkoušeli jsme také malý pokus s červeným balónkem a brčkem a viděli jsme díky tomu, jak nám v těle funguje srdce, tepny a žíly. Boucháním, ťukáním a dupáním jsme také znázorňovali buchot srdce. Pomalý i rychlý, záleželo na konkrétní činnosti, o které jsme si zrovna povídali.

Ve čtvrtek se nám dráček Fráček proměnil ve fonendoskop. Ve třídě jsme si tentokrát pomocí balónků a pytlíků ukázali, jak fungují plíce. Plíce i srdce z předchozího dne jsme si připevnili na naší velkou papírovou postavu, kterou máme na ukázku ve třídě.

V pátek už nám zbývalo jen plavání. Tentokrát šlo jen málo dětí, ale o to víc místa jsme v bazénu měli jen pro sebe. Ostatní děti si užívali s Evou venku.

 

6. týden  (14. - 18. 10.)

Po víkendu jsme se opět sešli v naší třídě, kde jsme se společně přivítali a vyprávěli si zážitky z Havelského posvícení. S Ráďou jsme si společně otevřeli další knihu O zoubkách. Měli jsme také k dispozici umělé zoubky, které se dali různě tvarovat. Díky tomu jsme si procvičili nejen jemnou motoriku, ale také jsme si v kroužku ukázali, jak si správně zuby čistit. Pokud na našich hravých zoubkách z modelíny někdo našel kaz, měl možnost ho malou vrtačkou vyvrtat. K tomu jsme také používali zrcátko a jiné zubařské náčiní. Všichni byli velmi šikovní, a tak za odměnu každý z nás dostal domů rozvrh a čištění zubů s barevnými samolepkami.

Úterní kroužek byl pod Davovým vedením. Zkoušeli jsme anglicky popisovat, jak vypadá sanitka, hasiči a policie. Poznávali jsme barvy, porovnávali větší x menší. S Helenkou jsme si pak procvičili plíce díky flétničce a už jsme se těšili na delší procházku k řece, kterou jsme si díky krásnému počasí mohli dopřát.

Hned když někdo z nás přišel ve středu ráno do školky, vyrobili jsme si buďto hasičskou, lékařskou nebo policejní čelenku. Sice na první pohled čelenky vypadali jako Mikulášské, nakonec nác ale každý poznal. :) V kroužku každý dostal šátek, na který měl za úkol pomocí přírodnit zapsat číslo 150, 155 nebo 158. Potom jsme si vzali na pomoc jako rekvizitu telefon a zkoušeli jsme si, co je potřeba do telefonu říci, pokud se něco stane. Opakovali jsme si proto také naše adresy domů, aby každý z nás věděl, kde to vlastně bydlíme.

Čtvrtek byl velký Rickyho den, slavili jsme totiž jeho narozeniny. Přinesl nás velký dort, my jsme mu popřáli, předali malý dáreček a potom už jsme si sedli do kroužku, ve kterém jsme se rozdělili do tří týmů. Zelení, žlutí a červení. Každé družstvo mělo za úkol co nejrychleji najít kousky rozstřístříhaných obrázků a potom odpovídat na otázky: na jaké písmeno začíná věc na obrázku, z kolika se skládá slabik, jak ho pojmenujete anglicky či zkuste obrázek znázornit beze slov. Před obědem jsme ještě zašli do tělocvičny za dráčkem Fráčkem, abychom s ním prošli všechna stanoviště, která si pro nás připravil.

V pátek jsme měli další oslavu. Tentokrát to byl Domčův den a my ho oslavili s výborným dortem a rychlými špunty. Tentokrát nás plavalo jen pár, plavání jsme si ale i tak užili na maximum a příště už snad zase půjdeme ve větším počtu.

 

 

 

5. týden (7. - 11. 10.)

Tento týden začal vydařenou návštěvou v hasičárně. Několik milých hasičů nám pověděli spoustu zajímavých věcí, provedli nás po celé zbrojnici, ukázali nám svou hasičskou výstroj a dokonce jsme se mohli posadit za volant hasičského auta, které mělo zapnuté majáky. Protože naše měsíční téma je Lékař, povídali jsme si také hodně o zdravé stravě. Co všechno je potřeba jíst a čemu se naopak vyhnout. Dělili jsme ovoce od zeleniny a všechny výrazy jsme se učili také v angličtině.

O víkendu nás čeká také Havelské posvícení. V průběhu týdne jsme trénovali několik básniček a písniček, které děti zazpívají v sobotu na vystoupení od 10 hodin. Do stánku jsme také připravovali několik výrobků, které si můžete zakoupit a napekli jsme spoustu koláčků, které budete moci ochutnat.

Těšíme se na Vás!

 

4. týden (30. 9. - 4. 10.)

Začal nám nový měsíc a s ním také nové povolání a to LÉKAŘ. V pondělí za námi přišla opravdová paní doktorka, která nám povídala zajímavosti ze svého povolání. Vyprávěla nám, jak to chodí v nemocnici a v ordinaci a také nám ukázala lékařské pomůcky, které potřebuje k vyšetření (fonendoskop, tlakoměr, obvazy....). Pečlivě jsme poslouchali, a protože jsme byli připraveni, každý z nás položil paní doktorce jednu otázku. Za odměnu jsme dostali omalovánky.

V úterý za námi přišla Helenka, aby si s námi zapískala na flétnu. Po flétně jsme se sešli v kroužku a zahráli jsme si na oční, abychom procvičili náš zrak. Každý si vyzkoušel roli doktora a pomocí ukazovátka, ukazoval na různě velké obrázky. Také jako pacienti jsme se prostřídali a každého jsme vyzkoušeli, co všechno vidí s jedním zavřeným okem.

Ve středu jsme si zazpívali několik písniček na Havelské posvícení a zahráli jsme si s Lenkou na několik hudebních nástrojů. Když Lenka odešla, procvičili jsme si naše sluchové vnímání. Ve slovních řadách jsme hledali slova, která tam nepatří nebo která zazněla dvakrát.

Čtvrtek jsme si užili s Ráďou a dráčkem Fráčkem. Ještě předtím s námi udělal anglický kroužek Dave, který s námi procvičil hmatovku. Podle hmatu jsme poznávali předměty pod ubrusem a pojmenovali jsme je anglicky.

V pátek jsme si krásně protáhli těla v bazénu, který už byl o něco teplejší, a proto už se těšíme na další lekci.

 

3. týden (23. - 27. 9.)

Po Návratu ze školy v přírodě v Řásné jsme se hned museli podělit o své dojmy a zážitky. Vyprávěli jsme si, co se komu líbilo nejvíce, jakým zvířátkům jsme pomohli a co za poklad jsme díky naší pomoci našli. Ostatní děti, které na švp nebyli nám zase vyprávěli, co všechno dělali ve školce. Když jsme se prokousali zážitky, otevřeli jsme s Ráďou knihu, tentrokrát o J. A. Komenském. Hádali jsme, co za pána to asi tak mohlo být. Kniha byla o různých nesmyslech, které potom naštěstí dal pan Komenský zase do pořádku...My jsme si ale také zkusili vymyslet několik nesmyslů. Třeba, že slepice snáší hranaté vejce nebo že žížala má ptačí hlavu... Obrázky jsme si nakreslili a popsali jsme si, co kdo vymyslel. V úterý jsme si zapískali s Helenkou na flétnu a zazpívali několik písniček. V kroužku jsme si potom vysvětlovali, co jsou to emoce a jestli každý umí nějakou předvést...Zahráli jsme si také na zrdcadlo a opakovali jsme obličeje i pohyby ostatních dětí. Ve středu za námi do školky dorazila návštěva a my měli hodinku muzicírování. Pan Broniš přinesl spoustu zajímavých hudebních nástrojů, které nás po celou dobu provázely, a na které jsme také sami hráli. Čtvrtek byl jako vždy ve znamení kruhového tréninku, kde se tentokrát drak Frak stal kouzelníkem. Procvičili jsme s ním všechny důležité oblasti jako matematické představy, hrubá a jemná motorika, sluchové vnímání, pozornost, zrakové vnímání a jiné. V pátek jsme po společném kroužku šli plavat. Bazén se zdál o něco teplejší než posledně, tak to bylo zase o fous lepší.

