Kalendář akcí

TÁBOR

5. týden

29. 7. - 2. 8. 2019

"Cesta na Měsíc"

foto dostupné na facebookových stránkách  "Petrklíč k duši klíč, spolek" 

Pondělí 

Prvním z úkolů naší vesmírné výpravy bylo přivítat a seznámit se s ostatními kamarády. Posílali jsme si míček a říkali, jak se jmenujeme. Poté jsme se rozdělili do 5 vesmírných týmů podle symbolů na kartičkách. Řekli jsme si, že každá planeta je jiná. Každý tým si  vytvořil vlastní planetu pomocí malby na papíry a kartony. Svou planetu pojmenoval a představil ji ostatním. Po obědě na nás čekaly vesmírné omalovánky a skládanky.

Úterý 

Druhý den se nesl ve znamení tvorby vesmírných obrázků. Co všechno můžeme vidět ve vesmíru, jsme zanesli na papír pomocí malování, stříhání, lepení a stříkání barvy. Vyprávěli jsme si co je Měsíc, co je Země a kdo je vlastně takový kosmonaut. A kdo ještě neměl tvoření dost, mohl si odpoledne vyrobit pravé ufounské oči. 

Středa

Třetí den se konala velká výprava. Dojeli jsme do Chuchelského háje, kde jsme si v poledne dali výborný řízek a po obědě jsme pokračovali na velké hřiště, kde jsme se vyřádili, vyběhali, hráli různé sportovní hry a tvořili z přírodního materiálu.

Čtvrtek

Čtvrtý den přijelo pojízdné planetárium za námi. Shlédli jsme film a zábavnou formou jsme se dozvěděli zase nové věci. Odpoledne jsme vyráběli vlastní vesmírné rakety, ve kterých budeme dále cestovat a plnit úkoly. 

4. Týden

22. 7. - 26. 7. 2019

"Veď mě dál, cesto má"

V pondělí jsme se vydali objevovat přírodní krásy přímo v Radotíně. Vydali jsme se do Slavičího údolí, kde jsme se seznámili pomocí veselých her a také jsme uspořádali závod ve skoku přes lano, zahráli jsme si několik míčových her a skrz les se dostali zpět do Petrklíče. 

Úterý bylo ve znamění výtvarného tvoření a land artu. Společně jsme v prostorách zahrady u Broučků vytvořili společný obraz z přírodnin, ve znamení léta. Ten jsme taky velmi nadšení nakonec zničili a uklidili. Někteří z nás si užívali vodních a baheních hrátek. Využili jsme též připravených lanových překážek, kde jsme si vyzkoušeli svojí obratnost. 

Ve středu nás cesta zavedla do pražské čtvrti Zbraslav. Tam jsme se přes most vydali do místní záchranné stanice, kde pečují o zraněná zvířata a snaží se je navrátit zpět do přírody. Vyděli jsme muflony, daňky, divoká prasata, dravé ptáky i kunu. Na konci cesty, nás čekali různé lesní aktivity na procvičení postřehu a našich fyzických schopností. Zpět do Petrklíče jsme se vrátili až v půl třetí a jelikož slunce ten den pálilo jako o závod, zbytek dne jsme strávili hraním deskových her, stavěním staveb a výtvarnou činností v prostorách školky. 

Čtvrtek jsme prožili ve znamení vodních hrátek a her. Ráno jsme vytvořili společný obraz technikou obtiskávání svých vlastních částí těla. Venku jsme řádili s vodou a také jsme objevili skvělou prolézačku z padlých kmenů. 

Pátek je náš poslední společný den. Tak se vydáme k Broučkům na zahradu, kde si zahrajeme několik her a společně se rozloučíme v krásném prostředí naší zahrady.  

 

 

3. týden

15. - 19. 7.

„Ve zdravém těle zdravý duch"

 

Pondělí - Jak funguje naše tělo?