 

2. týden (9. - 13. 9.)

V pondělí jsme u nás ve třídě přivítali Ráďu. Už ranní úkol nám napověděl, že kniha, kterou přinese, se bude pravděpodobně týkat kostí...A také že ano. První kniha, kterou jsme si společně pomocí zvonkohry otevřeli, se jmenovala Kostík a vyprávěla o jeho kamarádech. Stejně tak my jsme si po jejím přečtení nakreslili každý svého kamaráda a řekli jsme si, co který z nich má rád. V úterý jsme také měli poprvé pískání s Helenkou na flétnu. V kruhu jsme si potom začali povídat o naší rodině. Kdo do ní patří, kolik má členů, jak se všichni jmenují...Také začínáme rozkládat slova a počítat slabiky. Všichni jsme moc šikovní a celkem nám to i jde...:) Toto téma rodina nás po té provázelo po zbytek týdne. Ve středu jsme si zazpívali s Lenkou několik písniček a začali jsme se také učit písničku novou Kluci, holky. Ve čtvrtek jsme se znovu těšili na Ráďu, kterou po prázdninách znovu doprovodil dráček Fráček a my si s nimi užili první kruhový trénink. V pátek jsme si před odchodem do bazénu, přečetli krátkou obrázkovou knihu, ve které je jasně popsáno, jak se v bazénu a jeho okolí chovat. Jelikož jsme už ale plavání měli podruhé, všichni jsme dobře věděli, co a jak. Paní trenérka nás chválila, jak se nám ve vodě líbí, ale ještě se musíme trošku snažit.

 

 

 

1. týden (2. - 6. 9.)

VÍTEJTE V NOVÉM ŠKOLNÍM ROCE!!!

První školkový den nezačal sice slunným počasím, ale nám to vůbec nevadilo, měli jsme alespoň dostatek času se pořádně seznámit s novou třídou, a také s některými novými kamarády. Každý z nás si vybral svou značku, která ho bude provázet po celý rok. Prošli jsme celou školku, abychom si připomněli, kde co máme a kde co smíme dělat. Během týdne jsme také společnými silami dali dohromady několik pravidel, která budeme muset dodržovat. Zahráli jsme si několik seznamovacích her, také několik metodických her s našimi značkami, procvičili jsme si tělíčka v tělocvičně a také jsme vytvořili sami sebe (Předškoláky), abychom mohli vyvěsit naše první výtvory na chodbě. Hned v pátek jsme vyrazili na první lekci plavání: Tam se paní učitelka podívala, jak kdo umí plavat a od příště už se do toho vrhneme na plno! :)

V PONDĚLÍ 9. 9. 2019 VÁS OD 16 HODIN ZVEME NA TŘÍDNÍ SCHŮZKY VE TŘÍDĚ PŘEDŠKOLÁKŮ!

  1. 10. 6. - 28. 6. 2019

V tomto krásném počasí se snažíme chodit co nejvíc ven a to i na kroužky. Nejčastěji chodíme k řece, protože tam to máme nejraději. V tomto duchu také bylo naše setkání s rodiči na zahradě u Broučků. Ukázali jsme jim, jak jsme v průběhu roku pracovali a co jsme s kým dělali. Shlédli jsme také krátké video, které zachytilo průřez naším celým rokem.  Pomalu už se loučíme s tímto školním rokem a začínáme se těšit na další. Dny už trávíme volněji, například koupáním nebo procházkami do lesa...Doufáme, že se alespoň s některými z vás uvidíme na letních táborech. Všem přejeme krásné léto a snad brzy na viděnou!

 

3.6. -  - 7. 6. 2019

Máme před sebou poslední měsíc tohoto školního roku a chceme si ho užít co nejvíce venku. Proto jsme s Ráďou vyšli ven hned po svačině a kroušek jsme měli venku u řeky. V úterý, ještě před plaváním, jsme s Davem pojmenovali lidské tělo v angličtině. Ve středu s Lenkou na muzikoterapii jsme bubnovali, tleskali, rytmizovali a zpívali písničky. A protože ve středu bylo velké horko, zašli jsme k Berounce, kde jsme se mohli cachtat ve vodě a aspoň trošku se osvěžit. Ve čtvrtek jsme si povídali o mořských potvůrkách a co všechno můžeme v moři potkat. Každý nám také řekl nějaký zajímavý zážitek, který si od moře nebo nějakého rybíka pamatoval.

 

27. - 31. 5. 2019

Konec měsíce máme tady, tak jsme si průběžně celý víkend opakovali téma Afrika. S Ráďou jsme dokončili knihu Zpátky do Afriky a společně jsme si ji celou zhodnotili. V úterý jsme se v kroužku lehce rozcvičili a pak už jsme si povídali, jaká pravidla budeme muset dodržovat v bazénu. Čekala nás totiž první lekce plavání u nás v Radotíně. Ve středu jsme se sešli už brzy ráno, jelikož jsme měli naplánovaný výlet do Srbska. Celý den jsme si parádně užili, rozdělali jsme oheň, opekli si buřty, prolezli jsme několik jeskyní....a i když lehce poprchávalo, všichni jsme byli maximálně spokojení. Ve čtvrtek za námi opět dorazila Ráďa. Tentokrát se drak Frak stal sklenářem. Sportovní pátek jsme tentokrát prožili na dopravním hřišti. Měli jsme štěstí, že zrovna na hřišti byli i velcí školáci, kteří nás všechna pravidla provozu naučili.

20. - 24. 5. 2019

Celý nový týden s námi opět začala Ráďa. Jelikož teď máme knihu na pokračování, nakousli jsme další kapitolu. Tentokrát si zvířátka potřebovala přividělat nějakou tu korunu, a tak jsme ve skupinkách přemýšleli, čím nebo kým by se mohli stát. Měli jsme nejrůznější nápady od taxikáře přes hlídače až po vypravěče. Nakonec jsme se z knihy dozvěděli, jak to vymyslel samotný autor. Hned další den jsme otevřeli téma člověk. Začali jsme si nejprve povídat o tělu jako celku. Postupně jsme se dostali také ke kostře a svalům. Vyrobili jsme si menší kostíky, kteří nám teď zdobí nástěnku a také jsme si obrysem na zemi vytvořili velkého kostlivce, do kterého jsme vyskládali všechny důležité kosti.

Nevynechali jsme ani flétnu s Helenkou, muzikoterapii s Lenkou a kruhový trénink s Ráďou.

 

Příští týden:

3x úterý - plavání v Radotíne (270,- kč)

Středa - celodenní výlet do Srbska (odchod v 8:15 ze školky, jídlo a pití na celý den s sebou)

Pátek - dopravní hřiště - s sebou kolo, koloběžka nebo odrážedlo...Nezapomenout na helmu!

 

13. 5. - 17. 5. 2019

V pondělí jsme společně s naší kamarádkou Ráďou pokračovali v naší knížce s názvem Zpět do Afriky. Hrdinové příběhu se dostali až k moři a my jsme společně překonali celou mořskou cestu. Také jsme si zkoušeli nakresdlit našeho nejlepšího kamaráda, jelikož jsme v knížce zjistili, že hodně věcí bychom nezvládli bez našich kamarádů. V úterý jsme si povídali o pravdilech silničního provozu a na jaká pravidla musíme nejvíce dbát, aby byli všichni v bezpečí. S Davem jsme se naučili nové dopravní prostředky a taky nás navštívil pan fotograf, který nám udělal nádherné fotografie.  Dále jsme si také procvičili naše mimické svaly při středeční muzikoterapii s Lenkou a v jurtě u Broučků na zahradě nás poctil návštěvou kluk z Mongolska, který nám vyprávěl o temním životě a poměrech. Ve čtvrtek jsme si ukázali některé dopravní značky a naučili se proč jsou tyto značky tak důležité. Asi největším zážitkem tohoto týdne byla návštěva divadla v Dlouhé ulici. Tam pro nás herci měli připravenou pohádku o Liazce, která zvítězila ve velkém závodě rallye Dakar. Pohádka byla moc pěkná a plná velmi zajímavých triků a efektů. V pátek jsme si pořádně zasportovali neprve v naší tělocvičně, a pak také na hřišti u radotínské sokolovny. Tento týden byl velmi vydařený a my už se těšíme jaká dobrodružství na nás čekají v příštím týdnu.  

6. - 10. 5. 2019

Doprava je momentálně naším hlavním tématem. Zahráli jsme si tedy různé hry, při kterých musíme dbát na pravidla provozu. Učíme se přitom, jak se správně rozhlédnout přes silnici nebo jak reagovat při různých situacích. Známe také telefonní čísla na všechny záchranné složky a snad také víme, kdy koho zavolat. Také dráček Fráček se stal tentokrát policistou, takže se nám témata krásně propojila. Ve středu byl státní svátek, tak nám muzikoterapie s Lenkou minula. Příští týden už se na ni ale budeme těšit. Zároveň jsme v pátek jeli naposledy do Holešovic na lezení. Hezky jsme se s trenéry rozloučili a na některé z nás se můžou těšit i příští rok.

29. - 3. 5. 2019

V tomto týdnu jsme měli opět o jeden volný den, který nám rozdělil měsíce duben a květen. Začátkem týdne jsme tedy dodělávali africká témata, a to s knihou Poletíme do Afriky. Ve čtvrtek jsme začali téma nové O japonsku. Otevřeli jsme si tedy společně kufr, ve kterém jsme našli několik obrázků a věcí, které nám téma napověděli. S Ráďou přiletěl drak Frak, který se tentokrát stal malířem. Ukázali jsme si Japonsko na mapě a povděli jsme si o něm několik zajímavostí. V pátek jsme jeli na naše oblíbené lezení. Už to byla předposlední lekce, tak jsme se jí snažili co nejvíce užít.

 

23. - 26. 4. 2019

Tento týden začal netradičně v úterý a my jsme se sešli plni nadšení, z našich velikonočních úlovků a zážitků. Nejlprve se každý pochluboil kolik toho vykoledoval a v kroužku jsme si začali povídat o asi nejznámějším africkém státě. Zkuste si typnout jaký stát to je. :) ano povídali jsme si o Egyptě. Každý kdo tam byl nám řekl své zážitky a poznatky z tohoto státu a také jsme si vyzkoušeli jaké to je být mumií. Omotali jsme většinu kamarádů do čistého toaletního papíru. U této činnosti jsme se všichni velmi nasmáli. Ve středu jsme měli hudební návštěvu. Tři kluky, které mají hudební kapelu a ti nám ukázali spousty nástrojů, zahráli písníčky a také nám vysvětlili jak se vlastně skládá muzika. Také jsme v tomto týdnu zasadili několik bylinek na náš záhon před školkou a od té doby je poctivě, každý den zaléváme. Také jsme pořádně zafandili Radotínskému týmu na lacrossovém turnaji. V pátek jsme se krásně vyřádili na horolezecké stěně vedeni zkušenými instrukory.  

15. - 18. 4. 2019

Týden před Velikonocemi jsme měli o jeden den kratší a zaměřili jsme ho více na Velikonoce, ale ani přesto jsme nezapomněli na Afriky. Oblíbili jsme si písničku Pět minut v Africe, při které nás Tomáš doprovází na kytaru. Společnými silami jsme zvládli upéct velikonočního beránka, na kterém jsme si také potom hned pochutnali :) Další den jsme na zahradě u Broučků upletli pomlázky, ze kterých měli radost především kluci. Byli jsme na delší vycházce podél řeky, nabarvili jsme vajíčka a vytvořili jsme také velikonoční obrázek. K tomu jsme krásně stihli všechny naše nadstavby jako flétnu, muzikoterapii, kruhový trénink. Jen na lezení si z důvodu volného pátku budeme muset počkat až na příští týden.

KRÁSNÉ VELIKONOČNÍ SVÁTKY PŘEJÍ ŠÁRKA, TOM, DAVE :)

8. - 12. 4. 2019

Pokračujeme dále v naší jízdě Afrikou. Zaměřili jsme se především na zvířata žijící na tomto kontinentu. Nejen že si prohlížíme jejich obrázky, ale také pracujeme s jejich názvy. Každé zvíře vyslabikujeme, vytleskáme, určíme některá písmena...Zkoušíme je uhádnout také pomocí různých hádanek. Pomocí nástrojů jsme si vyzkoušeli různé africké rytmy, které jsme pak ve dvojicíci i všichni dohromady po sobě navzájem opakovali. Ve čtvrtek jsme zašli k Broučkům, kde nám Zbyněk dal kameny, které jsme nabarvili a použijeme je na náš malý záhonek před kanceláří. Ten by se také v nejbližší době měl rozrůst o pár námi zasazených bylinek. V pátek jsme se zúčastnili druhé lekce lezení, které nás neuveřitelně baví.

 

  1. - 5. 4. 2019

Začal nový měsíc a my začali nové téma o Africe. Potřebovali jsme k tomu samozřejmě kufr, který nám odkryl několik nových indícií. Každý z nás některou indícii odtajnil a už všem bylo jasno. V pondělí jsme cestovali s knihou a z keramiky jsme vytvořili velikonoční zajíčky. V úterý po pískání s Helenkou jsme společně s celou školkou došli na most nad Berounku, kde jsme zapálili Morenu, kterou jsme v pondělí vytvořili a hodili jsme jí do řeky. Když už je teď krásné počasí chodíme na delší procházky a snažíme se být co nejvíce venku. Týden jsme ukončili první lekcí lezení. Nakonec jsme rádi, že máme možnost na lezení chodit, všichni instruktoři jsou úžasní, naplno se nám věnují a my už se těšíme na příště.

 

 

25. - 29. 3. 2019

V posledním březnovém týdnu jsme si začali povídat o pohádce s názvem Sněhurka a sedm trpaslíků a zároveň jsme touto pohádkou také zakončili měsíc. Zahráli jsme si krátké divadélko, u kterého si všichni mohli prostřídat role jak chtěli. Nina nám také přinesla tuto pohádku v angličtině, tak nám Dave přečetl krátký příběh v jeho rodném jazyce a naučil nás pár dalších slovíček. Měli jsme u nás v Petrklíči také hudební návštěvu až z daleké Sýrie a to v podobě pana Marvana, který nám o Sýrii něco málo pověděl, ale hlavně nám zahrál několik zajímavých písní. Ve čtvrtek jsme šli na návštěvu prozměnu my, a to do ZŠ Radotín podívat se do 1.A, abychom věděli, jak to ve školce vlastně chodí. V pátek jsme si zasportovali v tělocvičně, ale příští týden už nás čeká první lekce lezení - odcházíme v 9:35 ze školky.

 

18. 3. - 22. 3. 2019

Lyžařský pobyt v Krkonoších viz. odkaz Hory Liberecká bouda.