 • kruh - společné seznámení a úvod k týdennímu programu (co znamená rčení „Ve zdravém těle zdravý duch?, z čeho se naše tělo skládá?)
 • pozdrav Slunci
 • zahrada u Broučků - tři stanoviště (jak fungují naše orgány?) 

mozek - řídíme se pokyny kamaráda

srdce - procvičujeme rytmus

plíce - foukáme peříčkem, zadržování dechu

 • odpolední aktivity - odpočinek - poslech a četba pohádek, nahmatáme si svůj tep?, skládání orgánů na správná místa, omalovánky lidského tělo, četba a prohlížení encyklopedií, spojování čísel policie, záchranky, hasičů s nehodami

Úterý - Známe naše všechny smysly?

 • kruh - známe svoje smysly? - pojmenování, procvičení
 • pozdrav Slunci
 • Slavičí údolí - tři stanoviště (procvičení smyslů)

zrak - Kimova hra s předměty

hmat - určování předmětů v hmatovém sáčku

chuť - ochutnáváme poslepu potraviny (hrozen vína, rozinka, oříšek)

 • odpolední aktivity - odpočinek - poslech a četba pohádek, poznáváme poslepu kamaráda, jaký kamarád se schoval pod deku?, navlékání korálků z těstovin a rozinek, pečení sušenek (kokosové a ovocné)

Středa - Čeká nás celodenní výlet

 • pozdrav Slunci
 • cesta autobusem 120 - zastávka Nový Slivenec (odpočinek na svačinku a rozdání map)
 • rozdělení do skupin - hledání zdravých potravin a následná práce ve skupince - skládání puzzle
 • Zookoutek Malá Chuchle 
 • odpolední aktivity - odpočinek a poslech pohádek, střih a lepení ovoce a zeleniny, překážková dráha

Čtvrtek - Protáhneme si tělíčka

 • kruh - pro zdravé tělo je potřeba se hýbat, sportovat nebo tančit, vyjmenování sportů
 • protažení -Hlava, ramena, kolena, palce
 • zahrada u Broučků - sportovní stanoviště

hod na cíl 

skákání do obručí snožmo 

slackline

prolézání mezi provazy

 • odpolední aktivity - odpočinek - četba pohádek, koláž potravin, navlékání zdravých korálků, deskové hry, prohlížení knih o těle a jídle, pobyt na zahrádce

Pátek - Máme rádi zdravé pamlsky

 • kruh - shrnutí celého týdne, odkrytí překvapení - vyjmenování různých druhů ovoce a zeleniny
 • pozdrav Slunci
 • naše zahrádka - velká slavnostní tabule

krájení zeleniny

napichování na špejle nebo párátka = zdravé špízy a jednohubky

popřání Kubovi k narozeninám

rozdání diplomů

 • odpolední aktivity - odpočinek - čtení pohádek, tisk korkem na papír (hrozny, třešně, hrášek,...), poznávání kamaráda poslepu, stavba Kaply, činnosti s anglickým lektorem

 

 2. týden

8. - 12. 7.

Za hory, za doly

Pátek - Ráno jsme našli vzkaz, že jelen potřebuje pomoc se záchranou Smolíčka, který se zase nechal zlákat Jeskyňkami. Naštěstí za sebou zanechával stopy, takže jsme jeho hledání měli jednodušší. Cestou jsme plnili různé úkoly. Podařilo se nám ho nalézt blízko obydlí Jeskyněk, které jsme našli v lese již druhý den tábora. Potom jsme se ještě chvilku proběhli po louce a do školky jsme přišli tak akorát před velkým deštěm. Odpoledne jsme se rozloučili z pohádkou i kamarády. Smolíček nám nechal v pohádkové krabici odměnu ve formě lízátek a diplomu. Děkujeme za celý pohádkový týden.