11. 3. - 15. 3. 2019

Druhý březnový týden jsme odstrartovali ihned v pondělí velkým výletem do centra Prahy. Konkrétně jsme se vydali na Národní třídu do divadla Minaret. Herci si pro nás připravili poutavý příběh, který pojednával o tom jak křesťanský Bůh stvořil celý svět. Příběh byl motivován Biblí. Dozvěděli jsme se, že dříve nebylo nic než tma, o tom  jak Bůh stvořil prvního člověka Adama. I jak z jeho žebra vytvořil první ženu Evu. Vše končilo vyhnáním z ráje. Všem se příběh velmi líbil i díky mnoha krásným písníčkám a tanečkům, kterých bylo v tomto představení požehnaně. V úterý jsme se seznámili s novou pohádkou. Tentokrát s pohádkou O perníkové chaloupce. Pohádku jsme si přečetli a následně dostal každý za úkol seřadit obrázky z této pohádky, tak jak příběh plyne. Dálší dny jsme si tradičně zazpívali a zahráli s Lenkou, Dave nás naučil pár nových výrazů a ve čtvrtek přiletěl náš kamarád dráček Fráček. Také jsme si upekli a ozdobili výborné perníčky po kterých se jen zaprášilo. Týden rychle utekl a my všichni se už moc těšíme na školku na lyžích. 

4. 3. - 8. 3. 2019

Týden jsme začali s naším tradičním knižním dobrodružstvím. Tentokrát jsme si zopakovali všechny knihy, které jsme si od začátku školního roku společně přečetli. Na zdi ve třídě jsme vytvořili společnou cestu, kterou jsme s Předškoláky již prošli. Náš cestovatelský kufr nás přenesl do Velké Británie a Irska. Tak nás Dave naučil spoustu nových věcí, které jsme o Irsku dosud nevěděli. Například jsme se naučili říci jak se jmenuji v galském jazyce. Tento měsíc se chceme seznámit s klasickými pohádkami, tak jsme i tento týden hodně četli a pracovali s obrázky týkající se pohádek. Díky krásnému počasí jsme strávili většinu času venku na slunci.   

25. 2. - 1. 3. 2019

Prožíváme krásné, až skoro letní dny. Proto se snažíme trávit hodně času venku. Chodíme k řece, kde krmíme kačeny, hrajeme Rybičky, rybičky...Nebo trávíme čas na hřišti, kde hrjeme různé hry. Ve školce jsme v tomto týdnu byli také na zahradě u Broučků, kde jsme všichni společně oslavili Masopust. Každý se předvedl v masce, kterou si vyrobil ve školce a nebo přinesl z domova a také jsme měli možnost ochutnat jitrnice, jelita a nějaké ty koláčky. Ve čtvrtek jsme vyjeli do Kosoře projet se na koních a pakpo svých zase zpátky do školky.

 

18. - 22. 2. 2019

Ve třetím únorovém týdnu jsme se věnovali především času. Hráli jsme hru, ve které jsme si procvičili trpělivost, jemnou motoriku a také počítání...Jeden stavěl jednoduchou, předem stanovenou stavbu a ostatní počítáním měřili čas. Pak jsme časy vzájemně porovnávali. Bylo zajímavé sledovat, jak někdo staví s klidem a s rozvahou a někdo sice rychle, ale když stavba spadla, musel stavět od začátku. Hodně jsme se u toho společně nasmáli a museli jsme si jí zahrát ještě několikrát znovu. Vyzkoušeli jsme si také několik cvičení na rytmiku v rychlosti bimbajících hodin. Vzali jsme si k tomu také nástroje a rytmus jsme opakovali nejprve v ozvěnách, potom kyvadlově ve skupinách. Když už byla  řeč o čase, vytvořili jsme si také kukačkové hodiny a jedny obrovské hodiny do kroužku, na kterých jsme se učili ukazovat čas.

 

 

11. - 15. 2. 2019

V pondělí za námi do Petrklíče přišla návštěva, konkrétně pan Šedivý, který nám předčítal pohádky od paní sovy. Všem se nám pohádky líbili, ale ještě nás také čekala pohádka s Ráďou. Ta nám zase představila čínské pohádky o 7 sluncích.

V úterý jsme se zaměřili na čínské pohoří, ktreslili jsme, tvarovali z modelíny, prohlídli jsme spoustu encyklopedií a v tělocvičně jsme si zahráli hru horo, horo..

Ve středu k nám přišla Lenka na muzikoterapii - vyzkoušeli jsme několik breptadel, rozpohybovali jsme tělo i hlasivky, zatančili jsme si a zazpívali písničku Kdo to ťuká na okénko.

Čtvrtek jsme prožili s dráčkem Fráčkem, který si pro nás připravil několik stanovišť. Slova už slabikovat umíme dokonale, rozložíme klidně slovo Číňan, ale dělá nám ještě problém určit, kolik slov slovo Číňan je...Zkusíme na tom ještě zapracovat :)

V pátek jsme měli od bruslení volno, a tak jsme si zasportovali v tělocvičně, udělali jsme si delší procházku a těšíme se na další lekci bruslení.

 

 

 

 

 

 

 gukgugiugi

4. 2. - 8. 2. 2019

Jelikož se nám leden přehoupl v únor odcestovali jsme z velikého Ruska do sousední Číny. V pondělí jsme odcestovali s knížkou, která se jmenovala Medvěd Flóra. Z keramiky si každý vyrobil své znamení podle čínského kalendáře, technikou jakou se vyrábí rýžový porcelán. Venku jsme si hezky zasáňkovali, postavili si sněhuláka. V úterý jsme si pvídali o tom kde leží Čína, jak vypadají lidi co tam žijí a také jaké písmo používají. V tělocvičně jsme si pěkně zasportovali a bobovat jsme šli do Slavičího údolí. Ve středu jsme celý den zpívali a tancovali a také jsme si poslechli klasickou čínskou hudbu a při ní provedli několik masáží. Ve čtvrtek přiletěl drak Frak, který se dnes stal lyžařem. V pátek proběhlo tradiční bruslení. 

28.1. - 1.2. 2019

V pondělí jsme pokračovali s naším vesmírným putováním. Tentokrát jsme se vydali na cestu hvězdnou oblohou. Každý si zjistil v jakém znamení se narodil a vytvořil si své vlastní znamení, ze kterých jsme vytvořili společnou hvězdnou oblohu. Kniha nás zavedla do krajiny sopek, hvězd a vzpomínek. A i když byla smutná, moc se nám líbila. V úterý jsme se seznámili s novými anglickými výrazy týkající se vesmíru. S Helenkou jsme si procvičili zdravé dýchání a také několik nám již známých písniček. Ve středu jsme se sešli už v půl osmé, jelikož nás čekal výlet do Planetária v Praze-Holešovicích. Cesta byla klidná a přesně v devět hodin jsme již seděli pod hvězdnou oblohou. Nejprve nám ukázali několik známých souhvězdí a přenesli jsme se na jižní polokouli. Pak už začala Australská pohádka o Plejádách a dvou kamarádech Blížencích. Odcházeli jsme plni nadšení. Ve vstupní hale jsme si zkusili jak obíhá Země kolem Slunce, viděli jsme vesmírný modul a také jsme si ukázali jak funguje černá díra. Ve čtvrtek jsme si povídali o prvních lidech ve vesmíru a na Měsíci. V pátek mimořádně nebylo bruslení a tak jsme si zasportovali s Davem v tělocvičně.

VE STŘEDU 30.1. VÝLET DO PLANETÁRIA. ODCHOD 7:40 ZE ŠKOLKY. CENA- 100 Kč. 

21.1.- 25.1. 2019

Tento týden jsme si začali povídat o vesmíru a o naší Sluneční soustavě. V pondělí jsme začali s naší knihou s názvem Louskáček, povídali jsme si o baletu a různých jiných tanečních stylech. Dále jsme si vytvořili model sluneční soustavy a na vlastní kůži jsme si zkusili jaké je to obíhat kolem slunce a kolem vlastní osy. Ve středu nás navštívil host. Tím hostem byla paní houslistka, která nám ukázala jak se na tavý nástroj hraje a popsala nám různé části houslí. Také jsme se naučili novou vesmírnou básničku. 

14. - 18. 1. 2019

V dalším lednovém týdnu jsme se zaměřili především na zvířata žijící v Rusku a také na oblast Sibiře.  Procvičili jsme mnoho schopností a dovedností díky několika různým cvičením a hrám. Povídali jsme si o tom, co už víme, popisovali několik fotek ze Sibiře, učili jsme se anglicky další slovíčka a spojení...V pátek jsme týden zakončili druhou lekcí bruslení. V příštím týdnu už nás čeká Vesmír.

 

22. 1. 2019 TŘÍDNÍ SCHŮZKY OD 16 HODIN!

 

7. - 11. 2019

Jelikož je Rusko země mrazivá a studená a navíc máme Leden, namalovali jsme si v tomto týdnu dva zimní obrázky, které nám visí na chodbě. Zahráli jsme si krátkou hru na Tři krále, zpívali jsme písničky a díky Fráčkovi jsme procvičili naše schopnosti a dovednosti v dalších aktivitách. V pátek jsme byli na prvním bruslení, které probíhalo ke spokojenosti všem. Děti byly rozděleny do několika týmů podle zkušeností a trenéři s nimi hodinu zkoušeli různá cvičení. Všem se bruslení zalíbilo a těšíme se na příště.

 

 

11. 1.  První lekce bruslení, odchod v 7:20 ze školky- info na nástěnce v Petrklíči 

 

2. 1. - 4. 1. 2019

Ve středu jsme se sešli v malém počtu, jelikož hodně Předškoláků bylo ještě na horách, u babiček a dědečků nebo v poklidu trávili zbytek Vánočních dobrot. My co jsme se sešli jsme si vyprávěli o tom jak kdo prožil svátky Vánoční, kdo dostal jaký dárek a jaké cukroví komu nejvíce chutnalo. Jelikož nám začal nový měsíc, objevili se v našem kufru nové indície, podle kterých jsme měli poznat cíl naší další cesty. Tím cílem je Ruská federace. Povídali jsme si Ruské divočině, krutých mrazech a nekonečných dálkách. Ve čtvrtek přiletěl dráček Fráček, se kterým jsem si zavzpomínali na Vánoce. A jelikož napadlo trochu sněhu, pořádně jsme se zkoulovali, až jsme všichni vypadali jako sněhuláci.V pátek jsme si dokonce zabobovali u Broučků na zahradě.  

 

17. - 21. 12. 2018

Začal poslední školní týden v tomto roce a my už se nemůžeme dočkat Ježíška. Celý týden jsme pilně trénovali koledy a povídali jsme si o vánočních tradicích v Čechách. Rozkrojili jsme si jablíčko, ve kterém jsme našli krásnou hvězdičku. Pouštěli jsme si svíčky ve skořápkách, koupili jsme jmelí, dozdobili stromeček, zpívali jsme koledy a ve čtvrtek jsme se konečně dočkali - přišel Ježíšek a přinesl nám spoustu dárků, které jsme si rozbalili a celý den jsme si s nimi potom hráli. V pátek jsme se podívali na pohádku Byl jednou jeden král a teď už se budeme těšit na dalšího Ježíška, který přijde k nám domů...

VŠEM PŘEJEME POHODOVÉ SVÁTKY A NA VIDĚNOU V PŘÍŠTÍM ROCE! :)

 

10. - 14. 12. 2018

V předposledním školním týdnu tohoto roku jsme měli dvě akce mimo prostory školky. Nejprve jsme jeli do Prahy na hodinu TV jinak (tělesný výchova jinak). Ujaly se nás dvě slečny instruktorky, které s námi cvičily 90 minut. Po důkladném zahřátí těla jsme si vyzkoušeli také akrobatické prvky, a to jak na zemi, tak i ve vzduchu na šálách. Další den jsme měli možnost shlédnout vánoční divadelní představení v Koruně. To se nám moc líbilo, příběh krásně zapadl také do našeho příběhu z Betléma, který každý den vytahujeme z adventního kalendáře. Máme také druhý kalendář, díky kterému nám roste obrázkový vánoční strom, který máme na dveřích třídy. S Ráďou jsme procestovali knihu To je Praha a ani drak Frak na nás samozřejmě nezapomněl. Tentokrát se z něj stal perníkář. Těšíme se na poslední týden ve školce v tomto roce, ve kterém nás ve čtvrtek 20.12. bude čekat od 16 hodin společné zpívání v kostele a možná přijde i Ježíšek...:)

 

3. - 7. 12. 2018

Ještě začátkem týdne u nás ve školce byli filmaři, kteří natáčeli studenstký film s paní Freimanovou v hlavní roli. Někteří z nás měli možnost se ve filmu také mihnout, tak se v něm možná na chvilku objevíme. V týdnu jsme měli hodně na pilno, na zahradě u Broučků jsme si zapálili první adventní svíčku, pekli jsme vánoční perníčky a také štrůdl, na kterém si ve čtvrtek pochutnali naši prarodiče. Těm jsme ukázali naší třídu předškoláků a kdo chtěl, provedl je celou školkou. Společně s prarodiči jsme si potom u stromu přání zazpívali několik koled a pověsili na strom vyrobené ozdoby. Odpoledne jsme se sešli opět na zahradě, abychom rodičům i nejbližším příbuzným zahráli stínové divadlo. Všechno se nakonec podařilo, v pátek jsme si zasportovali ve školce a mohli jsme se těšit na víkend.

V úterý 11. 12. 2018 jedeme do Prahy na TV jinak (místo pátečního sportu). Odchod ze školky v 8:55 hodin, s sebou batoh s pitím, sportovní oblečení.

 

26. - 30. 11. 2018

Listopad skončil a pomalu se začal blížit čas vánoční. Pořád jsme si povídali o střední Americe, zaměřili jsme se na sluchové vnímání a rozvoj řeči - různé typy poslechu, breptadel, popis obrázků....Už ale začínáme myslet také na Vánoce, průběžně se připravujeme na naše vystoupení stínového divadla, kterého se zúčastní celá školka, a také jsme začali připravovat vánoční dárečky pro naše rodiče.

Těšíme se na čtvrtek 6. 12. kdy se nejprve v 9 hodin ráno setkáme ve školce s prarodiči našich předškoláků, a potom si společně zazpíváme koledy u Broučků. Od 15 hodin se začneme u Broučků scházet také s Vámi rodiči a v 16:30 se můžete těšit na vánoční stínové divadlo.

 

19. 11. - 23. 11. 2018

Pondělí - Týden jsme odstartovali dalším dobrodruužstvím s knihou. Tentokrát to byla cestovaltelská kniha s názvem Rekomando. Poté jsme vyrazili na zahradu k Broučkům, kde jsme začali s přípravami stínového divadla.

Úterý - V úterý ráno měl pro nás Dave připravených pár ranních úkolů v angličtině. V kroužku jsme společně napsali dopis do USA. Konkrétně do města Seattle ve státě Washington. Tak doufáme, že brzy dostaneme odpověď. 

Středa - Jelikož je středa přišla za námi Lenka s jejím muzikoterapeutickým kroužkem. Společně jsme si zazpívali a zatancovali. Také jsme pokračovali v přípravách na naše stínové divadlo. Na procházce jsme objevili poštovní schránku a tak každý poslal svou pozvánku na Vánoční besídku pro naše prarodiče. 

Čtvrtek - Ráno jsme si dodělávali své obrázky mexičanů. Vodovými barvami jsme jim domalovali jejich tradiční oděv. Poté přiletěla Ráďa s dráčkem Fráčkem, který se protentokrát stal básníkem. 