 

Čtvrtek - Dnes jsme měli na dopoledne v plánu uspořádat rej Jeskyněk na zahradě u Broučků a upéct si na ohni trdelníky, ale vzhledem k tomu, že byl vyhlášený přísný zákaz rozdělávání ohňů, zůstali jsme ve školce a pustili se do výroby jeskyněk.  Jeskyňky si chtěly upéct Smolíčka , ale nějak se jim to zvrtlo.... hádejte, co jsme nakonec pekli my!!! No, když ty Jeskyňky stále říkaly: "Jen dva prstíčky tam strčíme..."

  

Středa - Smolíčka Pacholíčka Jeskyňky odnesly daleko, hluboko do lesa. Smolíček Pacholíček marně volal na jelena "za hory, za doly", jelen Smolíčka neslyšel, a tak mu nezbývalo nic jiného, než najít cestu domů sám.  Dnes jsme se nechali vyvézt autobusem do Třebotova. Hned na začátku naší cesty jsme se posilnili sušenkou a ovocem. Dostali jsme turistickou mapu a snažili se najít, kde jsme a kudy se dostaneme zpět do Radotína. Zvolili jsme trasu po turistických stezkách přes Kulivou horu, Sulavu, po Svatojakubské cestě až do Radotína. Na každém rozcestí jsme si podle ukazatelů a mapy kontrolovali, zda jdeme správně. Žádný Smolíček si po cestě nestěžoval na bolavé nohy, všichni statečně dorazili až do cíle!!! 

Úterý - Smolíček Pacholíček nedodržel jelenův zákaz, aby nikomu neotvíral! Asi se doma sám hodně nudil a tak, když přišly Jeskyňky, klidně s nimi vyrazil hrát si do lesa. My jsme vyrazili do Slavičího údolí, cesta se nám ze začátku zdála dlouhá, ale sotva jsme vystoupali na kopeček, rozprostřela se před námi louka, která lákala k volnému rozletu. Přestože Jeskyňky měly přichystáno pro Smolíčka spoustu her, zahráli jsme si jen jednu (zapamatovat si a přinést pět přírodnin podle ukázky). Louka nás zkrátka lákala k vymýšlení vlastní zábavy, ani se nám nechtělo zpátky do školky na oběd.

                                     

 Pondělí - první den byl ve znamení seznamování. Ještě ve školce jsme si udělali první seznamovací kroužek, navzájem jsme se představili a poslechli jsme si začátek pohádky. Po svačině jsme se přesunuli na zahradu k Broučkům, kde jsme si chvilku užívali volné hry. Ve chvíli, kdy se rozezněl šamanský buben, sešli jsme se opět v kroužku a zahráli si hru na Smolíčky a Jeskyňku. Uprostřed kruhu byla Jeskyňka, která měla za úkol vybrat si jednoho Smolíčka a pomalým krokem k němu zamířila, aby ho lapila. Vybraného Smolíčka mohly zachránit ostatní děti tím, že rychle zakřičely jeho jméno, dříve než k němu Jeskyňka dorazila. Hrou jsme si připomněli všechna naše jména. Poté jsme se rozdělili do skupin podle vylosovaných barev. Každá skupina měla za úkol postavit Smolíčkovi světničku/domeček z dostupného materiálu. Dopoledne jsme uzavřeli společnou prohlídkou všech domečků a vyrazili na oběd do školky. Odpoledne jsme si opět užívali volné hry na zahradě, někteří dokončovali domečky, hráli stolní hru "Smolíček Pacholíček" nebo kreslili, hráli fotbal a starali se o morčátka.

Zítra nás čeká dopolední procházka do Slavičího údolí, odpoledne budeme opět na zahradě u Broučků.

 

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.

Mauris scelerisque et est non faucibus. Mauris dolor erat, maximus eget ante vel, ullamcorper molestie justo. Nulla luctus maximus magna ut varius. Maecenas eros velit

Celá zpráva

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.

Mauris scelerisque et est non faucibus. Mauris dolor erat, maximus eget ante vel, ullamcorper molestie justo. Nulla luctus maximus magna ut varius. Maecenas eros velit

Celá zpráva