Pátek - Pátek bývá ve znamení sportů, ale tetntokrát jsme se vydali na Sokolovnu z niného důvodu. Kvůli výstavě modelových vláčků. 

 

12. - 16. 11. 2018

Pondělí - Ráďa nám tentorát chyběla, ale i tak jsme toho v plánu měli tolik, že jsme to tak tak všechno stihli. Hlavním tématem tohoto týdne byla ekologie a environmentální výchova. V pondělí jsme se věnovali hlavně třídění odpadu.

Úterý - Blíží se nám prosinec a s ním také čas koled a vystoupení. Na jedno takové zpívání bychom rádi pozvali prarodiče, proto jim Předškoláci sami napsali pozvánku, kterou brzy odešleme poštou. Zpívání u stromu u Broučků se bude konat 6. 12. 2018 v dopoledních hodinách a v 16:30 hodin ve stejný den pro Vás všechny bude připraveno dětské stínové divadlo.

Středa - Už brzy ráno jsme vyjeli do Prahy do divadla v Korunní na představení Kocour Modroočko. Zpívalo se, hrálo se a dětem se představení moc líbilo.

Čtvrtek - Přiletěl za námi Drak Frak, který se stal popelářem. Tím jsme si vše o odpadu krásně shrnuli a věnovali jsme se sopkám a zemětřesení. Velkou část dopoledne jsme také pracovali s keramickou hlínou, kterou už má Dáda připravenou k vypálení.

Pátek - Už ranním úkolem jsme se pěkně zahřáli a byli jsme tak připraveni na sportování s Davem. Příští týden si vyzkoušíme badminton v Radotínské hale.

 

 

5. 11. -  9. 11.  2018

Pondělí - Po pohodovém víkendu jsme se sešli téměř v plném počtu. Vyprávěli jsme si o našich víkendových zážitcích a jelikož bylo pondělí byla s námi ve třídě i Ráďa. A tudíž jsem v kroužku otevřeli další knížku, tentokrt byl hlavním hrdinou Erik. Po přečtení příběhu jsme popisovali obrázky s Erikem a povídali jsme si o tom co si asi myslí, co by rád dělal a copo čem touží. Vyrobili jsme také každý vlajku jednoho ze středoamerických států. Na procházku jsme vyrazili k Berounce.

Úterý - Ráno nás Dave naučil různé druhy pozdravů a kdy je vhodné jaký pozdrav použít. Před svačinou jsme si zacvičili v tělocvičně a u zadního stolečku jsme vyráběli koláž zaoceánské lodě. V kroužku jsme si ukázali tradiční Mexický oděv- sombréro a pončo. Každý jsme si vyzkoušeli jaké to je obléci se jak Mexičan a také jsme potrénovali naší matematickou představivost pomocí nové metodické pomůcky. Venku jsme si řádně zasportovali. 

Středa - Dnes jsme měli za úkol natrénovat kresbu postavy, což je velmi důležité při zápisu do školy. Kreslili jsme Mexičana za pomocí tuše a špejle. Výtvory se nám velmi povedli. Po deváté hodině, jsme se všichni sešli venku a společně s ostatními třídami i se školkou Modřínek jsme se vydali do Radotínského kina na projekci seriálu o Kocourovi Jazzovi. Pak jsme si udělali procházku po Radotínských výhledech a už byl čas na obídek. 

Čtvrtek - V kroužku jsme si opakovali anglické pozdravy, Také jsme si každý vylosovali obrázek a zkoušeli jsme si je popsat, všechno co nás jen napadlo. V deset hodin přiletěl drak Frak, který se dnes stal vědcem a tak jsme si zkoušeli i různé pokusy. Díky procházce po Radotíně nám hezky vytrávilo a tak jsme se těšili na výtečný obídek. 

Pátek - Týden rychle uběhl a je tu zas pátek. To znamená, že nás čeká další sportem nabité dopoledne. Tentokrát v radotínské Sokolovně. Tam jsme si zahráli spoustu míčových her a také potrénvali házení a chytání míče. Týden se nám hezky vyvedl a my už se těšíme co nám přinese další týden. 

 

29. - 2. 11. 2018

Pondělí - Týden nám začal velmi tiše, protože ve třídě u Předškoláků se nás tentokrát nic nestalo. Udělali jsme si grafomotorické cvičení a s knihou jsme procestovali tentokrát New York. Odpoledne jsme si vydlabali dýni, vyřezali jsme jí obličej a když se setmělo, tak nám krásně ve třídě svítila.

Úterý - Čekal nás jako vždy ranní úkol v angličtině. Abychom byli připraveni na středeční Halloween, napekli jsme si společně ještě pár muffinů ve tvaru srdíček a hvězdiček. Helenka si nás na flétnu vzala všechny dohromady...Bylo nás jen malinko, tak jsme to hravě zvládli. Po flétně jsme si zazpívali anglickou písničku a zopakovali jsme si básničku Indián.

Středa - Už od rána jsme se začali všichni scházet v převlecích. Většina převleků byla tématická a strašidelná, někdo ale zvolil masku pěkně veselou :) Po muzikoterapii jsme si udělali malou přehlídku kostýmů a dali jsme si do nosu pár připravených dobrůtek. Velkým překvapením pro nás také byla návštěva Niny maminky, která nám přinesla ukázat jejich domácího mazlíčka - hada Žluťáska.

Čtvrtek - Tímto dnem jsme nakousli nové téma. V kroužku jsme si otevřeli náš společný kufr a díky indíciím jsme se dozvěděli, že během listopadu budeme cestovat po střední Americe. Než jsme vyběhli ven, popřáli jsme ještě Adámkovi k narozeninám a předali jsme mu malé dárečky.

Pátek - Sportovali jsme u nás v tělocvičně, kde jsme si vyzkoušeli základy gymnastiky a těšíme se na příští týden na Sokolku, kde nás budou čekat míčové hry s profesionální paní trenérkou.

 

22. - 26. 10. 2018

Pondělí - Začátkem týdne jsme si tak jako každý týden nejprve vyprávěli, co jsme zažili během celého víkendu. Když jsme se pozdravili, přesně podle glóbusu a mapy jsme si nabarvili naší slepou mapu USA. Víme, kde jsou hory a kde nížiny a jakou barvou se vše značí. A snad už téměř dokonale známe vybraná zvířata, která můžeme v této oblasti vidět.

Úterý - Ráno jsme se rozdělili na dvě skupiny a hned jsme mohli začít se svačinou a se zdravým pískáním na flétnu. Protože v pondělí jsme si začali povídat o tom, jak poznáme slabiky a jak je můžeme spočítat, v úterý už jsme byli o něco chytřejší a vše jsme vyzkoušeli v angličtině. Začali jsme se s Davem učit také novou písničku.

Středa - Přišla za námi Lenka s muzikoterapií. Zkoušeli jsme si nejrůznější indiánské pokřiky, bubnovali jsme na velký buben a zazpívali jsme si písničku Ho, ho Watanay.

Čtvrtek - Na čtvrtek byl v plánu výlet do Líbeznice na představení S kouzly kolem světa. Cesta byla krkolomná, ale zvládli jsme to. V sále jsme se usadili a sledovali jsme hodinovou show. Po představení jsme se nasvačili a vstoupili do zrdcadlového labyrintu - ten nás opravdu uchvátil.

Pátek - Tentokrát byl na řadě sport - lezení. Přijela paní instruktorka lezení - Marcela a seznámila nás se základy tohoto sportu. Za nás zatím nejpovedenější lekce tohoto roku.

 

15. - 19. 10. 2018

Pondělí - Pondělní den začal otázkou: ,,Co Vás otravuje a co Vás dělá šťastnými?" O tom jsme si společně s tím, co jsme prožili o víkendu, povídali v kroužku. Na naše povídání také navázala Ráďa s knihou Ti neposední králíci.

Úterý - Sundali jsme si z piána glóbus, rozsvítili jsme si ho a povídali jsme si o všem, co nás k němu napadlo. Víme kde je jižní a kde severní polokoule, víme, kde přesně se nachází USA a také jak zhruba vypadá. Na obrázcích jsme si ukázali pár zvířat a rostlin, které jsou svým výskytem typické pro Spojené státy americké. Podle obrázků je už poznáme a také o nich něco málo dokážeme povědět. Prostřídali jsme se také u Helenky na zdravém pískání.

Středa - Přišel se za námi povívat Míša Sekera a z jeho návštěvy jsme měli velikou radost. Ptali jsme se ho, jaké to ve škole je a co se mu tam nejvíce líbí...Na naše americké kruhy jsme si vyrobili indiány a přilepili peříčka a už je můžete vidět na chodbě na zdech.

Čtvrtek - Přiletěl za námi drak Frak. Tentokrát se zněj stal horolezec. Ještě předtím jsme si v kroužku zopakovali, jestli si pamatujeme všechny zvířátka a rostliny, o kterých jsme si povídali v úterý. Zkoušeli jsme to formou hádanek, ale také zvuků.

Pátek - Vydali jsme se tentokrát do Sokolovny na lacross. Nejprve jsme se pořádně rozběhali, zahráli si několik her a potom už jsme nedali lacrossky z ruky.

KAŽDÝ PÁTEK: V BATOHU MÍT - PITÍ A BOTY NA PŘEZUTÍ DO TĚLOCVIČNY

                            NA SOBĚ MÍT - SPORTOVNÍ OBLEČENÍ

 

 

 

8. - 12. 10. 2018

Pondělí - Na pondělní cestování s knihou si pro nás Ráďa připravila knihu, která nese název O klíči. Téma bylo připraveno především na rozvoj naší fantazie, a tak jsme měli volnou ruku k tomu, abychom vymysleli, co náš klíč odemyká. Vyrobili jsme si také mrakodrap, tentokrát ale ve 3D provedení. :)

Úterý -  Tentokrát Helenka chyběla, my ale i přesto měli spoustu práce. Polovina dětí si s Davem zpívala písníčku I'm a believer, druhá polovina dětí si protáhla tělo v tělocvičně lehkým sportem. Po chvíli se skupinky vystřídaly...Než jsme šli ven, sešli jsme se ještě se Sluníčkama, abychom si vyzkoušeli písničky, které budeme zpívat na Havelském posvícení. Všechny písničky a básničky umíme a Vám se snad bude vystoupení líbit.

Středa - Ráno jsme začali zadělávat těsto na koláčky, které jsme měli ve čtvrtek roznášet na některá místa v Radotíně. Když nám těsto vykynulo, naplnili jsme koláčky různými náplněmi a dali je do trouby. Mezi tím jsme také průběžně vyráběli růže z papíru a papírové veselé duchy, které také budete moci vidět ve stánku na Havelském posvícení. Samozřejmě nechyběla také muzikoterapie s Lenkou.

Čtvrtek - Čtvrtek byl pro nás organizačně náročnější, ale všechno jsme krásně zvládli. Ještě před svačinou jsme se oblékli a šli jsme na zahradu k Broučkům, kde nám pan Novohradský udělal moc hezké fotky. Po focení jsme se vrátili zpět na sváču. Zadělali jsme společnými silami těsto na americké sušenky a hned jsme zase vyběhli ven, abychom mohli rozdat koláčky, které jsme napekli předchozí den. Jedny koláčky jsme dali panu starostovi, jedny domovní správě, jedny školákům ZŠ Radotín, jedny do knihovny a jedny do kavárny Pelíšek.

Pátek - Do školky nám přišel balík. Společně jsme ho otevřeli a sláva - konečně nám přišly kufříky pro děti. Každý dostal jeden a něco jsme si už do nich také schovali...To bylo radosti :) Dave si vzal půlku dětí do tělocvičny, abychom si trochu zasportovali a stihli jsme také vyrobit začátek "amerických kruhů". Teď už se všichni těšíme na víkend.

 

V sobotu Vás srděčně zveme na Havelské posvícení v Radotíně, kde se v 10:30 hodin uskuteční vystoupení dětí. Těšíme se na Vás!

 

 

 

1. - 5. 10. 2018

Pondělí - Když jsme přišli v pondělí do školky, Dáda z keramiky nám přinesla keramickou hlínu a my mohli začít tvořit. Tvořili jsme malé lžičky, které si budete moct zakoupit v našem stánku na Havelském posvícení. Tohle dopoledne ale pro nás bylo důležité v tom, že začal nový měsíc, a proto byl ten správný čas otevřít náš nalezený kufr (tak jak to budeme dělat každý první den v měsíci) a podívat se, co se v něm skrývá. Sedli jsme si do kroužku a čekali jsme, co to bude...Byla v něm skrytá americká vlajka, hamburger a obrázek sochy Svobody. Většina z nás poznala, že se jedná o Ameriku a po malé nápovědě jsme se společně propracovli k tomu, že tento měsíc si budeme povídat o USA. Celou dobu s námi byla také Ráďa, která s námi procestovala další knížku, tentokrát o paní z Irska, která svým letadlem doletěla až do Ameriky.

Úterý - Úterní ráno začalo jako vždy úkolem v angličtině. Na ten jsme hned navázali breptadlem A fat cat with a hat. Po svačině jsme se oblékli a vyrazili jsme do knihovny. Většina z nás už jí zná, někdo tam s námi byl ale poprvé, tak jsme se pořádně podívali, jak to v knihovně vypadá, poslechli jsme si pohádku O pejskovi a kočičce a nakonec si ještě každý mohl vybrat jakoukoliv knížku na prohlížení. Když jsme se vrátili do školky, povídali jsme si o Kryštofovi Kolumbusovi, vyrobili jsme si loďky z papíru a zkusili si malou dramatizaci o tom, jak se Kolumbus doplavil až do Ameriky.

Středa - Paní Novohradská byla tak hodná, že nás vzala na výlet s prohlídkou zvanou Za strašidly Starého města. Byli jsme jako malí turisté, kteří poznávají naše hlavní město, a přitom jsme si ještě mohli poslechnout zajímavé historky a legendy, které jsou se starou Prahou spojeny. Dostali jsme ale také úkol - podle obrázků na papíře najít skutečné památky. Komu se to povedlo, dostal na konci malou odměnu.

Čtvrtek - Ve čtvrtek jsme se zaměřili na New York. V kroužku jsme si povídali, co je to vlastně mrakodrap, jak vypadá a kde můžeme najít město plné mrakodrapů. Ukazovali jsme si obrázky, na kterých jsme mohli vidět sochu Svobody, Manhattan nebo Central park. Víme už také, že je to nejlidnatější město v USA. Potom jsme si takový menší model NY postavili ve třídě. Nejprve z Kaply a z Lega, potom jsme se posadili ke stolům a vytvořili jsme si ještě New York z novin jako obrázek. Když jsme byli hotoví, přiletěl drak Frak, který se tentokrát stal architektem.

Pátek - Brzy ráno jsme se vydali k atletickému stadionu - čakala nás totiž atletika. Počasí nám přálo, krásně svítilo sluníčko a my čekali na pana trenéra. Když přišel, vydali jsme se na velké fotbalové hřiště, kde jsme se pořádně rozběhali, protáhli, zahráli si krátkou hru s ocásky. Potom jsme se naučili základy běžecké abecedy a pár obratnostních a koordinačních cvičení. Atletiku jsme usoudili za velmi povedenou a už se těšíme, co nás bude čekat příště.

 

VE ČTVRTEK 11. 10. 2018 V DOPOLEDNÍCH HODINÁCH PROBĚHNE VE ŠKOLCE FOCENÍ DĚTÍ!

 

 

 

24. - 28. 9. 2018

Pondělí - Tentokrát si pro nás Ráďa na Cestování s knihou připravila knížku s názvem O trpaslíkových cestách. Vyzkoušeli jsme si dokreslování obrázků - Rozstříhli jsme obrázek a druhou půlku jsme dokreslili. V kroužku jsme si povídali, co všechno jsme zažili o víkendu, a také jsme všechny děti, které s námi nebyli na škole v přírodě seznámili s naším Syčákem.

Úterý - Ráno před svačinou jsme si procvičili náš dech s Helenkou. Pískali jsme na flétnu a naučili jsme se krátkou básničku. Tužkou jsme nakrelslili svou rodinu - chtěli jsme si vyzkoušet, jak jsme na tom s kreslením postav. Budeme na tom muset ještě zapracovat, některé obrázky byly ale povedené. Po svačině jsme si rozprostřeli obrovské čtvrtky v tělocvičně a pomocí rukou a prstů každý namaloval podzimní strom. Fantazii se meze nekladly, takže každý obrázek byl originál.

Středa - Ve středu za námi ráno přišla Lenka a měli jsme s ní hodinku muzikoterapie. Blíží se nám Havelské posvícení, tak jsme se začali učit několik písniček, abychom byli připraveni na vystoupení. Než jsme vyšli ven na procházku, upletli jsme několik náramků z gumiček. Nebylo to vůbec jednoduché, ale alespoň jsme si trochu procvičili naše prstíky a jemnou motoriku.

Čtvrtek - Ve čtvrtek odjel drak Frak bohužel na dovolenou, ale nezapomněl na nás a poslal nám dopis. V kroužku jsme si ho přečetli, a potom jsme se vydali do tělocvičny splnit drakem Frakem zadané úkoly - Co všechno by si měl na dovolenou zabalit, jak se můžeme na hory dopravit, zahráli jsme si hru NAOPAK a také jsme nakreslili mapu ze školky do Krušných hor.

V pátek byl státní svátek a my jsme si mohli užít delší víkend :)

3.10. STŘEDA výlet - Za strašidly Starého města, odchod ze školky v 8:15 hodin, s sebou batoh s pitím.

5.10. PÁTEK atletika - odchod ze školky cca v 8:30 hodin, s sebou batoh s pitím, sportovní oblečení na ven (v případě deště se pokusíme zajistit Sokolovnu)

 

 

 

 

 

17. - 21. 9. 2018

viz. Penzion Alešův Dvůr

 

10. - 14. 9. 2018

Pondělí - Poprvé s námi pondělní dopoledne Cestujeme s knihou strávila naše oblíbená Ráďa. Prošli jsme si knížku Kostík, která všechny zaujala a všichni pečlivě spolupracovali. Byli jsme rozděleni na dvě skupiny, aby se nám lépe pracovalo a abychom se stihli všichni prostřídat.

Úterý - V úterý za námi po svačině přišla Helenka a my jsme měli letos poprvé pískání na flétnu. Protože bylo krásné počasí, udělali jsme si kroužek venku u řeky a zopakovali jsme si naše domácí zvířata a zahráli jsme si krátkou hru s rozstříhanými kartičkami. Snažili jsme se také poznat zvířata podle zvuku. Byli jsme celkem úspěšní, za to názvy mláďat od jednotlivých zvířat budeme muset ještě procvičovat :)

Středa - Čekal nás dlouhý výlet do zoo. Jeli jsme vlakem, metrem a autobusem a všechno jsme skvěle zvládli. Prošli jsme skoro celou zoo, viděli jsme spoustu zvířat a každému se líbilo jiné. Po řízkách, které jsme měli k obědu, jsme se mohli vykoupat v malém brouzdališti, které pro nás bylo v tomto horkém počasí jako za odměnu.

Čtvrtek - Den jsme začali výrobou autobusu z papíru. Stříhali jsme, lepili a nakonec jsme do okýnek nakreslili, s kým bychm chtěli jet na výlet. V kroužku jsme hráli hru "Kdo se skrývá za dekou". Ta se všem líbila natolik, že jsme si jí museli zahrát několikrát dokola. Před vycházkou za námi přiletěl drak Frak a prošel s námi kruhový trénink.

Pátek - Čekala nás lekce tenisu. Rozehřáli jsme se krátkým fotbálkem, potom jsme se učili správně držet raketu a odpalovat míčky a nakonec jsme si dali pár soutěží v podobě štafet.

PENZION ALEŠŮV DVŮR - sraz v pondělí v 8:30 před školkou. U autobusu odevzdáte: kopii kartičky pojištěnce, podepsané prohlášení rodičů, léky, pohledy, sladkosti.

 

 

3. - 7. 9. 2018

Pondělí - První školní den jsme zahájili ve skoro plném počtu. Hned po ránu jsme si rozebrali značky, skříňky, věšáky a mohli jsme se jít seznamovat do třídy. Nejprve jsme se v kroužku seznamovali navzájem. Chodí k nám pár nových dětí, několik jich přišlo ze Sluníček, a tak jsme se postupně představili. Někdo také přinesl pár obrázků z prázdnin a vyprávěl nám, odkud fotky jsou. Každý měl prostor k tomu, sdělit nám své zážitky z prázdnin. Když jsme kroužek dokončili, prošli jsme si celou školku - všechny místnosti, abychom věděli, kde co máme a co se kde smí.

Úterý - Každé ráno začínáme ve třídě grafomotorickým cvičením a ani v úterý tomu nebylo jinak. Když jsme se nasvačili, řekli jsme si v kroužku pár pravidel, které budeme ve třídě dodržovat. Abychom pořád ale jen nemluvili, zskusili jsme si pravidla předvést pomocí pantomimy. Byl to tedy trochu oříšek, máme ještě co trénovat, nakonec jsme to ale zvládli. :)

Středa - Ve středu jsme jeli do Lochkova na výlet za ovečkami. Hnali jsme je z Lochkova až do Slavičího údolí. Je to docela náročná cesta, ale my už jsme velcí Předškoláci, a tak jsme to zvládli levou zadní. Když jsme přišli do Slavičího údolí, našli jsme tam spát pastýřku. Díky tomu, že jsme jí přivedli ovečky, jsme ji ale probudili ze spánku, který trval 300 let. Museli jsme jí pak vysvětlovat, co všechno se za tu dlouhou dobu změnilo a co je u nás na tom světě nového. Nakonec jsme ovečky nakrmili a na památku každý dostal trochu ovčí vlny.

Čtvrtek - Hned jak jsme začali ráno přicházet, tak nás po grafomotorice čekala lehká výtvarka. Malovali jsme pomocí temper a vodovek obličej našeho kamaráda nebo člověka, kterého máme nejraději. Obličej jsme po zaschnutí rozstříhali na proužky a nalepili jako koláž. V kruhu jsme si zahráli metodickou hru se značkami. Hledali jsme schované značky, když jsme je našli, celými větami jsme řekli, co na obrázku vidíme, komu značka patří, a potom to celé jsme řekli s Davovou dopomocí anglicky.

Pátek - Už ranní úkol začal sportovně. Chvíli jsme si pohráli ve třídě, pak si nás už Dave rozdělil na 2 skupiny a my jsme se prostřídali v tělocvičně. Hráli jsme fotbal, procvičili jsme si atletiku a nakonec jsme zkusili pár soutěží. Příští týden už nás čeká tenis s trenérem Alešem.

 

TŘÍDNÍ SCHŮZKY - V ÚTERÝ 11. 9. 2018 OD 16 HODIN.

 

 

 

VÍTEJTE V NOVÉM ŠKOLNÍM ROCE

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                      

 

 

.